Największa sauna na świecie na ukończeniu. Powstaje w Polsce. "Pobijemy rekord Guinnessa"

W Polsce powstaje największa na świecie sauna. Wyjątkowy obiekt, którego otwarcie ma nastąpić w czerwcu, ma szansę na wpis do księgi rekordów Guinnessa. Tak dużej sauny nie mają ani Niemcy, ani Skandynawowie.

>>> Zobacz także: Ekspert o nadciągającej burzy na rynku nieruchomości. Czy mamy powody do obaw?

Zobacz wideo

Już za kilka miesięcy do użytku ma zostać oddana sauna Colosseum - największy tego typu obiekt na świecie. Powstaje w Czeladzi na Śląsku. Inwestor zdradził właśnie, że postanowił dobudować jeszcze jeden pierścień do i tak majestatycznie prezentującego się budynku.

Polska inwestycja za 15 mln zł ma być rekordowa

Nazwa budowli nie jest przypadkowa - będzie to bowiem replika włoskiego Koleseum. Ma być obiektem rekordowym. Świadczy o tym chociażby aspekt finansowy - do tej pory prace nad obiektem pochłonęły 15 mln zł, po najnowszych zmianach trzeba będzie wydać kolejne dwa miliony - donosi "Dziennik Zachodni".

- Pobijemy rekord Guinnessa. Obecnie sauna z takim wpisem znajduje się w Niemczech. Na tamtejszych 162 m kw. może saunować w tym samym czasie 180 osób. My zbudujemy budynek w kształcie Koloseum. Na ponad 200 m z sauny skorzysta 330 osób - wyjaśniał cytowany przez "Gazetę Wyborczą" Leszek Pustułka, twórca obiektu, kiedy przedstawiał plany budowy w roku 2018. Warto podkreślić, że takiego obiektu nie ma nawet w słynącej z zamiłowania do saun Skandynawii.

Takiej sauny nie mają nawet Skandynawowie

Sauna będzie mieścić się w budynku o wysokości 12 metrów. Wysokość pomieszczenia, w którym będzie można się relaksować również będzie spora - wyniesie aż cztery metry. Ma charakteryzować się wyjątkowo bogatymi zdobieniami. W środku znajdziemy siedem pieców - każdy o mocy 36 kw, czyli tyle, ile zużywa łącznie 200 mieszkań.

Wokół Colosseum powstać mają baseny i inne obiekty takie jak łaźnia parowa, jacuzzi, baseny i mniejsze sauny. Na dachu obiektu znajdzie się natomiast scena przeznaczona do występów artystycznych.

Obiekt ma zostać oddany do użytku 11 czerwca. Inwestor zapewnia, że zrobi wszystko, by być gospodarzem Mistrzostw Polski Saunamistrzów, które mają odbyć się właśnie w czerwcu.

Warto przypomnieć, że inwestycja początkowo budziła protesty mieszkańców okolicznych wieżowców. Obawiali się oni, że będą widywać roznegliżowanych gości korzystających z sauny. Inwestorowi udało się zażegnać konflikt instalując baner reklamowy, który wszystko zasłania.

Colosseum to element istniejących już Term Rzymskich, działających od 2010 roku. Same Termy  również są obiektem interesującym. Mieszczą się w Pałacu Saturna, neoklasycystycznym budynku, który powstał w 1910 roku. 

Więcej o:
Komentarze (29)
Największa sauna na świecie na ukończeniu. Powstaje w Polsce. 'Pobijemy rekord Guinnessa"
Zaloguj się
 • koxiarz

  Oceniono 16 razy 16

  Po prostu cudo.
  Największa sauna na świecie (więc znowu w czymś jesteśmy najlepsi), do tego od razu zabytkowa i w formie "majestatycznie prezentującego się budynku" jak Koloseum, a w środku "ma charakteryzować się wyjątkowo bogatymi zdobieniami", a "truskawkę na torcie" stanowić będzie zainstalowany przez inwestora w celu zadowolenia sąsiadów "baner reklamowy, który wszystko zasłania".

 • naczelnik_czerpak

  Oceniono 14 razy 12

  Szkoda, że od ok 10 lat polskie sauny opanowała januszeria i za wejście nago chcą wzywać policję religijną.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 8 razy 6

  Ale wiocha! Kto wydał zgodę na budowę takiej makabryły wśród bloków?

 • adstr

  Oceniono 8 razy 6

  Wspomnianych "wyjątkowo bogatych zdobień" jeszcze nie widziałem, ale przeczuwam, że to będzie masakra.

 • bigmaciek

  Oceniono 9 razy 5

  Kompletny nonsens. Sauna to zakątek spokoju aby wypocząć. To nie targowisko i tłum. Kompletne zaprzeczenie idei sauny. Sauna powinna jak najmniejsza ale maksymalnie tak na 2-3 rodziny czyli 8-12 osób. Do większej w życiu bym nie poszedł. Co będą w tej saunie robili? Ryczeli na siebie, grali w piłkę a może popijali piwko?

 • bosmak

  Oceniono 9 razy 5

  Przy dzisiejszych cenach energii biznes padnie zanim zdążą dobrze nahajcować.

 • peteroski

  Oceniono 3 razy 3

  Janusze i Grazyny w MAJTACH, ale bedzie smrod!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX