Mieszkania Polaków: styl kolonialny

Styl kolonialny łączy klasyczny wystrój wnętrz z egzotyką krajów wschodnich. Mieszkania urządzone są elegancko i funkcjonalnie, a dominującą prostotę urozmaicają ciekawe, orientalne dodatki.
 Fot. Domiporta.pl

Podłogi

Charakterystycznym elementem kolonialnych wnętrz są drewniane podłogi. Właściciel tego 70-metrowego mieszkania zlokalizowanego w Gdyni, wybrał jasne drewno. Beż i biel na ścianach zestawione z ciemnymi, masywnymi meblami, nadają wnętrzu niepowtarzalny klimat. Doskonałym pomysłem jest zawieszenie w oknach śnieżnobiałych firan i rolet, które rozjaśnią pomieszczenie.

SPRAWDŹ OFERTĘ SPRZEDAŻY MIESZKANIA

 Fot. Domiporta.pl

Salon

W tym wnętrzu postawiono przede wszystkim na kontrastujące ze sobą czarno-białe dodatki w postaci poduszek i obrazów. Niecodziennym i najbardziej efektownym elementem wystroju jest drewniana skrzynia użyta jako stolik do kawy. Dodatkowo, pomieszczenie wzbogaca fotel oraz lampa, zaczerpnięte ze stylu industrialnego.

 Fot. Domiporta.pl

Widoki

Ciemne meble mogą optycznie zmniejszyć pomieszczenie oraz sprawić, że wnętrze stanie się przytłaczające. Ogromnym atutem mieszkania jest więc duże okno balkonowe. Dodatkowo, lokal znajduje się na dziewiątym piętrze, co daje niesamowite walory widokowe na okolicę.

 Fot. Domiporta.pl

Dodatki

Nieodłącznym elementem stylu kolonialnego są orientalne dodatki. Najczęściej są to pamiątki z podróży, figurki czy posążki. Ciekawym rozwiązaniem, które nada wnętrzom charakteru jest wykorzystanie wiklinowych i bambusowych koszyków na drobiazgi.

 Fot. Domiporta.pl

Kuchnia

Właściciel mieszkania chcąc podkreślić niezwykłość wystroju, po raz kolejny sięgnął po element stylu industrialnego. Lampa nie tylko rozświetla pomieszczenie, ale również spełnia funkcję dekoracyjną. Jasny, masywny stół doskonale komponuje się z białymi obiciami krzeseł, a zabudowa kuchenna idealnie dopełnia kolorystyczną kompozycję.

 Fot. Domiporta.pl

Sypialnia

W sypialni pierwsze skrzypce bez wątpienia odgrywa tapeta w kratę, dzięki której wnętrze nabiera niepowtarzalnego charakteru. Duża ilość poduszek sprawia, że pokój staje się przytulny, a zabudowana szafa jest doskonałym sposobem na organizację miejsca w małych pomieszczeniach.

 Fot. Domiporta.pl

Pokój dziecięcy

Dziecięcy pokój, jak całość mieszkania, utrzymany jest w naturalnych, beżowo-brązowych barwach, przełamanych śnieżną bielą. Mimo ciemnych mebli, pomieszczenie jest jasne i przytulne. Oryginalnym i rzucającym się w oczy elementem jest tapeta z motywem butów.

 Fot. Domiporta.pl

Łazienka

Łazienkę charakteryzuje przede wszystkim prostota. Każdy szczegół dobrany i zaplanowany jest z największą precyzją. Po raz kolejny meble z ciemnego drewna zestawione zostały z naturalnymi odcieniami beżu i brązu.