Cena tego apartamentu to tajemnica. Złota 44 pobiła rekord rynku nieruchomości. 600 metrów!

Rynek nieruchomości w Polsce odnotował właśnie nowy rekord. Mierzący 600 metrów kwadratowych apartament przy Złotej 44 w Warszawie został sprzedany za najwyższą cenę w historii. Dokładna kwota transakcji pozostaje tajemnicą, ale eksperci ją oszacowali. Przyprawia o zawrót głowy.

Złota 44 w Warszawie to najbardziej wartościowy adres w Polsce. Apartament przy tej lokalizacji został bowiem sprzedany za najwyższą w historii polskiego rynku nieruchomości cenę.

Znalazłem mieszkanie, znalazłem dom. Znalazłem serwis, na którym są.

Ile zgodził się zapłacić nowy właściciel? Tego inwestor nie ujawnia. Wiadomo jednak, ile wynosił poprzedni rekord. Za apartament pod równie prestiżowym adresem nabywca zdecydował się zapłacić 11 mln zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy cena wyniosła 46 tys. zł. Eksperci szacują, że trzypoziomowe mieszkanie warte jest nawet 30 mln zł.

Złota 44Złota 44 Materiały prasowe

Wiadomo jednak, że penthouse jest wyjątkowy - zajmuje aż trzy kondygnacje (piętra 52-54). Jest olbrzymi - łączna powierzchnia wynosi aż 600 metrów kwadratowych. 

Pierwsza z kondygnacji zajmowana jest przez sypialnię i pokój z aneksem kuchennym, który ze względu na swoje rozmiary może być wykorzystywany również w innych, relaksacyjnych celach. Kolejne poziomy zawierają sypialnie i inne pomieszczenia.

Złota 44Złota 44 Materiały prasowe

Wyjątkowe mieszkanie mieści się też w równie wyjątkowej lokalizacji - apartamentowiec jest bowiem najwyższy w Unii Europejskiej. Mierzy 192 metry.

Najbardziej luksusowy adres w Polsce? Złota 44 i apartamenty za miliony

Złota 44 to zdecydowanie jeden z bardziej wyjątkowych budynków w Polsce. Nazwę "Żaglowiec Libeskinda" zawdzięcza kształtowi i nazwisku projektanta - Daniela Libeskinda, amerykańskiego architekta urodzonego w Łodzi.

Złota 44Złota 44 Materiały prasowe

Prace nad budową apartamentowca rozpoczęto w roku 2008, zakończono w roku 2017. W budynku znajduje się szereg luksusowych udogodnień - prywatne windy, którymi wjechać można wyłącznie na piętro zajmowane przez właściciela, basen, sauna, klub fitness, salę kinową. Bogaci właściciele mogą też liczyć na opiekę concierge'a i korzystać ze specjalnej piwniczki na wino.

Zobacz wideo Jak mocno koronawirus uderzy w rynek nieruchomości?
Więcej o: