Potrzebujecie tanich mebli? Sklep to niejedyne miejsce, skąd można je wziąć

Nie zawsze mamy środki na urządzenie mieszkania. Na szczęście potrzebne meble można brać, korzystając nie tylko ze sklepu, lecz także z innych miejsc takich jak komisy, wyprzedaże garażowe czy aukcje komornicze.

Komis

Nieco zapomniana instytucja, z której można skorzystać w przypadku poszukiwania tanich mebli. Oferta komisów dotyczy mebli używanych, lecz pamiętajmy, że często są to przedmioty nabyte przez doświadczonych rzeczoznawców. Kolejną zaletą jest możliwość obejrzenia szerokiej gamy mebli w jednym miejscu. Sklepy meblowe muszą trzymać się najczęściej wybranych marek i stylu. W komisie możemy za to znaleźć meble po prostu ciekawe i w dobrej cenie.

Targi staroci, wyprzedaże garażowe itp.

Nie odbywają się często, ale gdy już mamy okazję, warto z niej skorzystać. Do wyboru jest całkiem sporo mebli. Wszystko zależy od targu, na który uda nam się trafić. Może to być targ staroci (wtedy mamy dostęp do mebli typowo domowych, często o pięknej historii), może to być również "wyprzedaż garażowa" organizowana coraz częściej przez firmy. Np.  Amerykańska Ambasada w Warszawie cyklicznie organizuje taką wyprzedaż. Można wtedy nabyć głównie meble biurowe. Jedynym problemem jest transport takiego mebla.

Aukcje internetowe

Każdy się spotkał z tą formą zakupów. Jest ona o tyle dobra, iż oferuje zdecydowanie największy wybór. Musimy jedynie znaleźć miejsce, które w naszym konkretnym przypadku będzie najlepsze. Czy zależy nam na meblach używanych, w jakiej lokalizacji i w jakiej cenie. Warto sprawdzić sprzedającego po ocenach, które udostępnia portal aukcyjny.

Aukcje komornicze

Aukcje komornicze są prowadzone w całym kraju przez różne podmioty. Na szczęście wszystkie są zebrane w jeden serwis, gdzie można z pomocą filtrów znaleźć coś dla siebie. Serwis jest dostępny pod tym adresem: licytacje.komornik.pl

Atutem kupowania mebli na aukcji komorniczej jest niewielka cena przedmiotu w porównaniu do ceny katalogowej. Zwłaszcza gdy danego mebla nie chce licytować nikt inny. 

Oddam za darmo

Coraz częściej można spotkać ogłoszenia typu "oddam za darmo". Niektóre portale aukcyjne nawet udostępniają specjalne zakładki w tym celu. Ale warto poszukać również specjalnych grup na Facebooku, które skupiają lokalnych ogłoszeniodawców. Oferowane meble często nie mają żadnej ceny, wystarczy je zabrać. Jest to idealny sposób na zdobycie półek, szafek i prostych mebli do przechowywania. 

meble meble flickr.com

Przyjaciele znajomych znajomych

"Mieć wielu przyjaciół to nie mieć żadnego" - mawiał Arystoteles. Ale w dzisiejszych czasach przyjaciele często są zastępowani przez znajomych, a tych mamy naprawdę wielu. Gdy urządzamy mieszkanie, warto skorzystać z ich pomocy. Bywa, że nasi znajomi mają plan wymiany jakiegoś mebla bądź urządzenia i wtedy zgadzają się odstąpić posiadany przedmiot za małą cenę. Warto wici rozpuścić najwcześniej jak się da. 

Handmade

Czasy drogich markowych mebli w domu pomału mijają. Ceni się teraz oryginalność i pomysłowość. Warto więc wykorzystać meble z odzysku bądź tworzyć je z przedmiotów, które służyły w swojej pierwotnej funkcji do czegoś innego. Dobrym przykładem są palety przerabiane na łóżko bądź drewniane skrzynki po jabłkach, z których można zrobić półki bądź małe krzesełka. Cena będzie dużo niższa, lecz trzeba lubić taki styl mieszkania, no i poświęcić temu nieco czasu.