Ben Affleck sprzedaje swoją posiadłość - cena za dom z pensjonatem i przystanią została ostatnio obniżona

Ben Affleck postanowił sprzedać swoją długoletnią, zaciszną kryjówkę położoną nad rzeką North Newport w pobliżu wsi Riceboro w stanie Georgia. Nieruchomość o powierzchni około 6000 metrów kwadratowych została przeceniona na 7,6 miliona dolarów.

Jak czytamy w "Variety" posiadłość po raz pierwszy trafiła do sprzedaży prawie półtora toku temu. Wtedy nieruchomość wraz z działką wystawiona została za 8,9 milionów dolarów. Z powodu braku zainteresowanych cena domu została obniżona do 7,6 milionów dolarów (29,6 miliona złotych).

Zobacz wideo

Ben Affleck sprzedaje swoją posiadłość

Ben Affleck kupił posiadłość w 2003 roku, kiedy jeszcze spotykał się z wokalistką Jennifer Lopez. Wtedy wartość zakupu wynosiła ponad 7,1 miliona dolarów. Dom wraz z działką o powierzchni 87 akrów znajduje się w ekskluzywnej dzielnicy Hampton Island Preserve w pobliżu wsi Riceboro w stanie Georgia. Okna domu wychodzą na rzekę North Newport, a poza główną rezydencją na terenie posiadłości znajduje się także pensjonat, domek letniskowy oraz przystań dla jachtów.

"The Big House" to główna, elegancka rezydencja, w której znajdują się trzy przestronne sypialnie oraz cztery łazienki. Na stronie pośrednika sprzedaży nieruchomości (Engel & Volkers w Savannah) napisano, że ta nieruchomość ma 6000 metrów kwadratowych powierzchni. Zbudowana została na zlecenie Johna Morgana pod koniec lat 90. XX wieku.

Dom zbudowany został w neoklasycystycznym stylu antebellum (łac. przedwojennym), typowym dla południowej części Stanów Zjednoczonych. W stylu tym najczęściej budowano domy należące do bogatych plantatorów. Trzypiętrowa nieruchomość posiada liczne werandy i otoczona jest kolumnami doryckimi. W większości pokoi podłoga wykonana jest z ciemnobrązowych desek sosnowych. 15-metrowe sufity ozdobione zostały rzeźbionymi listwami. Poza trzema sypialniami i czterema łazienkami znajduje się tutaj także jadalnia, biblioteka, kuchnia w stylu cottage oraz salon.

Na 87 akrowej posiadłości znajduje się też rustykalny pensjonat "Oyster House". Znajduje się w nim bar restauracyjny, trzy duże pokoje oraz sześć mniejszych sypialni wyposażonych w łóżka piętrowe. Jednocześnie może zostać zameldowanych tam ponad 20 osób. Trzeci budynek to drewniany domek letniskowy, który jest najmniejszy z nich wszystkich. Nad rzeką dodatkowo znajduje się prywatna przystań dla jachtów. Z posiadłości można udać się na pobliskie pole golfowe oraz do ośrodka jeździeckiego.

Więcej o:
Skomentuj:
Ben Affleck sprzedaje swoją posiadłość - cena za dom z pensjonatem i przystanią została ostatnio obniżona
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX