Do kupienia posiadłość o wielkości księstwa Liechtenstein. Nie pytajcie nawet o cenę

36 tysięcy akrów to powierzchnia nieruchomości, którą można kupić w USA. Czy to dużo? To powierzchnia odpowiadająca mniej więcej terenowi Lublina bądź Rybnika. Z tą różnicą, że jest to teren zupełnie prywatny i położony w malowniczych górach Adirondack.

Oto niezwykła oferta zakupu ogromnej prywatnej posiadłości w USA. Jej powierzchnia odpowiada wielkością terytorium księstwu Liechtensteinu. Ale jej ogrom to nie jedyny atut. 

Zobacz wideo Kryzys na rynku nieruchomości? Co go różni do krachu z 2009 roku?

Ogromna posiadłość na sprzedaż

W 2017 roku pisaliśmy o sprzedaży rancza Cross Mountain, które oferowało nabywcy 22 tysiące hektarów powierzchni i zostało wystawione za "jedyne" 100 milionów dolarów. Oferta wspomniana we wstępie jest kilkukrotnie mniejsza, a kosztuje niemal dwa razy więcej. 

Znalazłem mieszkanie, znalazłem dom. Znalazłem serwis, na który są. 

Działka o powierzchni 36 tysięcy arów została wystawiona na sprzedaż za 180 milionów dolarów, czyli ok. 670 mln złotych. Skąd się wzięła tak wysoka, nawet jak na Stany Zjednoczone, cena? Zapewne to w dużej mierze kwestia lokalizacji w atrakcyjnym paśmie górskim Adirondack, położonych w północno-wschodniej części stanu Nowy Jork, niedaleko granicy z Kanadą.

Tu jest jakby luksusowo

Ale wysoka cena oferty nie jest jedynie zasługą ogromnej powierzchni i dobrej lokalizacji w pobliżu Nowego Jorku. To również kwestia niezwykle luksusowych zabudowań. Na terenie posiadłości znajduje się kilka budynków mieszkalnych. 

Perłą w koronie jest willa wybudowana w latach 90. XIX wieku nazywana Deerlands, która posiada 17 apartamentów i 11 łazienek. Niedaleko głównej rezydencji znajduje się drewniany hangar na łodzie, który został przerobiony na salę balową z żyrandolami z rogów jeleni.

Ponadto na terenie posiadłości można znaleźć również między innymi prywatny tartak i chatę trapera. Nabywca oferty otrzyma również kolekcje XIX-wiecznych łodzi i kajaków.  

Źródło: mansionglobal.com