Kama Sutra od IKEA. Producent mebli opracował "ostateczny przewodnik o satysfakcji w sypialni"

Kwiat lotosu, szeroko otwarta czy wspinacz - to nie tylko pozycje seksualne zapisane w Kamasutrze, indyjskim traktacie o miłości. Tak nazywają się również propozycje wystroju wnętrz sypialni, promowane przez amerykański oddział IKEA.

Kamasutra to znany na całym świecie indyjski traktat na temat seksualności i zachowań seksualnych. Amerykański oddział IKEA postanowił wykorzystać rozpoznawalność tego dzieła, adaptując go do aranżacji wnętrzarskich.  

Zobacz wideo Koronawirus a wynajem nieruchomości. Spadek cen nie jest jeszcze widoczny

Marketing po amerykańsku

Nie od dziś wiadomo, że "seks sprzedaje". Za tym popularnym stwierdzeniem poszli spece od marketingu amerykańskiego oddziału producenta mebli IKEA. Przygotowali oni kampanię reklamową najnowszych stylizacji wnętrz sypialni inspirowane słynnym indyjskim traktatem miłosnym - Kamasutrą.

Znalazłem mieszkanie, znalazłem dom. Znalazłem serwis, na którym są. 

Poszczególne aranżacje noszą nazwy popularnych pozycji seksualnych, jakie można znaleźć we wspomnianym dziele. Rzecz jasna, nawiązanie jest metaforyczne i na samych ilustracjach w katalogu nie dojrzymy żadnych postaci.

 

Meblarska Kamasutra

Sam katalog jest przygotowany w wersji cyfrowej i póki co, dostępny jest jedynie w USA. Nie wiadomo, czy wspomniane pozycje/aranżacje trafią do Polski. Za projektami aranżacji kryje się architekt Miguel Bolivar, donosi serwis Dezeen.com.

materiały prasowe / ikea.com

Katalog przypomina dawne, kolorowe rozkładówki znane z pism wnętrzarskich. Na jednej stronie, znajduje się rysunek aranżacji wraz z nazwami produktów, a na drugiej opis inspirowany popularnymi pozycjami seksualnymi.

materiały prasowe / ikea.com

Np. aranżacja pt. "Szeroko otwarta" proponuje, by w projekcie sypialni znajdowała się otwarta szafa w myśl zasady "zaprojektowana dla tych, którzy lubią wszystko pokazać. Natomiast propozycja/pozycja "Wspinacza" ukazuje łóżko piętrowe wraz z podpowiedzią, że jest to rozwiązanie "dla tych, którzy nie boją się być na górze". 

Pełną wersję katalogu można znaleźć na oficjalnej stronie: ikea.com