Oto najdziwniejszy domek na drzewie jaki dzisiaj zobaczycie

Artysta Aibek Almasov podszedł niezwykle kreatywnie do tematu domku na drzewie i stworzył odwróconą wersję domku wokół drzewa. Niezwykła konstrukcja znajduje się w Kazachstanie i zwraca uwagę na ważny problem dzisiejszego świata.

Budynek zaprojektowany przez Almasova ma odwróconą hierarchię. W jego centrum stoi drzewo, a wokół niego żyje człowiek. Ponadto, przeszklone ściany otwierają się na las w trzystu sześćdziesięciu stopniach, zacierając granicę między wnętrzem, a tym co na zewnątrz. 

Zobacz wideo

Ciekawa idea

Głównym założeniem budynku jest bliższy kontakt z naturą, ten dom ma być alternatywą dla mieszkań w ciasnych blokach. Założenie wspiera kontakt z przyrodą poprzez zamazanie granic z zewnętrzem oraz umieszczeniem w sercu budynku żyjącego drzewa. Ponadto, cylindryczny kształt nawiązuje do naturalnych kształtów znanych z natury. 

Taras widokowyTaras widokowy materiały prasowe / amasow.com

Budynek Almasova jest poniekąd manifestem. Wykonany z pomocą przemysłowych technik produkcyjnych ma uzmysławiać że otaczamy się niepotrzebnymi rzeczami. Zminimalizowanie fizycznych barier między człowiekiem, a lasem ma dostarczać niesamowitych wrażeń. 

Budowa

Dom o cylindrycznym kształcie nie jest niczym nowym. Jednym z najbardziej znanych domów opartych o koło jest, chociażby słynny dom Konstantina Mielnikowa - słynnego rosyjskiego architekta, jednego z głównych przedstawicieli konstruktywizmu.

 

Projekt Almasova jest czteropiętrowym budynkiem opartym na trzech filarach (palach), bez bezpośredniego fundamentu w gruncie. Na parterze znajduje się kuchnia z łazienką i prysznicem, na drugim piętrze znajduje się salon. 

Przedostatnie piętro jest przewidziane na sypialnię, natomiast ostatnie na taras widokowy z widokiem na las. Przy wewnętrznych ścianach są poprowadzone dookoła schody, które tworzą spirale wewnętrzną budynku. 

źródło: amasow.com