Najlepsi sąsiedzi mieszkają w jednej z dzielnic Bydgoszczy. Jak wypadły pozostałe miasta?

Gdzie mieszkają sąsiedzi idealni? Z badań wynika, że w jednej z dzielnic Bydgoszczy. W skali przyjazności i uprzejmości uzyskali najwyższy wynik w kraju. A jacy sąsiedzi mieszkają w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku i innych miastach Polski? Rywalizacja jest niezwykle zażarta.

Gdzie relacje z sąsiadami są najlepsze? Z badań serwisu Otodom wynika, że najlepszym miastem pod tym względem w Polsce jest Szczecin. Trzeba jednak przyznać, że rywalizacja pomiędzy 12 aglomeracjami, które wzięły udział w badaniu, była bardzo wyrównana - najwyższy z wyników to 3,57 pkt, a najsłabszy to 3,32 pkt. Wśród dzielnic prym wiedzie jedno z miejsc w Bydgoszczy.

Znalazłem mieszkanie, znalazłem dom. Znalazłem serwis, na którym są. 

Sąsiedzi oceniają relacje. Gdzie ludzie są przyjaźni i uprzejmi?

Mieszkańcy Białegostoku, Bydgoszczy, Gdyni, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy i Wrocławia wystawiali oceny w skali 1 do 5 - informuje "Rzeczpospolita". Ankietowani musieli określić relacje z sąsiadami, wybierając odpowiedzi takie jak "Znam część sąsiadów osobiście, zdarza się nam też odwiedzać sąsiadów", "Ludzie, którzy mieszkają w mojej okolicy, są przyjaźni i uprzejmi", "Nie przeszkadza mi sposób życia sąsiadów" etc.

Najlepsi sąsiedzi w Polsce mieszkają w Bydgoszczy

Autorzy rankingu podkreślają, że czasami wyniki poszczególnych dzielnic znacznie odbiegały od ogólnej oceny miast. Pięć dzielnic Bydgoszczy uzyskało ocenę powyżej 4 punktów - a więc lepszą niż najwyżej oceniane miasto. Niemal idealną ocenę wystawiły osoby mieszkający w Smukale-Opławcu-Janowie. Ta dzielnica Bydgoszczy uzyskała rekordowy wynik 4,52 pkt.

-  To dzielnica domów jednorodzinnych. Mieszkańcy znają się tam osobiście, a jednocześnie nie sąsiadują zwykle "przez ścianę". Sprzyja to wzajemnemu zaufaniu i sympatii, stąd pewnie tak wysoki wynik - komentuje cytowana w raporcie Sabina Libera z agencji Libera Nieruchomości.

Szczecin miastem najlepszych relacji międzysąsiedzkich

Biorąc pod uwagę miasta, nie dzielnice, zwyciężył Szczecin. Uzyskał wynik wynoszący 3,57 pkt. Białystok przegrał o włos, uzyskując wynik 3,56 pkt, podobnie jak Lublin. Gdańsk zdobył 3,55 pkt, Bydgoszcz 3,54, Gdynia również 3,54 pkt. Kolejne w rankingu są Katowice (3,5 pkt), Poznań (3,44), Warszawa (3,41). Stawkę zamykają Kraków i Łódź (3,35 pkt) oraz Wrocław (3,32 pkt).

Zobacz wideo #BiznesWalczy - Pokoje hotelowe zamienili w wynajem mieszkań. "Klucze przekazywane w skrytkach, bez kontaktu z klientem"
Więcej o: