Autostrada pół metra od balkonów zgodna z prawem. Kuriozalne tłumaczenia władz

Gigantyczny most, będący częścią jeszcze większej autostrady, biegnący zaledwie pół metra od balkonów? Inwestycja, na którą zdecydował Egipt, wywołuje oburzenie lokalnych mieszkańców. Władze twierdzą jednak, że wszystko zrealizowano zgodnie z prawem.

Mieszkańcy jednego z egipskich osiedli będą mieli autostradę na wyciągnięcie ręki. I tym razem nie jest to, niestety, przenośnia. Jak donosi "India Times" projektanci mostu Teraet Al-Zomor, będącego fragmentem szerokopasmowej drogi, poprowadzili konstrukcję zaledwie 50 cm od czterech budynków mieszkalnych w Kairze.

Znalazłem mieszkanie, znalazłem dom. Znalazłem serwis, na którym są.

Budowlana konstrukcja ma 12 kilometrów długości i ponad 65 metrów szerokości, trudno więc sądzić, że tak potężny projekt odbył się bez odpowiedniego procesu planistycznego.

Władze tłumaczą, dlaczego autostrada pobiegnie pół metra od balkonów

Projekt rodzi dla właścicieli nieruchomości wiele zagrożeń - od nadmiernego hałasu, przez brak słońca na niższych kondygnacjach. Czy jednak naprawdę możliwe jest, by ktoś w tak bliskim sąsiedztwie ruchliwej drogi mógł w ogóle mieszkać?

Jak wyjaśnia lokalna prasa, zdaniem władz budynki mieszkalne widoczne na zdjęciach to samowola budowlana. Zapowiadają, że po ukończeniu mostu bloki zostaną rozebrane, a lokatorzy przymusowo wysiedleni.

Mieszkańcy będą musieli się wyprowadzić? Lokalny polityk bierze ich w obronę

W sprawę włączył się Mohamed Fouad, parlamentarzysta reprezentujący region. - Prace nad tym projektem ruszyły nagle i szybko postępowały. To spowodowało gigantyczny chaos w procesie wdrażania wcześniej przyjętego planu - stwierdził. Dodał, że most stanowi naruszenie prywatności i naraża mieszkańców na niebezpieczeństwo.

Mieszkańcy nie zostaną jednak pozostawieni samymi sobie - otrzymają finansową rekompensatę. Nie oznacza to jednak, że zgadzają się oni z decyzją oficjeli. Twierdzą bowiem, że budynki nie są legalne - pozwolenie na ich wzniesienie wydano w roku 2008. W tym wypadku chodziło, najprawdopodobniej, o zalegalizowanie samowoli.

Warto inwestycji jest spora - wynosi ok. 5 mld funtów egipskich, co stanowi równowartość ok. 320 mln dol.

Zobacz wideo Jak mocno koronawirus uderzy w rynek nieruchomości?
Więcej o:
Komentarze (82)
Autostrada pół metra od balkonów. Mieszkańcy protestują, kuriozalne tłumaczenia władz
Zaloguj się
 • druga_wieza

  Oceniono 62 razy 38

  Sprawa jest oczywista: SAMOWOLA. Nie ma żadnego powodu, żeby dostosowywać plany do czyjejś samowoli.
  Między innymi po to jest prawo budowlane - żeby nie budowali się tam, gdzie jest planowana trasa.
  Stąd u nas w miastach są całe enklawy gdzie od lat nic się nie buduje - bo są plany poprowadzenia trasy w pobliżu. To są plany na kilkadziesiąt lat do przodu, więc nikogo nie zaskoczą.

 • kletos

  Oceniono 33 razy 25

  trochę to podobne do sytuacji w Wawie, gdzie zamiast drogi wybudowano tunel, bo mieszkańcy protestowali. Jakoś tak nikt się nie przejmował, jak powstawały bloki, że będą blisko połudnowej obwodnicy wawy.

 • tow.anton.maciorow

  Oceniono 32 razy 16

  Autostrada jak maseczki od braciszka.
  C.uj z ludżmi, byle się nachapać.

 • noltenick

  Oceniono 19 razy 15

  Byłbym ostrożny z publikacją tego typu zdjęć, bo żyjemy w kraju gdzie każdy deweloper dostanie orgazmu na widok tak wyuzdanej i bezwstydnie wykorzystanej przestrzeni inwestycyjnej.

 • szmulkacenbogen

  Oceniono 15 razy 13

  Zmierzamy w ta stronę. Dość z imposybilizmem. Jeśli władza coś zaplanuje to choc by to było w chooy bez sensu - wykona to.

 • jednooki.pirat

  Oceniono 9 razy 9

  Rozumiem, samowola, trzeba zburzyć. Ale burzyć kiedy obok nich już jest gotowa estakada? Ja się na tym nie znam, ale najpierw bym wyburzył...

 • minorek55

  Oceniono 9 razy 7

  Witam. Będą mieli szybciej na OKAZJĘ😵😵😵😵😱😱😱😱

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX