Dawny dom Kurta Cobaina w Seattle wystawiony na sprzedaż za 7,5 mln dolarów

Niedawno na sprzedaż wystawiony został dom, w którym przez kilka miesięcy mieszkali lider zespołu Nirvana Kurt Cobain z żoną Courtney Love i ich córką Frances Bean Cobain. Nieruchomość należącą w przeszłości do legendy rocka można kupić za 7,5 miliona dolarów.

Jak podaje, CNN dom został wystawiony przez obecnych właścicieli, który nabyli tę nieruchomość od US Banku w 2000 roku. Zdjęcia budynku udostępnione zostały na stronie firmę Ewing&Clark, która od ponad stu lat zajmuje się sprzedażą nieruchomości w Seattle.

Dom Kurta Cobaina został wystawiony na sprzedaż. Sugerowana przez właścicieli kwota to 7,5 miliona dolarów

Kurt Cobain i Courtney Love kupili dom znajdujący się w Seattle w Stanach Zjednoczonych w styczniu 1994 roku. Para wprowadziła się tam ze swoją wówczas 2-letnią córką Frances Bean Cobain. W tym roku Nirvana odbywała tournee po Europie, a po powrocie do Stanów Zjednoczonych muzyk trafił do kliniki odwykowej. Po kilku dniach uciekł i wrócił do domu, gdzie w pokoju nad garażem 5 kwietnia 1994 roku popełnił samobójstwo.

Courtney Love wraz z córką wyprowadziła się z tego domu niedługo po śmierci męża. Do 1997 roku mieszkała jednak w tej samej dzielnicy Danny-Blaine, w sąsiedztwie swojego dawnego domu. Piosenkarce udało się sprzedać nieruchomość za 2,9 miliona dolarów.

Na stronie Ewing&Clark opisany został obecny stan domu. - Jest to doskonale utrzymany dom, położony w pięknym, parkowym terenie w samym sercu Denny-Blaine. Zbudowany został w 1902 roku i wyróżnia się wyrazistymi oknami oraz kamiennymi akcentami w stylu królowej Anny. Jasne pokoje z pięknymi podłogami i stolarką zbudowane zostały w otwartym planie. Widok z domu wychodzi na ogród, a także jezioro Waszyngton i Cascades. Dom znajduje się 15 minut do centrum miasta. - czytamy na stronie pośrednika. Zdjęcia z zewnątrz budynku dostępne są na stronie Ewing&Clark. Wnętrze zaprezentowane zostanie tylko zainteresowanym.

Nieruchomość liczy 762,92 metry kwadratowe, a do posiadłości należy jeszcze grunt o powierzchni 0,74 akrów, gdzie dodatkowo znajduje się niewielka winnica. W domu znajdują się cztery łazienki i cztery sypialnie. W wolno-stojącym garażu starczy miejsca na dwa samochody. Garaż został dobudowany w 1999 roku (poprzedni został zburzony najprawdopodobniej jeszcze zanim Courtney Love udało się sprzedać nieruchomość). Obecni mieszkańcy zaproponowali kwotę sprzedaży na 7,5 milionów dolarów. Chociaż Kurt Cobain wraz z rodziną mieszkał w tym domu tylko kilka miesięcy, a później nieruchomość zamieszkiwali kolejni właściciele, to fani Nirvany do tej pory zostawiają w jego okolicy pamiątki i listy.