Pięć najdroższych nieruchomości Nowego Jorku. Za rekordzistę trzeba zapłacić 98 milionów dolarów

Portal New York Curbed przygotował zestawienie najdroższych domów wystawionych na sprzedaż w Nowym Jorku. Chociaż w mieście tym obserwuje się spory spadek cen luksusowych lokali, to wartości takich nieruchomości osiągają w Nowym Jorku absurdalny wręcz poziom. Za rekordowo drogi dom trzeba zapłacić 98 milionów dolarów, co w przeliczeniu wynosi aż 380 950 500 złotych.

Nowy Jork jest miastem o największej liczbie mieszkańców w Stanach Zjednoczonych. Na 790 kilometrach kwadratowych mieszka ponad 8 620 000 osób. Miano największego amerykańskiego miasta udaje mu się utrzymać nieprzerwanie od 1790 roku. Miasto to co roku odwiedza 60 milionów turystów. Każdy z nich ma szansę poczuć się tutaj jak u siebie - w mieście tym bowiem mówi się w ponad 800 językach. New York Stoc Exchange jest największą na świecie giełdą papierów wartościowych, przez co miasto nazywane jest finansową stolicą świata. Nic więc dziwnego, że jedne z najdroższych nieruchomości mieszczą się właśnie tutaj.

Zobacz wideo

Pięć najdroższych nieruchomości w Nowym Jorku - wszystkie dostępne w sprzedaży

Najdroższym domem wystawionym na sprzedaż w Nowym Jorku jest "Le Penthouse" znajdujący się przy 172 Madison Avenue w samym centrum miasta. Za nieruchomość trzeba zapłacić 98 milionów dolarów, ale w zamian otrzymujemy aż 6 039 metrów kwadratowych przestrzeni. "Le Penthouse" mieści pięć pięter, 11 sypialni, 14 łazienek, kilka kominków, prywatny taras na dachu z basenem oraz jacuzzi. W nieruchomości znajduje się także prywatne spa i siłownia, w tym również osobne spa dla zwierząt. 

Obecnie najdroższa nieruchomość wystawiona na sprzedaż w Nowym Jorku - 172 Madison Avenue, 'Le Penthouse'.Obecnie najdroższa nieruchomość wystawiona na sprzedaż w Nowym Jorku - 172 Madison Avenue, 'Le Penthouse'. fot. kwnyc.com

Na drugim miejscu znajduje się rezydencja na Upper East Side, która poprzednim razem została sprzedana za oszałamiającą kwotę 114 milionów dolarów. Obecnie została wystawiona na sprzedaż za niecałe 88 milionów dolarów. Kamienica należąca do miliardera Vincenta Violi znajduje się na 12 East 9th Street. 19-pokojowy budynek został zaprojektowany przez Williama Boswortha, który odpowiada za projekt Rockfeller Estate (Kykuit). W budynku znajduje się basen z podgrzewaną wodą, sala teatralna z czerwonymi, aksamitnymi siedzeniami oraz jadalnia inspirowana Wersalem.

Rezydencja na Upper East Side w Nowym Jorku.Rezydencja na Upper East Side w Nowym Jorku. fot. www.bhsusa.com

Ostatnie miejsce na podium przypadło nieruchomości wybudowanej przez Leroy Street Studio. Budynek zlokalizowany jest w jednej z najbogatszych dzielnic Manhattanu, czyli w West Village przy ulicy 134 Charles niedaleko rzeki Hudson. W domu znajduje się sześć sypiali i aż 12 łazienek, sala kinowa oraz pokoje do rozrywek. Do nieruchomości przylega także ogród. Wystrój jest nowoczesny i elegancki, na dwóch pierwszych poziomach znajdują się pokoje dzienne, salony i kuchnia. Trzecie piętro nazywane jest prywatnym - znajduje się tutaj przestronna sypialnia z wyjściem na ogród, dwiema łazienkami i zewnętrznym tarasem oraz trzema dodatkowymi sypialniami gościnnymi. W piwnicy poza salą kinową znajduje się pełnowymiarowy kort do squasha i w pełni wyposażona siłownia. Na dachu wybudowano basen. Za dom trzeba zapłacić obecnie 80 milionów dolarów.

Dom przy 134 Charles Street w Nowym Jorku.Dom przy 134 Charles Street w Nowym Jorku. fot. www.bespokerealestate.com

Jeden milion mniej kosztuje penthouse znajdujący się w budynku Woolworth (jednym z najstarszych i największych w mieście). Na sprzedaż został wystawiony już w 2017 roku za kwotę 110 milionów dolarów, jednak ze względu na małe zainteresowanie cenę obniżono do 79 mln dolarów. Projektanci musieli uzyskać szereg zgód m.in. od komisji ochrony zabytków na dodanie kolejnych okien czy remont uszkodzonej fasady. Pięciopiętrowy apartament został wyposażony także w obserwatorium.

Penthouse znajdujący się w w budynku Woolworth w Nowym Jorku.Penthouse znajdujący się w w budynku Woolworth w Nowym Jorku. fot. cdn.vox-cdn.com

Na piątym miejscu znalazł się apartament zlokalizowany na 80. piętrze południowej wieży Time Warner Center. Nieruchomość warta jest 75 milionów złotych, a jej pierwszymi i póki co jedynymi właścicielami są biznesmen Stephen Ross i projektantka biżuterii Kara Ross. Za aranżację wnętrz odpowiada Tony Ingrao. Podłogi, listwy, szafki i wiele mebli powstało na ich specjalne zamówienie. 42-metrowy salon z panoramicznymi oknami wychodzącymi na Central Park i podwójnym kominkiem to największy atut tego lokalu. Cała nieruchomość ma powierzchnię 8500 metrów kwadratowych. Z jadalni i kuchni rozpościera się widok na rzekę Hudson. W apartamencie znajduje się główna sypialnia oraz cztery sypialnie gościnne z osobnymi łazienkami, biblioteka, kuchnia z jadalnią, domowa siłownia oraz pokój dla służby z osobną łazienką. W każdym pomieszczeniu można zdalnie kontrolować poziom oświetlenia czy temperaturę.

Nieruchomość na 80. piętrze Time Warner Center w Nowym Jorku.Nieruchomość na 80. piętrze Time Warner Center w Nowym Jorku. fot. www.corcoran.com

Szukasz tańszego lokum i nieco bliżej? Wszystkie nieruchomości znajdziesz na Domiporta:

Więcej o: