Wygląda jak zwykły dom, ale właścicielka nie mogła go sprzedać przez 12 lat. Winiła duchy

Zupełnie niepozorny dom, jakich w Anglii wiele. Z tą różnicą, że nie można go było sprzedać przez 12 lat. Przede wszystkim dlatego, że - podobno - to jeden z najbardziej nawiedzonych domów w całym kraju.

Była właścicielka budynku zastrzegła, że domu nie można sprzedać rodzinie z dziećmi. Tak bardzo bała się wpływu złych sił na umysły małych dzieci. Twierdziła, że to po prostu niebezpieczne.

Zobacz wideo

Dom - więzienie

Budynek powstał na początku XVI wieku i z początku był więzieniem dla osób oskarżonych o czary. W jego wnętrzu przesłuchano i torturowano łącznie 14 kobiet, z których trzy powieszono. Najsłynniejszą z nich była znana w Wielkiej Brytanii Ursula Kemp. W późniejszych latach przetrzymywano w tym budynku mężczyzn, kobiety i dzieci. Ostatnie zatrzymanie miało miejsce w 1908 roku.

Dotychczasowa właścicielka - Vanessa Mitchell - kupiła dom w 2004 roku. Ale nie mieszkała w nim niemal od samego początku. Jak wspomniała w rozmowie z mediami, wewnątrz można było usłyszeć jęki, widywała plamy krwi na ścianach oraz wielokrotnie była świadkiem unoszących się przedmiotów i postaci spacerujących po domu. 

Klatka

Nieruchomość nazywana jest potocznie The Cage i była jedną z siedmiu tego typu budynków w Anglii. Pominąwszy specjalne muzealne pomieszczenie przygotowane na parterze, jest to zwyczajny dom. Na około 130 metrach kwadratowych znajduje się ponadto kuchnia, salon oraz dwie sypialnie na piętrze.

Jedynymi zainteresowanymi zakupem nieruchomości do tej pory byli jedynie tropiciele duchów i zjawisk paranormalnych. Eksperci z agencji nieruchomości HOME Domus 360, którzy prowadzili sprzedaż domu, zachęcali do przerobienia całego budynku na potrzeby najmu krótkoterminowego dla poszukiwaczy duchów. Dom ostatecznie został sprzedany przed paroma dniami za 240 tysięcy funtów, czyli około 1,2 miliona złotych.

W porównaniu do innych posiadłości w okolicy o podobnych parametrach The Cage był droższy o około 50 tysięcy funtów, wynika z danych udostępnionych przez serwis rightmove.co.uk. Warto jednak przypomnieć, że budynek nie potrafił znaleźć właściciela przez 12 lat. 

Źródło: rightmove.co.uk

Oferty nieruchomości (nienawiedzonych) znajdziecie na serwisie Domiporta.pl