Nadmorskie nieruchomości - marzenie o apartamencie nad morzem

Morze Bałtyckie ma unikalny charakter, który przyciąga turystów z całej Polski i zagranicy. Niezwykle magnetyczne, piaszczyste plaże i jedyna w swoim rodzaju morska bryza sprawiają, że nad Bałtyk przybywają rzesze turystów. A gdyby tak można było zamieszkać parę kroków od piaszczystej plaży? Okazuje się, że jest to możliwe!

Jeżeli do tej pory marzył się Wam apartament z widokiem na morskie fale, ale środki finansowe nie pozwalały na zakup działki w bezpośrednim sąsiedztwie morza – warto przemyśleć zakup lokalu w tzw. aparthotelu.

Jak to działa?

Dziwnówek - niewielka miejscowość w zachodniopomorskim, znajdująca się nad brzegiem morza. Niemal w każdym miejscu miasteczka słychać kojący szum fal, który odpręży zestresowanego mieszkańca wielkomiejskiej aglomeracji. Mimo, że kameralne miasteczko żyje swoim rytmem to bardzo łatwo się do niego dostać, ponieważ za pomocą trasy S3 łączy się z siecią autostrad, więc mieszkańcy największych Polskich miast mogą tutaj przybywać nawet co weekend, aby odetchnąć po męczącym tygodniu.

Wizualizacja Porta Mare Wellness& Spa w DziwnówkuWizualizacja Porta Mare Wellness& Spa w Dziwnówku materiały prasowe

Posiadanie lokalu w takim miejscu brzmi jak bajka. Ale dzięki, inwestycji Porta MareWellness& Spa , realizowanej przez Budnex, ta bajka może się spełnić. Inwestycja w apartamenty znajdujące się w atrakcyjnej turystycznie miejscowości to rozwiązanie nie tylko dla najbogatszych. To idealny sposób połączenia marzeń o nadmorskiej nieruchomości i jednoczesnym mieszkaniu na stałe w zupełnie innym miejscu Polski. Jak to możliwe?

Mechanika zarabiania na inwestycjach tego typu jest prosta. Deweloper buduje obiekt hotelowy w atrakcyjnej turystycznie lokalizacji i zostaje jego operatorem (bądź angażuje do tego zadania oddzielną firmę). Inwestor prywatny wykupuje w hotelu apartament na własność, a operator zajmuje się serwisem oraz obsługą gości.

Zysk z najmu jest dzielony między operatora i właściciela. Lokal jest własnością inwestora, więc ma on również prawo do zajmowania apartamentu na własne potrzeby np. w czasie wakacyjnego urlopu.

Wizualizacja Porta Mare Wellness& Spa w DziwnówkuWizualizacja Porta Mare Wellness& Spa w Dziwnówku materiały prasowe

Apartament typu condo może kupić osoba prywatna lub osoba prowadząca działalność gospodarczą. Zakup nieruchomości może być opodatkowany dwiema stawkami VAT - 8 i 23%. Jej wysokość jest uzależniona od tego, czy apartament ma przeznaczenie użytkowe (23%) czy mieszkalne (8%), co z kolei jest pochodną planu zagospodarowania przestrzennego.

W przypadku Porta MareWellness & Spa nabywca nie jest zmuszony, jak w niektórych inwestycjach, do powierzenia swojego apartamentu operatorowi, którego zadaniem jest zarządzać nieruchomością pod nieobecność właściciela. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w czasie nieobecności właściciela lokal pozostawał pusty. Jeżeli natomiast nabywca chce na lokalu dodatkowo zarabiać, nic nie stoi na przeszkodzie.

Wizualizacja Porta Mare Wellness& Spa w DziwnówkuWizualizacja Porta Mare Wellness& Spa w Dziwnówku materiały prasowe

Umowa o zarządzanie podpisywana jest na czas nieokreślony z możliwością wypowiedzenia umowy z 3 miesięcznych okresem. Nabywca lokalu jest na bieżąco informowany o pojawiających się rezerwacjach jego apartamentu, a rozliczanie najmu odbywa się w okresach miesięcznych lub dłuższych - w zależności od preferencji właściciela lokalu.

- Zarządca zajmuje się wszystkim od sprzątania i wymiany pościeli po znalezienie najemców krótkoterminowych i rozliczenia księgowe.Klient dostaje dochód z najmu na konto, a jedyną rzeczą, którą musi zrobić jest zapłata podatku od najmu - informuje Monika Golec, dyr. ds. marketingu i sprzedaży firmy Budnex - twórcy i właściciela marki Porta Mare Apartamenty nad morzem.

O czym pamiętać przy wyborze?

Aby obiekt na siebie zarabiał powinien mieć przede wszystkim atrakcyjną lokalizację. Najlepszymi inwestycjami pod tym względem będą nieruchomości położone nad Bałtykiem oraz te znajdujące się blisko popularnych szlaków górskich. Duże zyski mogą przynieść również inwestycje położone w atrakcyjnych turystycznie miastach takich, jak Warszawa bądź Kraków.

Wizualizacja Porta Mare Wellness& Spa w DziwnówkuWizualizacja Porta Mare Wellness& Spa w Dziwnówku materiały prasowe

Inwestor podczas wyboru apartamentu musi zwrócić uwagę również na wyposażenie. Condo i apart-hotele zazwyczaj mają wyposażenie porównywane z cztero- i pięciogwiazdkowymi hotelami oraz bogatą ofertę udogodnień dla gości. Wśród nich można wymienić: baseny, ośrodki SPA, różne rodzaje saun, centra konferencyjne czy restauracje i bary. Często apartamenty posiadają również widok na morze bądź góry, co również pomaga znaleźć najemców, a w dłuższym okresie czasu przekłada się na wyższy wzrost wartości takiej nieruchomości, szybszy w porównaniu z nieruchomościami bez takich atutów.

Morze coraz bardziej popularne

Nadmorskie apartamenty cieszą się wyjątkową popularnością, jeżeli chodzi o wynajem krótkoterminowy. Doskonale widać to po oficjalnych danych GUS dotyczących turystycznych obiektów noclegowych na obszarach nadmorskich w sezonie wakacyjnym 2018 r. Najpopularniejsze ośrodki zanotowały 2-cyfrowy wzrost liczby udzielonych noclegów w ub.r.

domiporta.pl

Analizując dane GUS widać rosnącą liczbę udzielonych noclegów w poprzednim sezonie. Można dojść do wniosku, że kolejne okresy wakacyjne również nie sprawią operatorom wynajmowanych apartamentów problemów z wynajmem nadmorskich apartamentów. 

Więcej o:
Komentarze (2)
Nadmorskie nieruchomości ? marzenie o apartamencie nad morzem
Zaloguj się
  • kingajaworska

    0

    Apartament nad morzem czy nad jeziorem? Po co wybierać, skoro można zainwestować w Luksusowe Apartamenty Sea&Lake w Mielnie, położone bezpośrednio pomiędzy Morzem Bałtyckim i jeziorem Jamno. www.seaandlake.pl

  • joanna.zapadko

    0

    Sprawdź sobie apartamenty Lubicz w Rowach. Piękne, myślę że na pewno są warte swojej ceny. I myślę że warto sobie o takich inwestycjach myślec, bo one na 100% się zwracają.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX