Hotele w Polsce jak w Azji? Gość w co drugim pokoju, ozonowanie, restrykcyjna dezynfekcja

Czy Polskie hotele mogłyby wrócić do funkcjonowania szybciej, jeśli stosowałyby procedury wprowadzone w Azji? Przedstawiciele branży podsuwają rządowi pomysły na ratowanie obiektów, które od tygodni stoją puste. Czekają też na wydanie szczegółowych instrukcji, które przywrócą funkcjonowanie obiektów.

Branża hotelarska jest jedną z najbardziej dotkniętych epidemią koronawirusa - wynajem pokoi na doby jest niemożliwy. Nawet pełne odmrożenie gospodarki może oznaczać, że tego typu obiekty będą musiały funkcjonować, zachowując różnego rodzaju ograniczenia.

Znalazłem mieszkanie, znalazłem dom. Znalazłem serwis, na którym są.

Gość w co drugim pokoju, przegrody, dezynfekcja. Sposób na powrót hoteli do pracy?

W Azji hotele już specjalne procedury wprowadziły. Goście mogą mieszkać w co drugim pokoju, pomieszczenia są po każdym pobycie restrykcyjnie dezynfekowane, przeprowadzane jest też regularne ozonowanie powietrza.

Zobacz wideo Koronawirus a wynajem nieruchomości. Spadek cen nie jest jeszcze widoczny

Niektóre hotele w Polsce podobne rozwiązania wprowadzają na własną rękę i przygotowują się na odmrożenie gospodarki.  - W początkowej fazie ponownego otwarcia hotelu goście będą lokowani w co drugim pokoju - mówi Joanna Ostrowska, właścicielka dwóch obiektów w Krakowie. - Jesteśmy w trakcie wprowadzania dodatkowych systemów bezpieczeństwa epidemiologicznego i procedur związanych z jeszcze większą dbałością o utrzymanie czystości - dodaje.

W obiektach planowane są dalsze prace - m.in. montaż specjalnych systemów wentylacji i krzyżowych wymienników pozwalających dezynfekować powietrze w obiekcie. Nawiewy również będą pełnić funkcję dezynfekcyjną. Trudno dostępne miejsca będą dodatkowo dezynfekowane za pomocą parownicy.

Hotelarze czekają na wytyczne od rządu

Zdaniem Ostrowskiej odpowiednie instytucje powinny wydać rozporządzenie czy też dokument, który będzie wskazywał hotelom i innym obiektom noclegowym, jakie procedury należy wdrożyć. - Takie praktyki są stosowane m.in. w krajach azjatyckich, gdzie branża hotelowa przeszła już kilka epidemii. Tam hotele na bieżąco modyfikują dotychczasowe procedury, niemniej jednak dodatkowo bardzo szybko rządy wdrażają procedury, którymi hotele kierują się przy obsłudze gości - informuje Ostrowska.

Więcej o:
Komentarze (46)
Hotele w Polsce jak w Azji? Gość w co drugim pokoju, ozonowanie, restrykcyjna dezynfekcja
Zaloguj się
 • inga66

  Oceniono 49 razy 35

  Kurzu na szafie nie potrafia posprzątać w hotelu 4 gwiazdkowym, a my tu mówimy o odkażaniu ? Po co w hotelach wykladziny, ktore czesto sa brudne?

 • trzeci.z.pieciu

  Oceniono 31 razy 27

  Co to za pomysł, że co drugi pokój czynny? Wirus przechodzi przez ściany?

 • moriach

  Oceniono 20 razy 20

  Po co mieszkanie w co drugim pokoju? Przez ścianę się chyba nie zarażą. A choćby i było mniej gości w całm hotelu i tak jest ryzyko, że spotkają się w windzie, na korytarzu. czy w restauracji, że o basenie czy plaży nie wspomnę..

 • rutylowy

  Oceniono 60 razy 16

  Czy wy hotelarze i domiporta, nie rozumiecie?
  Nie ma biznesów, do momentu opracowania SZCZEPIONKI, NIE, MA i *UJ.

 • lucek10

  Oceniono 19 razy 15

  Odchudzające wczasy dla singli nad morzem. Pokoje tylko jednoosobowe, śniadanie w formie bułki z mlekiem podawane pod drzwi pokoju, bez obiadów, tylko gotowane ziemniaki na kolację. Gość sam sprząta pokój i przywozi pościel. Turnusy jak w kwarantannie dwutygodniowe, przyjazd albo 1 albo 15 dnia miesiąca. Przyjazd z własną menażką. Cisza nocna od 22 do 6, zakaz opuszczania pokoju. Na plażę pokoje nieparzyste rano, a parzyste po południu. W drugim tygodniu zmiana. Przed zakwaterowaniem pomiar temperatury. To jedna z możliwych wersji...

 • baby1

  Oceniono 17 razy 13

  Pytanie tylko kto w tych hotelach będzie mieszkał? Turystów z zagranicy zero w tym roku, ludzi na delegacjach zero przynajmniej przez kilka miesięcy, bo można robić konferencję przez internet, ile prywatnych osób?

 • semigetuza

  Oceniono 16 razy 12

  już wam wierzę, fałszywcy. O zawsze oszczędzaliście na ości jedzenia. 90% waszych pracowników zatrudnialiście na lewo, żadnych badań, w kuchni syf, filtry w klimatyzacji wymieniane jak się zatkały. Dezynfekcja - łżecie jak najęci.Pracownik chory na Covida będzie pracował, aż padnie. Jesteście jedną z najbardziej zdemoralizowanych branż biznesowych w Polsce

 • rodrigezoo

  Oceniono 8 razy 8

  OK, czyli uruchomisz hotel, w co drugim pokoju gość, w restauracji kilku klientów. Stać cię na obsługę hotelu ? Stać cię na ZUSy dla obsługi ? przecież zarobisz grosze a wydasz pięc razy tyle. Ja mam swój biznes, w momencie gdy go uruchamiam, muszę płacić czynsz 100 % , wzywam pracowników- ZUS plus pensje, no i czekam na klientów- których będzie minimalna ilość, bo mój biznes to ludzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX