Pojawił się w nagradzanej polskiej grze, a teraz jest do kupienia. Dom na zaporze

Takie oferty rzadko się trafiają. Do kupienia jest niesamowity budynek, znajdujący się na tamie nad jeziorem Leśniańskim. Smaczku całej ofercie dodaje fakt, że dom "wystąpił" znanej polskiej grze, która została nagrodzona np. przez British Academy Games Awards.

Trudno o bardziej urokliwe miejsce niż okolice wokół położonej na Dolnym Śląsku zapory na jeziorze Leśniańskim. Teraz można stać się właścicielem pensjonatu, który znajduje się na zaporze. 

Zobacz wideo Jak wygląda rynek nieruchomości w trakcie pandemii? Rozmowa z ekspertem

Rezydencja na zaporze

Niesamowity dom znajduje się na szczycie zapory Leśniańskiej i obecnie jest użytkowany jako pensjonat. Według ogłoszeniodawcy budynek posiada osiem pokoi, dwie łazienki, kuchnię i piwnicę, wszystko na 280 metrach kwadratowych.

Znalazłem mieszkanie, znalazłem dom. Znalazłem serwis, na którym są. 

Budynek posadowiony jest na skale, na wysokości 45 metrów od podnóża zapory. Sama tama jest pierwszą tego typu budowlą wzniesioną w Polsce (choć w momencie budowy teren Dolnego Śląska należał do Niemiec). Jej budowa została zakończona w 1905 roku, a w pobliżu znajduje się słynny zamek Czocha. 

Set jetting

To nie koniec historii związanej z tym budynkiem. Jego konstrukcja wystąpiła w grze "Zaginięcie Ethana Cartera", wielokrotnie nagradzanej produkcji z 2014 roku. Tytuł otrzymał nawet nagrodę British Academy Games Awards. 

Budynek w komputerowej wersji z gry 'Zaginięcie Ethana Cartera'Budynek w komputerowej wersji z gry 'Zaginięcie Ethana Cartera' archigame.pl

Według scenariusza gry, historia dzieje się w fikcyjnym amerykańskim Red Creek Valley, ale nie jest tajemnicą, że praktycznie wszystkie elementy widoczne w grze (w tym zapora i okoliczne domy) były inspirowane zabudowaniami Dolnego Śląska. Do gry budynki zostały przeniesione przy wykorzystaniu fotogrametrii, polegającej na fotografowaniu prawdziwych obiektów pod wieloma kątami. 

 

Zdaniem autorów kanału na YT "Łowcy przygód", wykorzystanie w grze prawdziwych zabytków zapoczątkowało na Dolnym Śląsku zjawisko set jettingu, czyli turystyki śladami miejsc znanych z filmów i gier.

Budynek w grze 'Zaginięcie Ethana Cartera'Budynek w grze 'Zaginięcie Ethana Cartera' archigame.pl

Aktualna cena za ten niezwykły budynek wynosi 1 700 000 złotych, czyli około 6071 zł za metr kwadratowy. Ogłoszenie jest dostępne na Domiporta.pl.