Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę osiedla Haven House

W dniu 23 sierpnia br.odbyła się ceremonia podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę osiedla Haven House, realizowanego przez warszawską firmę Profbud. Uroczystość zorganizowano na terenie inwestycji, przy ul. Pawlikowskiego w Warszawie. W wydarzeniu wzięły udział lokalne władze i reprezentanci firm współpracujących z deweloperem. Wmurowanie kamienia węgielnego symbolicznie przypieczętowało rozpoczęcie budowy nowego osiedla mieszkaniowego, w którym docelowo powstanie 114 mieszkań.

Osiedle Haven House to nowe miejsce na mapie warszawskich inwestycji mieszkaniowych. Nieruchomośćprzy ul. Pawlikowskiego znajduje się na granicy zielonej Saskiej Kępy i Gocławia.To spokojna część dzielnicy Pragi Południe, która zapewnia idealny klimat do mieszkania.

Osiedle Haven House

Realizacja inwestycji rozpoczęła się na początku kwietnia br. Łącznie powstanie tutaj 114 lokali o zróżnicowanym metrażu – od 28 m2 do 150 m2. Klienci w ofercie dewelopera znajdą szeroki wybór mieszkań, zaczynając od jednopokojowych, a kończąc na pięciopokojowych. Wszystkie zostaną wyposażone w balkony, loggie, tarasy lub ogródki lokatorskie, dające możliwość odpoczynku na świeżym powietrzu. Istotną kwestią dla inwestora była funkcjonalność mieszkań – zaprojektowano je w sposób ustawny, w celu zapewnienia jak największego komfortu.

Dzięki takiemu rozwiązaniu przyszli lokatorzy w dowolny sposób zaaranżują wnętrze, zgodnie ze swoimi potrzebami. Wyjątkową przestronność zapewnia wysokość mieszkań od 2,71 - 2,74m, która pozytywnie wpływa na doświetlenie lokalu oraz jakość mieszkania.Dla najbardziej wymagających przygotowano apartamenty z przestronnymi tarasami, usytuowane na najwyższych kondygnacjach, które zapewnią malownicze widoki na dzielnicę. Dla zmotoryzowanych przewidziano 127 miejsc postojowych, zlokalizowanych w garażu podziemnym, a także 21 miejsc naziemnych. Termin realizacji inwestycji planowany jest na drugi kwartał 2020 roku.

Rozpoczęcie budowy

W uroczystości oficjalnie rozpoczynającej budowę osiedla Haven House wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych oraz reprezentanci firm współpracujących z deweloperem. Zebranych gości przywitał Prezes Profbudu Paweł Malinowski, który również jako pierwszy przemawiał podczas wydarzenia. Wybrani przedstawiciele złożyli swoje podpisy pod aktem erekcyjnym i dokonali uroczystego wmurowania kamienia węgielnego. Prezes firmy Profbud podkreślił, że na granicy Gocławia i Saskiej Kępy powstaje nowoczesne osiedle, które wyróżni się na tle innych i tym samym wyznaczy kierunek dla nowopowstających nieruchomości.

Wszystkie nasze nieruchomości staramy się projektować zgodnie z aktualnymi trendami architektonicznymi. Tak też stało się w przypadku Haven House. Oryginalne rozwiązania elewacyjne m.in. prosta rytmika pionów i poziomów sprawią, że osiedle zaprezentuje własny, niepowtarzalny styl. Wierzymy, że Haven House będzie idealnym miejscem dla wszystkich osób poszukujących równowagi pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym w scenerii klimatycznego Gocławia

– skomentował Paweł Malinowski.

Źródło: materiały prasowe