Największa sauna na świecie na ukończeniu. Powstaje w Polsce. "Pobijemy rekord Guinnessa"

W Polsce powstaje największa na świecie sauna. Wyjątkowy obiekt, którego otwarcie ma nastąpić w czerwcu, ma szansę na wpis do księgi rekordów Guinnessa. Tak dużej sauny nie mają ani Niemcy, ani Skandynawowie.

>>> Zobacz także: Ekspert o nadciągającej burzy na rynku nieruchomości. Czy mamy powody do obaw?

Zobacz wideo

Już za kilka miesięcy do użytku ma zostać oddana sauna Colosseum - największy tego typu obiekt na świecie. Powstaje w Czeladzi na Śląsku. Inwestor zdradził właśnie, że postanowił dobudować jeszcze jeden pierścień do i tak majestatycznie prezentującego się budynku.

Polska inwestycja za 15 mln zł ma być rekordowa

Nazwa budowli nie jest przypadkowa - będzie to bowiem replika włoskiego Koleseum. Ma być obiektem rekordowym. Świadczy o tym chociażby aspekt finansowy - do tej pory prace nad obiektem pochłonęły 15 mln zł, po najnowszych zmianach trzeba będzie wydać kolejne dwa miliony - donosi "Dziennik Zachodni".

- Pobijemy rekord Guinnessa. Obecnie sauna z takim wpisem znajduje się w Niemczech. Na tamtejszych 162 m kw. może saunować w tym samym czasie 180 osób. My zbudujemy budynek w kształcie Koloseum. Na ponad 200 m z sauny skorzysta 330 osób - wyjaśniał cytowany przez "Gazetę Wyborczą" Leszek Pustułka, twórca obiektu, kiedy przedstawiał plany budowy w roku 2018. Warto podkreślić, że takiego obiektu nie ma nawet w słynącej z zamiłowania do saun Skandynawii.

Takiej sauny nie mają nawet Skandynawowie

Sauna będzie mieścić się w budynku o wysokości 12 metrów. Wysokość pomieszczenia, w którym będzie można się relaksować również będzie spora - wyniesie aż cztery metry. Ma charakteryzować się wyjątkowo bogatymi zdobieniami. W środku znajdziemy siedem pieców - każdy o mocy 36 kw, czyli tyle, ile zużywa łącznie 200 mieszkań.

Wokół Colosseum powstać mają baseny i inne obiekty takie jak łaźnia parowa, jacuzzi, baseny i mniejsze sauny. Na dachu obiektu znajdzie się natomiast scena przeznaczona do występów artystycznych.

Obiekt ma zostać oddany do użytku 11 czerwca. Inwestor zapewnia, że zrobi wszystko, by być gospodarzem Mistrzostw Polski Saunamistrzów, które mają odbyć się właśnie w czerwcu.

Warto przypomnieć, że inwestycja początkowo budziła protesty mieszkańców okolicznych wieżowców. Obawiali się oni, że będą widywać roznegliżowanych gości korzystających z sauny. Inwestorowi udało się zażegnać konflikt instalując baner reklamowy, który wszystko zasłania.

Colosseum to element istniejących już Term Rzymskich, działających od 2010 roku. Same Termy  również są obiektem interesującym. Mieszczą się w Pałacu Saturna, neoklasycystycznym budynku, który powstał w 1910 roku. 

Więcej o: