Wspaniałe biura na świecie [TOP 5]

Nie chce wam się czasami ruszyć do biura przy poniedziałku? Nie możecie zebrać energii, żeby usiedzieć za biurkiem i nawet ciepła kawa nie porusza tak jak zwykle? Gdybyście pracowali w tych biurach z pewnością byłoby inaczej! Pracodawcy, przyjrzyjcie się! Tak powinny wyglądać miejsca w pracy!

Biuro Red Bulla w Santa Monica (USA)

Co wyróżnia to biuro spośród milionów innych? Przede wszystkim fakt, iż przestrzeń do pracy znajduje się tuż pod, nad oraz wewnątrz rampy przeznaczonej do jazdy na deskorolce. Rampa ciągnie się przez całe wnętrze biura a pracownicy, o ile potrafią, mogą z niej korzystać. Takie założenie oczywiście nie zadziwia, ponieważ Red Bull praktycznie od zawsze wspiera wszelkie sporty ekstremalne. Zwłaszcza skateboarding. Linia rampy nawiązuje do charakterystycznego loga z byczkami.

Poniżej, wideo z zapisem powstawania biura.

fot. officesnapshots.com

fot. officesnapshots.com

Biuro LEGO w Billund (Dania)

To nie powinna być niespodzianka, iż firma która produkuje zabawki swoje biuro również ma niestandardowe. Wnętrze zaprojektowane przez Rosan Bosch miało oddawać takie wartości jak: zabawa, innowacja, wyobraźnia itp..

Biuro ma się rozumieć jest pełne ostrych kolorów, ale również miejsc gdzie można się wyciszyć i w spokoju zrelaksować. Nie zabrakło miejsc do ćwiczenia i do spokojnego zjedzenia posiłku. A wszędzie dookoła oczywiście leżą klocki LEGO. Są poukładane kompletami bądź swobodnie rozrzucone. Nie mogło też zabraknąć spełnienia marzeń każdego dziecka, czyli magazynu z klockami wszelkiej maści.

fot. Anders Sune Berg

fot. Anders Sune Berg

Biuro TripAdvisor - Nedham (USA)

Celem biura projektowego było stworzenie wnętrza przede wszystkim "nie-korporacyjnego". Miało być dostrojone do stylu pracy pracowników biura, które jest multi-kulturowe. To przestrzeń musiała się dostosować do metod pracy, a nie na odwrót. Wszędzie jest pełno miękkich i miłych w dotyku tkanin, a ogromna przestrzeń nie ogranicza.

fot. Robert Benson, Michael Young

fot. Robert Benson, Michael Young

Biuro Google w Zurichu (Szwajcaria)

Pomieszczenia tej firmy to istna legenda. Każde z nich, na całym świecie, posiada swój niepowtarzalny charakter! Tym razem podpatrzmy biuro urządzone w Zurichu. Kanapa zrobiona w łodzi? Pokoje relaksacyjne. Sala do ćwiczeń. Pokój stylizowany na barokową biblioteczkę. Jest wszystko, o czym każdy kiedykolwiek marzył. A nawet więcej.

fot. officesnapshots.com

fot. officesnapshots.com

Biuro firmy Zynga w San Francisco (USA)

Firma odpowiada za uwielbiane przez wszystkich gry społecznościowe takie jak FarmVille. Ludzie którzy zajmują się projektowaniem gier nie mogą przecież pracować, ot tak, przy biurku. Dużym plusem pracy w tym miejscu są z pewnością darmowe posiłki. Ale przecież nie to przyciąga uwagę. Budynek jest pełen barw, fantazyjnych kształtów oraz grafik na ścianach. Pracownicy mają do dyspozycji również relaks roomy oraz przestrzenie bardziej kameralne, gdzie mogą oddać się... wymyślaniu nowych rzeczy.

 

fot. Jason Madera

fot. Jason Madera