Twoje dziecko gra w Fortnite? Ci profesjonalni gracze kupili właśnie willę za oszczędności z grania

Fortnite to jedna z najpopularniejszych gier online. Profesjonalni gracze oraz streamerzy zarabiają na graniu w nią miliony dolarów. "One Percent" grupa graczy kupiła właśnie za gotówkę zarobioną na graniu luksusową willę, by... grać w jeszcze lepszych warunkach.

Czy na "graniu w gry" można zarobić? Można i to całkiem sporo. Mało tego. Nie trzeba być nawet profesjonalnym graczem startującym w oficjalnych turniejach. Wystarczy, że ma się oddaną widownię. Formacja graczy znana pod nazwą "One Percent" kupiła ogromną willę za pieniądze zarobione dzięki graniu w Fortnite. 

Zobacz wideo Jak wygląda rynek nieruchomości w trakcie pandemii? Rozmowa z ekspertem
Kupili wille za pieniądze z gry

Twoje dziecko gra za dużo w Fortnite? Jest to jedna z najbardziej popularnych obecnie gier. Majątek profesjonalnych graczy oscyluje w granicach od kilkuset tysięcy dolarów do nawet kilku milionów. Dla przykładu: w ubiegłorocznym Fortnite World Cup pula nagród dla zawodników wyniosła 30 milionów dolarów. 

Znalazłem mieszkanie, znalazłem dom. Znalazłem serwis, na którym są. 

Parę dni temu świat obiegła informacja, że formacja profesjonalnych graczy i streamerów w Fortnite kupiło za gotówkę willę, w której od tej pory będą mieszkać i oczywiście grać. Panowie zrzeszeni w grupie zwanej "One Percent" kupili willę za pieniądze zarobione głównie na graniu w Fortnite. Nie została podana dokładna cena transakcji, ale jeden z członków grupy podał, że chodzi o parę milionów dolarów. 

 
Zarabianie na grach

Grupę "One Percent" tworzą panowie o pseudonimach Randumb, Nicks, Kiwiz, Formula, Razz i Aeolus. Ich głównym źródłem dochodu jest gra Fortnite. Jak to możliwe? Oczywiście, by zarabiać na graniu, można startować w oficjalnych zawodach i zdobywać trofea wraz z nagrodami pieniężnymi. Ale to nie koniec. 

 

Panowie streamują to, jak grają, a ich łączna widownia liczy kilka milionów stałych obserwatorów. Przekłada się to na duże kontrakty reklamowe, działające na identycznych zasadach, co w niewirtualnym sporcie. Grupa może też liczyć na bonus od platform streamingowych takich jak Twitch, na których można oglądać ich zmagania.

Grupa "One Percent" ponadto zarabia na sprzedaży oficjalnych gadżetów: koszulek, czapek itp.