Polski pałac w rękach libańskiego funduszu

Jedna z pereł warszawskiej starówki - Pałac Młodziejowskiego - został sprzedany libańskiemu funduszowi FFA Real Estate. Najemcami powierzchni w pałacu są między innymi Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Sąd Apelacyjny w Warszawie.

Zawirowania na rynkach najmu biurowego wykorzystał libański fundusz FFA Real Estete i kupił jeden z najładniejszych pałaców w stolicy. Niestety nie podano ceny zakupu.

Zobacz wideo Kryzys na rynku nieruchomości? Co go różni do krachu z 2009 roku?

Pałac Młodziejowskiego

Zwany również pałacem Morsztynów, od nazwiska pierwszego właściciela, to klasycystyczny budynek przy ulicy Miodowej 10. Został wzniesiony w XVII wieku i później kilkukrotnie był przebudowywany.

Znalazłem mieszkanie, znalazłem dom. Znalazłem serwis, na którym są. 

W 1944 roku został w 85 procentach zniszczony. Odbudowano go w 1957 roku według projektu Borysa von Zinserlinga. Obecnie powierzchnię w budynku podnajmują różne rządowe instytucje. Wśród nich można wymienić: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Sąd Apelacyjny, Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (ODIHR). 

Pałac sprzedany

Od czasów odbudowy Pałac Młodziejowskiego był siedzibą Państwowego Wydawnictwa Naukowego. W 2006 roku władze PWN wystawiły pałac na sprzedaż. Poprzednim prywatnym właścicielem budynku był niemieckiego fundusz Patrizia, który w 2012 roku zapłacił za pałac 100 mln zł.

Nowym właścicielem jest libański fundusz FFA Real Estate, który kupił nieruchomość w imieniu luksemburskiej spółki celowej MIDOLUX 2 S.A. Przy transakcji doradzała kancelaria Linklaters, a agentem i doradcą komercyjnym sprzedającego było CBRE. Nie podano kwoty transakcji. 

Źródło: rp.pl

Więcej o:
Komentarze (62)
Polski pałac w rękach libańskiego funduszu
Zaloguj się
 • 100-lec

  Oceniono 57 razy 45

  skandal, PiS pozwala na grabież polskiego majątku, pereł architektonicznych!!!! pod sąd z nimi, pod trybunał stanu!!!! oh wait...

 • ad2009

  Oceniono 43 razy 35

  No PiSiaczki, mozecie sobie poużzywać na temat wyprzedazy dobr narodowych. Cicho? nie ma was? Aaaa... brak przykazu dnia...

 • villk

  Oceniono 31 razy 29

  Urzędy państwowe powinny być lokalizowane w nieruchomościach stanowiących własność Państwa ,które reprezentują . Naprawdę się dziwie jak tego można nie rozumieć.

 • student_zebrak

  Oceniono 24 razy 20

  co za Q...A to zrobila?
  Kto na to pozwolil?
  Za to powinien byc proces karny dla KAZDEGO, nawet odlegle zwiazanego z wydaniem decyzji.

 • gourmant

  Oceniono 21 razy 19

  No cóż my w zamia mamy rezerwy węgla na hałdach wykupione przez pewną rządową agencję oraz miliony kart wyborczych wydrukowanych bez żadnego trybu, które możemy sobie przerobić na papierowe drony

 • elq_1

  Oceniono 18 razy 14

  Wszystko na sprzedaż. Jak już się sprzeda, to zaorać i wydzierżawić jankeskim parobkom.
  Będą wypasać polackie bydło!

 • e.mem

  Oceniono 10 razy 10

  ha ha ha... tylko Polska umożliwia takie spenetrowania własnego MSZ, Sądu Apelacyjnego czy ODIHR :) mimo długoletniego treningu [od 2005 roku] poziom głupoty ludzi z PiS niezmiennie mnie poraża; wiem, wiem, to wcale nie musi wynikać z głupoty...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX