Najwyżej położony otwarty taras w Nowym Jorku rozpocznie działalność w marcu 2020 - bilety są już dostępne

Taras posiadający szklaną podłogę, zwany Edge, znajduje się w znanym budynku Hudson Yards w Nowym Jorku. Widok z tarasu rozpościera się na prawie 130 kilometrów, a bilety są już dostępne.

Budynek Hudson Yards jest w budowie od 2012, jednak systematycznie są oddawane do użytkowania kolejne piętra oraz atrakcje turystyczne. W marcu przyszłego roku mieszkańcy Nowego Jorku i turyści z całego świata będą mogli wejść na najwyżej położony, otwarty taras widokowy w tej części świata. 

Taras widokowy Edge

W tym roku została zakończona pierwsza faza budowy wieżowca, ostateczny termin oddania całego kompleksu do użytkowania jest szacowany na 2024. A już w przyszłym roku będzie można spacerować po specjalnym, przeszklonym tarasie widokowym. 

Edge - bo tak nazywa się taras widokowy, znajduje się na setnym piętrze budynku, ponad 344 metrów nad ziemią i dysponuje powierzchnią prawie siedmiuset metrów kwadratowych. Wjazd na taras ma zajmować około minuty z poziomu chodnika.

Wizualizacja tarasuWizualizacja tarasu Eli Parry / materiały prasowe

- Nikt nie widział w ten sposób Nowego Jorku nigdy wcześniej. - przekonuje Jason Horkin, dyrektor wykonawczy projektu. Na tarasie będzie funkcjonował bar dla turystów. Cena pojedynczego wejścia wynosi 36 dolarów przy zakupie online i 38 dolarów przy zakupie na miejscu (dla dorosłych).

Nowa atrakcja turystyczna

Za projekt tarasu odpowiada projektant William Pedersen. Do konstrukcji szklanej podłogi użyto między innymi 79 szklanych płyt o wadze 635 kg każda. Natomiast cała konstrukcja składa się z piętnastu sekcji, najcięższa z nich waży 45 tysięcy kg. 

Wizualizacja tarasuWizualizacja tarasu Eli Parry / materiały prasowe

W Nowym Jorku działają również inne tarasy widokowe. Najsłynniejszy znajduje się w budynku Empire State Building - 320 metrów nad chodnikiem, oraz w Rockefeller Center - 260 metrów nad chodnikiem. Najwyższy taras widokowy w Nowym Jorku znajduje się w One World Trade Center na wysokości 386 metrów na ziemią, ale jest to taras zakryty. 

Najwyższy na świecie, otwarty taras obserwacyjny znajduje się w budynku Burj Khalifa w Dubaju na wysokości 555 metrów. Natomiast najwyższy zamknięty taras obserwacyjny znajduje się w budynku Shanghai Tower w Chinach. Jego wysokość to 561 metrów na ziemią. 

źródło: hudsonyardsnewyork.com

Więcej o: