Spalone spłuczki, zatkane rury, zwierzęta w odpływie - praca hydraulika w USA to koszmar

Pracujący w USA hydraulik o nicku Bfizzle, za pośrednictwem portalu społecznościowego podzielił się najzabawniejszymi sytuacjami jakie spotkały go w czasie w czasie pracy. Niektóre są niewiarygodne!

Zdjęcia i sytuacje, które opisał mężczyzna pochodzą zaledwie z dwóch lat pracy jako hydraulik. Awarie zgłaszane przez klientów były standardowymi zgłoszeniami takimi, jak brak wody w kranie czy awaria toalety. Natomiast same powody awarii potrafiły zaskoczyć. 

Hydraulik w USA

Użytkownik serwisu Imgur o nicku Bfizzle pochwalił się ostatnio swoimi zdjęciami pochodzącymi z napraw, których dokonał w amerykańskich łazienkach i toaletach. Powodami awarii były różnorodne przyczyny. Kanał odpływowy zarośnięty przez system korzeniowy okolicznych drzew, urwane rury, zapchane przewody zwierzętami czy nawet spalone spłuczki. 

Skutki pozostawienia na spłuczce zapalonej świeczki zapachowejSkutki pozostawienia na spłuczce zapalonej świeczki zapachowej Bfizzle / imgur

Hydraulik spotkał się również z niecodziennymi naprawami swoich klientów, którzy potrafili uszczelnić przeciekającą rurę taśmą klejącą (dużo ilością taśmy klejącej), rękawiczką roboczą, bądź przypadkiem zalepili wnętrze przewodów pianką uszczelniającą. 

Amerykańskie łazienki

Łazienki w USA różnią się od europejskich. Nie tylko pod względem wielkości, ale również systemów hydraulicznych i sposobu używania. Łazienka w Stanach jest często jednym z największych pomieszczeń w domu, nie bez powodu nazywane są pokojami kąpielowymi. Ponadto, w domach zdarzają się sytuacje, że każdy mieszkaniec ma swoją prywatną łazienkę w pokoju. Taka sytuacja dotyczy oczywiście w większości domków jednorodzinnych bądź apartamentowców. Sytuacja w kamienicach czynszowych wygląda zupełnie inaczej. 

Różnice dotyczą również samego systemu toalet. W większości krajów UE woda spłukuje nieczystości, natomiast w USA, woda i nieczystości są zasysane. Dzieje się tak dlatego, że w latach dziewięćdziesiątych kongres USA przegłosował ograniczenie pojemności spłuczki do maksymalnie 1.6 galona, czyli 6,1 litra (przy czym w Polsce jest to najczęściej od 6 do 9l). Co wymusiło na producentach przygotowanie systemu bardziej skomplikowanego niż ten europejski, ale przy okazji też bardziej podatnego na awarie. 

Rury grzewcze naprawione rękawiczką robocząRury grzewcze naprawione rękawiczką roboczą Bfizzle / imgur

źródło: boredpanda.com