Do kupienia posiadłość o wielkości księstwa Liechtenstein. Nie pytajcie nawet o cene

36 tysięcy akrów to powierzchnia nieruchomości, jaką można kupić w USA. Czy to dużo? To powierzchnia odpowiadająca mniej więcej terenowi Lublina bądź Rybnika. Z tą różnicą, że jest to teren zupełnie prywatny i położy w malowniczych górach Adirondacks.

Oto niezwykła oferta zakupu ogromnej prywatnej posiadłości w USA. Jej powierzchnia odpowiada wielkością terytorium księstwo Liechtensteinu. Ale jej ogrom to nie jedyny atut. 

Zobacz wideo Kryzys na rynku nieruchomości? Co go różni do krachu z 2009 roku?

Ogromna posiadłość na sprzedaż

W 2017 roku pisaliśmy od sprzedaży rancza Cross Mountain, które oferowało nabywcy 22 tysiące hektarów ziemi oraz 68 tysięcy hektarów dzierżawionej ziemi na pastwiska od rządu federalnego. Łącznie 68 tysięcy arów zostało wystawione za "jedyne" 100 milionów dolarów. Oferta wspomniana we wstępie jest prawie o połowę mniejsza, a kosztuje niemal dwa razy więcej. 

Znalazłem mieszkanie, znalazłem dom. Znalazłem serwis, na który są. 

Działka o powierzchni 36 tysięcy arów została wystawiona na sprzedaż za 180 milionów dolarów, czyli ok. 670 mln złotych. Skąd się wzięła tak wysoka, nawet jak na Stany Zjednoczone, cena? Zapewne to w dużej mierze kwestia lokalizacji w atrakcyjnym paśmie górskim Adirondacks, położonych w północno-wschodniej części stanu Nowy Jork, niedaleko granicy z Kanadą.

Tu jest jakby luksusowo

Ale wysoka cena oferty, nie jest jedynie zasługą ogromnej powierzchni i dobrej lokalizacji w pobliżu Nowego Jorku. To również kwestia niezwykle luksusowych zabudowań. Na terenie posiadłości znajduje się kilka budynków mieszkalnych. 

Perłą w koronie jest willa wybudowana w latach 90. XIX wieku nazywana Deerlands, która posiada 17 apartamentów i 11 łazienek. Niedaleko głównej rezydencji znajduje się drewniany hangar na łodzie, który został przerobiony na salę balową z żyrandolami z rogów jeleni. Ponadto, na terenie posiadłości można znaleźć również między innymi prywatny tartak i chatę trapera. Nabywca oferty otrzyma również kolekcje XIX-wiecznych łodzi i kajaków.  

Źródło: mansionglobal.com

Więcej o: