Atrakcyjna cena nie pomogła. Tylko jeden chętny na mieszkanie po Wampirze z Bytowa

Nieruchomości, w których dokonano zbrodni, są często dużo tańsze. Tym razem oferta dotyczy jednak mieszkania, w którym żył jeden z najsłynniejszych polskich morderców. Cena jest atrakcyjna.

Zapewne jeszcze długo mieszkanie w niewielkim poniemieckim budynku będzie kojarzyć się z Wampirem z Bytowa. Mimo wątpliwej reputacji znalazł się chętny na kupno lokalu. Cena jest atrakcyjna. 

Zobacz wideo Jak wygląda rynek nieruchomości w trakcie pandemii? Rozmowa z ekspertem

Mieszkanie po mordercy

Wspomniana nieruchomość znajduje się w Osiekach, w gminie Borzytuchom (woj. pomorskie). Oferta obejmuje lokal mieszkalny o powierzchni 56,50 mkw. wraz z przynależnym udziałem w gruncie i częściach wspólnych nieruchomości. 

Znalazłem mieszkanie, znalazłem dom. Znalazłem serwis, na którym są. 

Oferta została opublikowana przez gminę Borzytucha. Jest to przetarg nieograniczony, a cenę wywoławczą określono na 39 tys. zł. Termin wpłacenia czterech tys. zł wadium minął 12 czerwca. A sama licytacja odbędzie się dziś, czyli 18 czerwca. I najprawdopodobniej zakończy się transakcją, ponieważ w ostatnim dniu pojawił się zainteresowany, który wpłacił wadium.

Wampir z Bytowa

Leszek P. znany jako Wampir z Bytowa to polski gwałciciel i zabójca. W 1996 roku został skazany na 25 lat pozbawienia wolności za jedyne udowodnione mu przestępstwo, czyli za morderstwo 17-letniej Sylwii z Darskowa. W 2017 roku zakończył odbywanie kary, ale został przeniesiony do ośrodka w Gostyninie, gdzie przebywa do dzisiaj. 

Przed aresztowaniem Leszek P. zamieszkiwał tytułową nieruchomość wraz ze swoim wujem. Tego drugiego gmina kilka lat temu przeprowadziła do lokum w Borzytuchomiu, natomiast samego Wampira z Bytowa wymeldowała w marcu 2020 roku. 

Gmina już w 2019 roku informowała o pomyśle na sprzedaż nieruchomości. Wtedy, jak podaje serwis dziennikbaltycki.pl, trafiali się zainteresowani kupnem, którzy planowali otworzyć w budynku... muzeum. 

Według informacji podanych przez władze gminy koszt remontu budynku został oszacowany na 200 tys. zł. 

Źródło: polsatnews.pl

Więcej o: