Połowa Polaków marzy o drugim domu nad Bałtykiem. Nieruchomości pozwalają zarobić nawet 4 tys.

Fakt, że polskie morze jest najpopularniejszym kierunkiem turystycznych wypraw nikogo nie dziwi. Z badań wynika jednak, że połowa Polaków marzy o nieruchomości na polskim wybrzerzu jako o drugim domu.
Zobacz wideo

Drugi dom nad polskim morzem jest marzeniem ok. 50 procent ankietowanych - wynika z badania instytutu Biostat przeprowadzonego na zlecenie Green House Development. Uczestnicy badania wskazali, że nadbałtyckie kurorty są doskonałym miejscem do wypoczynku ze względu na panujący w nich klimat.

W górach drugi dom chciałoby mieć 30 procent badanych. Trzecie miejsce w badaniu zajęła wieś (14 procent).

W grupie pozostałych respondentów, która wyniosła 4 procent, ankietowani jaki miejsce na drugi dom wskazywali tereny nad jeziorem, na Mazurach, czy w Warszawie - podaje agencja Newseria.

Z badania wynika też, że 66 proc. Polaków zadeklarowało, że myśli o dodatkowej nieruchomości w Polsce - nie za granicą.

Polacy wolą wypoczywać nad morzem. Nawet w wakacje

Analiza Biostatu pokrywa się z wynikami badań firmy Provident. Według ankiety przeprowadzonej latem wynika, że najwięcej, bo 37 proc. ankietowanych jako idealne miejsce wypoczynku uznaje polskie morze. W przypadku krótkotrwałego urlopu sporo, bo 32 proc. osób deklaruje chęć wyjazdu za granicę. W góry z kolei chciałoby pojechać 15 proc.

Wybór morza jako miejsca wakacji czy drugiego domu jest korzystny z jeszcze jednego powodu. 61 proc. badanych wskazuje bowiem, że na wypoczynek chciałoby dojeżdżać autem. Polacy do kwestii wypoczynku podchodzą więc pragmatycznie - liczą się dla nich nieruchomości położone atrakcyjnie i z dogodnym dojazdem.

Nieruchomości nad morzem mogą przynieść zysk

Dom na polskim wybrzeżu może być traktowany wyłącznie jako miejsce wypoczynku, ale i inwestycja. Świadczą o tym badania przeprowadzone w zeszłym roku przez urban.one cytowane przez "Rzeczpospolitą". Wynika z nich, że nieruchomości położone np. w Jastarni są wynajmowane praktycznie cały rok - nie tylko w sezonie.

Popularnością cieszą się też miasta takie jak Sopot, miejscowości na Półwyspie Helskim. Mieszkania i apartamenty w tych lokalizacjach mogą przynosić miesięcznie nawet 3-4 tys. zł.

Oferty nieruchomości znajdziecie tutaj: