DomExpo - konkurencja dla Bartyckiej

W pobliżu skrzyżowania Modlińskiej z Trasą Toruńską powstanie duże centrum wystawienniczo-usługowe, w którym można będzie oglądać m.in. meble i materiały budowlane oraz korzystać z porad projektantów i konsultantów.
Inwestycja o nazwie DomExpo powstanie obok supermarketu Auchan i Leroy Merlin przy Modlińskiej, na ponad 10 hektarach odkupionych od Fabryki Samochodów Osobowych. Jedna z istniejących hal zostanie zaadaptowana na powierzchnie ekspozycyjne, a od strony Modlińskiej i Trasy Toruńskiej powstaną dwa nowe, wysokie na 30 metrów budynki zaprojektowane przez pracownię Tremend.

Inwestycja ma pod jednym dachem gromadzić wszystkie usługi związane z budową i remontowaniem mieszkań i domów. - To ma być taka wzorcownia, multimedialny showroom, robiony z myślą o klientach indywidualnych. Czyli na przykład, jeżeli ktoś chce wyremontować sobie łazienkę, ale nie ma sprecyzowanego pomysłu jak to zrobić, może przyjść, spotkać się z konsultantami producentów mebli łazienkowych, obejrzeć rozmaite produkty, porozmawiać z projektantami. Jeżeli się na coś zdecyduje, będzie mógł od razu zamówić i towar, i usługę. Trochę tak jak na Bartyckiej, tylko w lepszych warunkach i mając większy wybór - tłumaczy Artur Braniec reprezentujący inwestora, grupę Estia.

Dodajmy, że buduje ona podobne centrum w Opolu i planuje kolejne we Wrocławiu. Warszawska inwestycja ma być okrętem flagowym sieci. Inwestor liczy, że centrum wystawiennicze stanie się miejscem stałych, ogólnopolskich ekspozycji m.in. dla producentów artykułów wykończeniowych, elektroniki domowej, sprzętu AGD, ekologicznych rozwiązań budowlanych.

Centrum DomExpo zaoferuje 35 tys. m kw. powierzchni najmu (w tym 5 tys. m kw. powierzchni konferencyjnych, 12 tys. m kw. powierzchni biurowych i 2 tys. m kw. gastronomii) oraz parking dla 1,2 tys. samochodów. Szacowany koszt inwestycji to 45 mln euro. Artur Braniec liczy, że centrum wystawiennicze zacznie działać na początku 2014 r.

To kolejna duża inwestycja w tym rejonie. Kilkaset metrów dalej u zbiegu Trasy Toruńskiej i ul. Annopol trwają prace wykończeniowe centrum wyprzedażowego Factory Annopol, w którym na blisko 20 tys. m kw. działać będą sklepy sprzedające końcówki serii i przecenione towary znanych marek. Outlet ma zacząć działać w lutym lub marcu 2013 r.

Sprawdź oferty sprzedaży biur w Warszawie na Domiporta.pl

Sprawdź oferty sprzedaży magazynów w Warszawie na Domiporta.pl

Sprawdź oferty sprzedaży działek na Domiporta.pl

Więcej o: