Polski pałac wybrany najlepszym w Europie

Ogromne wyróżnienie otrzymał polski pałac w Trzebieradzu, położonym nad Zalewem Szczecińskim. W plebiscycie "European Best Wedding Venue 2020" pałac Manowce został uznany za najlepsze miejsce do organizacji wesela w Europie!

Parę tygodni temu pisaliśmy, że większość pałaców, która przetrwała okres wojny i PRL-u jest w opłakanym stanie. Ale te, które trafiły w ręce prywatne, potrafiły nabrać blasku, jak np. pałac w Manowcach.

Najlepsze miejsce na wesele

Prestiżowy serwis "europeanbestdestinations.com" zajmujący się tematyką organizacji przyjęć weselnych w swoim najnowszym zestawieniu, wybrał na pierwszym miejscu pałac z Polski, jako najlepsze miejsce na wesele w Europie.  

Znalazłem mieszkanie, znalazłem dom. Znalazłem serwis, na którym są. 

 

- Uwielbiamy to wyjątkowe miejsce na świecie, które przywodzi na myśl willę z filmu „Wielki Gatsby” z Leonardo di Caprio lub wystrój eleganckiej i luksusowej atmosfery "Marii Antoniny” z Kirsten Dust. Różnica polega na tym, że Pałac Manowce to nie fikcja, ale prawdziwe wymarzone miejsce na idealną ceremonię - piszą twórcy zestawienia. 

Tak prestiżowe wyróżnienie to nie lada wyczyn, ponieważ pałac z Polski pokonał wiele równie pięknych zakątków w całej Europie. Np. na drugim miejscu listy znajduje się luksusowy hotel w portugalskim Porches, a na trzecim Rocabella Santorin na greckiej wyspie Santorini. Co ciekawe, pałac Manowce został otwarty dopiero w zeszłym roku.  

Pałac Manowce

Mimo że pałac został skomercjalizowany dopiero w zeszłym roku, to jego historia sięga początków XX wieku. Założenie pałacowe pierwotnie zostało wybudowane dla dr. George'a Wegnera w 1908 roku. Składało się na nią: willa z elementami neoklasycystycznymi, stajnia z wozownią, szachulcowa ujeżdżalnia oraz pawilon chiński z kotłownią i psiarnią na wschód od pałacu.  

Po wojnie założenie wykorzystywało Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i już w 1947 roku odbyły się w pałacu pierwsze kolonie. Od 1966 do 1989 roku willa i budynki sąsiedzkie wykorzystywane były na potrzeby ośrodka kolonijno-wczasowego Urzędu Stołecznego m Warszawy pod nazwą Syrena. 

W 1990 roku nieruchomość została skomunalizowana i kilkukrotnie zmieniała właścicieli. Obecny właściciel odkupił posiadłość w 2017 roku i dokończył wcześniej rozpoczęte remonty. Od zeszłego roku budynek nosi nazwę Pałac Manowce i odbywają się w nim wesela, szkolenia oraz krótkie wakacyjne pobyty.