Za co kochamy Black Friday?

Do tegorocznego Black Friday pozostało już bardzo niewiele czasu. Zastanawiasz się w jaki sposób wykorzystać ten promocyjny szał? W poniższym artykule przedstawimy Ci kilka wskazówek.

Na czym polega Black Friday?

 

Mimo tego jak ogromną popularnością cieszy się Black Friday w Polsce, w dalszym ciągu wiele osób nie wie, na czym to tak naprawdę polega. Zazwyczaj odbierane jest to jako kolejne święto, które przyszło do nas ze Stanów Zjednoczonych. Z tego też powodu część osób podchodzi do tego sceptycznie i nie chce poznać tego święta bliżej. To ogromny błąd! Black Friday to dzień, który z pewnością jest wart uwagi. To czas, w którym wiele sklepów internetowych oraz stacjonarnych decyduje się na wprowadzenie promocji na swoje produkty. W obecnym roku to święto przypada na dzień 25 listopada 

Co najbardziej kochamy w Black Friday?

 

Wszystko wskazuje na to, że Black Friday już na stałe wpisało się w tradycje Polaków. Z roku na rok udział w nim bierze coraz więcej przedsiębiorstw. Na taki ruch decydują się zarówno duże, jak i średnie firmy. Nie brakuje również niewielkich, lokalnych biznesów. Wszystkie firmy łączy w tym przypadku jeden cel - pozyskanie jak największej liczby nowych klientów. Jest to więc zabieg marketingowy, którego głównym celem jest maksymalne zwiększenie rozpoznawalności firmy. Dzięki udzielonym rabatom i promocjom na swoje usługi bądź produkty, umożliwiamy i ułatwiamy zakup osobom, które do tej pory wahały się nad swoją decyzją. Przedsiębiorcom zależy na tym, aby grono ich klientów nieustannie się powiększało. Dzięki temu rozpoczyna się działanie tak zwanego marketingu szeptanego, a więc osoby które miały okazje już skorzystać z oferty danej firmy, będą podawać informacje na jej temat dalej, świadomie bądź nie polecając jej usługi.

Co więcej, kiedy już udaje się pozyskać grupę nowych, świeżych klientów, którzy nigdy wcześniej nie mieli styczności z marką - istnieje ogromna szansa na to, że przynajmniej część z nich ponownie do tej oferty powróci. Tym samym oferując jednorazową promocje, możemy zyskać Klientów, którzy zostaną z nami na dłużej. Black Friday najbardziej kochamy oczywiście promocje, które mogą sięgać nawet kilkudziesięciu procent. Możliwość zakupu produktu o połowę taniej to okazja, która z pewnością nie nadarza się na co dzień. 

Co warto kupić podczas Black Friday?

 

Skoro już wiesz jak wspaniałe możliwości oferuje Black Friday, z pewnością zastanawiasz się, w jaki sposób najlepiej wykorzystać ten czas. Skoro promocje są tak wysokie, dobrym pomysłem może być skumulowanie na ten okres wszystkich wymaganych zakupów. Ponadto możemy w tym czasie zdecydować się na zakup prezentów na Święta Bożego Narodzenia i inne zbliżające się okazje. Czekanie w tym przypadku nie ma sensu, szczególnie kiedy możemy zaoszczędzić wiele pieniędzy. Możliwość oszczędzania w dzisiejszych czasach powinniśmy tym bardziej docenić i pielęgnować, wykorzystać w jak najlepszy sposób. 

 

Podczas Black Friday możemy szczególnie wykorzystać dostępne promocje pod kątem sprzętów elektronicznych, AGD czy RTV. W przypadku obniżek procentowych to właśnie na nich będziemy mogli oszczędzić najwięcej. Niezależnie od tego, jakie zakupy planujesz, koniecznie powinieneś wykorzystać tegoroczny Black Friday, aby podreperować swój domowy budżet!