Chcesz być jak Bond? - Odwiedź hotele w których mieszkał!

Za nami premiera filmu Spectre. Kolejnej części przygód niezłomnego agenta 007. Jego nienaganny styl oraz poświęcenie podczas ratowania świata były zawsze doceniane przez krytyków oraz widzów. Specjalnie z okazji premiery, przyjrzymy się najpiękniejszym miejscom w których nocował Agent Jej Królewskiej Mości, James Bond.

Goldfinger (1964 r.)- Fontainebleau Hotel (Miami Beach)

Bondem był wtedy niezapomniany Sean Connery. Podczas pierwszego spotkania z tytułowym Goldfingerem, agent 007 zatrzymał się w Miami Beach. A konkretne w hotelu Fontainebleau, obecnie nazywającym się Fontainebleau Hilton Resort. Otwarty w 1954 roku, a zaprojektowany przez Morrisa Lapidusa. Budynek jest zdobywcą kilku nagród i był scenografią nie tylko do kręcenia przygód agenta 007. Były tu nagrywane sceny do takich filmów jak Człowiek z Blizną (Scarface), Bodyguard, Akademia Policyjna 5, Specjalista i wielu innych.

Jeżeli, marzy Wam się noc w tym hotelu, to ceny zaczynają się od: 1200 złotych za noc.

Żyje się tylko dwa razy (1967 r.) - Hotel New Otani (Tokio)

Bondem ponownie jest Sean Connery, a walczy z organizacją terrorystyczną WIDMO. Głównym przeciwnikiem jest Ernst Blofeld. W filmie możemy zobaczyć otworzony w 1964 roku hotel New Otani. Zbudowany głównie z powodu zbliżającej się olimpiady w Tokio. Poza byciem scenografią do wyczynów kaskaderskich Bonda, hotel przyjął ważnych dygnitarzy w czasie pogrzebu Cesarza Hirohito w 1989 roku. W hotelu ponadto zatrzymali się prezydenci: Bill Clinton, Wladimir Putin, Hu Jintao oraz premierzy Tony Blair i Stephen Harper.

Gdybyście chcieli, zamieszkać w tym hotelu, musicie się liczyć z kosztem ponad tysiąca złotych.

W tajnej służbie Jej Królewskie Mości (1969 r.) - Palacio Estoril Hotel (Lizbona)

Tym razem w rolę słynnego agenta wciela się George Lazenby. Bond ponownie staje przeciwko organizacji WIDMO której przewodzi Blofeld (tym razem zagrał go Telly Savalas). Co ciekawe w samym hotelu gościł również sam autor książek o słynnym agencie czyli Ian Fleming.

Chcecie poczuć się, nie tylko jak Bond, ale i Ian Fleming? Szykujcie się na wydatek, co najmniej 900 złotych.

Moonraker (1979 r.) - Hotel Danieli (Wenecja)

W rolę 007 po raz czwarty wciela się Roger Moore. Bond pierwszy raz będzie walczył ze złem w stanie nieważkości, a przeciwnikiem będzie szaleniec Hugo Drax. W czasie swojego śledztwa Bond pojawi się w hotelu Danieli w Wenecji. Budynek znajduje się praktycznie w centrum tego historycznego miasta, raptem parę kroków od placu Świętego Marka. Na przestrzeni lat zatrzymało się w nim wielu sławnych artystów takich jak: Steven Spielberg czy  Harrison Ford. Spał tu również Goethe, Wagner oraz Peggy Guggenheim.

Wizyta w Wenecji zakończona nocą w tym hotelu, to koszt przynajmniej 1600 złotych.

Ośmiorniczka (1983 r.) - Taj Lake Palace Hotel (Udajpur)

Bondem ponownie jest Roger Moore i stara się wytłumaczyć śmierć innego agenta, 009. Podczas swoich podróży prowadzących przez Kubę i Niemcy trafia w w końcu do Indii. I to od razu do jednego z najbardziej romantycznych hoteli na świecie. Taj Lake Palace jest miejscem odwiedzanym od 1971, choć zabudowania stoją od 1746 roku.

Miejsce jest naprawdę wyjątkowe, podobnie jak cena. 3600 za noc, to naprawdę minimum.

Nigdy nie mów nigdy (1983 r.) - Hotel De Paris (Monte Carlo)

Po dwunastu latach do roli Bonda powrócił Sean Connery, a kolejna część przygód Bonda ukazuje się raptem cztery miesiące po premierze poprzedniego filmu w którym zagrał Roger Moore. James odwiedza słynny hotel De Paris w Monte Carlo. Robi to dwa razy. Pierwszy raz podczas kręcenia filmu Nigdy nie mów nigdy. Drugi raz podczas filmu Goldeneye, gdy w rolę Bonda wcielał się Pierce Brosman. Ale nie tylko Bond gościł w tym miejscu! W hotelu zatrzymał się również Tony Stark w drugiej części przygód Iron Mana.

Noc w tym zaczarowanym pałacu w Monte Carlo, to wydatek 1900 złotych.

Licencja na zabijanie (1989 r.) The Gran Hotel (Meksyk)

Tym razem w rolę Bonda wciela się Timothy Dalton (i robi to po raz drugi). Historia opowiadana w filmie przedstawia agenta który rezygnuje ze swoich uprawnień i wyrusza z zemstą za morderstwo swojego przyjaciela. W czasie swoich przygód trafia do Meksyku gdzie odwiedza The Gran Hotel. Wybudowany w stylu neoklasycystycznym był pięknym tłem dla przygód agenta 007.

Jeżeli, marzy Wam się noc w tym hotelu, to ceny zaczynają się od: 800 złotych za noc.

Goldeneye (1995 r.) - The Langham Hotel (Londyn)

Pierce Brosman debiutuje w roli agenta 007, a jego partnerką jest Izabella Scorupco. Bond musi uratować świat przed szaleńcem który ukradł tajną Sowiecką broń masowej zagłady. Dla Bonda jest to też związek bardzo osobisty. W filmie występuje Langham Hotel który znajduje się w Londynie, choć w filmie jest przedstawiony jako St Petersburg's Grand Hotel Europe. Sam budynek pojawiał się też w takich filmach jak: Wonderland, Londyn jest Cool oraz Garfield 2.

Szybki wypad do Londynu, śladami Bonda to z kolei koszt 1600 złotych.

Casino Royale (2006 r.) - Grand Hotel Pupp (Karlowe Wary)

Pierwszy raz w tej roli widzimy Daniela Craiga. Film jest totalnym powrotem do korzeni agenta 007. W tej części możemy się dowiedzieć jak udało mu się zostać agentem 00 oraz co wpłynęło na jego późniejsze wybory. W czasie swoich przygód Bond odwiedza Grand Hotel Pupp w Czechach, a konkretnie w Karlowych Warach. Hotel w filmie jest przedstawiony jako Hotel Splendide znajdujący się w Czarnogórze.

Gdybyście chcieli, zamieszkać w tym hotelu, musicie się liczyć z kosztem 700 złotych. I do tego, jest relatywnie blisko!

Skyfall (2012 r.) - Four Seasons Hotel (Londyn)

Bond grany przez Daniela Craiga staje się w końcu nonszalanckim agentem i prawdziwie śmiercionośną bronią. Skyfall to jeden z najlepszych obrazów o przygodach Jamesa Bonda. Tym razem, agent 007 pomaga wytłumaczyć zamach na siedzibę MI6. W trakcie swojej niszczycielskiej podróży pływa w hotelowym basenie Four Seasons Hotel. Akcja filmu umieszcza go co prawda w Szanghaju, lecz sam hotel znajduje się całkiem blisko, bo w Londynie. Hotel znajduje się poniżej Hyde Parku i jestm jednym z najbardziej luksusowych miejsc na świecie.

Wybór naprawdę zacny! Jedno z najdroższych miejsc do spania. Posiadasz wolne 3500 złotych? Możesz sobie pozwolić na najtańszy pokój!