Znany restaurator oraz osobowość telewizyjna - Gordon Ramsay - kupił budynek banku

Znany z ciętego języka restaurator oraz osobowość telewizyjna - Gordon Ramsay - kupił lokal należący wcześniej do angielskiego banku. To jego kolejny zakup w regionie Kornwalii.

Wspomniany lokal należał wcześniej do banku Lloyds. Oddział został zamknięty w 2015 roku, a nieruchomość została sprzedana w ubiegłym roku za 785 tysięcy funtów. Restaurator kupił oddział za 1,96 miliona funtów (około 9,5 miliona złotych).

Nieruchomość komercyjna?

Gordon Ramsay ma pozwolenie na przekształcenie lokalu na w komercyjną nieruchomość wraz z dwupoziomowym mieszkaniem. Jak można przeczytać w brytyjskiej prasie to już kolejny zakup restauratora w Kornwalii. Wcześniej nabył już dom za 4 miliony funtów (niemal 20 milionów złotych). Łącznie na nieruchomości w rejonie Kornwalii Gordon Ramsay przeznaczył niemal 10 milionów funtów (48 milionów złotych). Region ten jest uznawany za wakacyjną mekkę Brytyjczyków.  

Gordon Ramsay jest uznanym kucharzem i restauratorem. Sławę przyniosły mu takie programy jak Ku... jak kucharz czy Hell's Kitchen. Jest autorem wielu książek. Według dwutygodnika Forbes jest najlepiej zarabiającym szefem kuchni na świecie. 

Źródło: dailymail.co.uk