Wkłady kominkowe. O tych przydatnych funkcjach warto pamiętać przy zakupie!

Ciepło, przytulna atmosfera, odgłos palącego się drewna i widok płomieni to coś, o czym marzy wielu z nas. Warto pamiętać, że instalacja kominka nie jest niczym trudnym, a marzenie o palenisku we własnych czterech kątach może stać się rzeczywistością. Kominki jednak znacznie różnią się między sobą. O czym warto pamiętać przed zakupem wkładu kominkowego?

Chłodne, zimowe wieczory, rodzinne popołudnia czy Święta Bożego Narodzenia – kominki dodają magii zarówno tym codziennym, jak i wyjątkowym, uroczystym momentom. Gra w planszówki w gronie najbliższych, romantyczna kolacja we dwoje czy wigilia nabierają niezwykłego charakteru gdy towarzyszy im ciepło domowego kominka. Przed jego zakupem warto jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Pozwolą one dobrać wkład kominkowy idealny do naszych potrzeb i cieszyć się jego bezproblemowym, łatwym oraz wygodnym użytkowaniem przez wiele lat.

Wkłady kominkowe – wysoka jakość zaczyna się już na etapie projektu!

W przypadku wysokiej jakości wkładów kominkowych ich zalety i cechy takie jak funkcjonalność bierze się pod uwagę już na etapie projektu. Zgodnie z przyjętymi założeniami projektowymi grupa projektantów przygotowuje prototyp urządzenia i projektuje jego ergonomiczny kształt.

Z kolei przed wdrożeniem do seryjnej produkcji, w laboratoriach, specjaliści przeprowadzają badania energetyczno-emisyjne oraz próby eksploatacyjne, które następnie certyfikowane są w zewnętrznych jednostkach badawczych. Tak wyprodukowany i przetestowany kominek daje gwarancję, że jego nabywca będzie cieszył się jego bezawaryjną i bezpieczną pracą przez wiele lat!

Urządzenia wysokiej jakości, poza szeregiem kontroli, które przechodzą nim trafią do rąk właściciela, mają wiele innych zalet. Jedną z nich jest solidność wykonania i trwałość elementów ruchomych takich jak np. otwierana szyba czy specjalna, nienagrzewająca się konstrukcja klamki. Przekładają się one nie tylko na dłuższy czas użytkowania, ale także większą wygodę i komfort. Umożliwiają bowiem łatwy dostęp do czyszczenia elementów wewnętrznych.

Kominki od doświadczonych producentów takich jak Defro to także urządzenia przyjazne środowisku. Ekologiczne kominki Defro Home charakteryzują się wysoką sprawnością, a odpowiednio dobrany pod względem mocy [kW] wkład kominkowy jest gwarancją uzyskania zapotrzebowania na ciepło bez konieczności korzystania z innych dodatkowych źródeł ciepła!

O jakości urządzeń świadczy też długość ich gwarancji. Defro na elementy konstrukcji stalowej wkładu oferuje aż pięcioletnią gwarancję trwałości!

Wybierając kominek zadbaj o wygodę i komfort jego użytkowania

Osoby, które mają w domu kominek wiedzą na jakie parametry warto zwrócić uwagę by korzystanie z niego było jak najprostsze i zajmowało jak najmniej czasu. Jednym z nich jest

dobrze dopracowana konstrukcja doprowadzenia powietrza, czyli tzw. „kurtyna powietrza". Dzięki niej szyba na dłużej pozostaje czysta. W utrzymaniu jej w czystości pomaga także proste otwieranie drzwi paleniska.

Wkłady kominkowe Defro posiadają duże przeszklenia, które wpływają na wizję ognia, ale także doskonale oddają ciepło do pomieszczeń. Szyba może być zarówno prosta, jak i narożna. Defro oferuje ponadto wkład z dwustronną wizją ognia, w którym przeszklenie zaprojektowane jest... po przeciwnych stronach! Tego rodzaju rozwiązanie idealnie nadaje się do przestrzennych salonów sprawiając, że są one jeszcze bardziej wyjątkowe. Co więcej, szyba zastosowana w kominkach Defro - pokryta częściowo sitodrukiem - sprawia, że widok ognia jest doskonały!

W kominkach niezwykle istotne jest palenisko. Szczelne i duże zwiększa wygodę w trakcie układania drewna oraz odpopielania (przy zakupie warto zwrócić uwagę na wyjmowany ruszt). Szczelność paleniska gwarantuje też bezproblemową współpracę z rekuperatorem, jeśli zdecydujemy się zamontować go w przyszłości.

Kominki Defro posiadają również funkcję regulacji dopływu powietrza, a użyta w nich ceramika, poza aspektem dekoracyjnym, działa jak katalizator dopalając gazy spalinowe i redukując niepożądane pyły, które dzięki temu nie są emitowane do atmosfery. Dzięki zbrojeniu ma większą odporność na uderzenia, a ponadto, istnieje możliwość indywidualnego doboru jej kolorystyki.

Kominek idealnie dopasowany do Twoich potrzeb!

Producenci zdają sobie sprawę, że kluczem do satysfakcji klienta jest idealne dopasowanie urządzenia do jego potrzeb. Z tego względu Defro proponuje szeroką gamę oferty pod względem mocy grzewczej. Dostępne są urządzenia już od 6 kW aż do 22 kW.

Ponadto, Defro oferuje wkłady kominkowe z różnymi systemami otwierania drzwi - np. prostym do boku lub coraz bardziej popularnym systemem „gilotyny", czyli przez bezszelestne podnoszenie drzwiczek do góry. Drzwi otwierane do boku mogą być uchylane na lewą lub prawą stronę w zależności od decyzji klienta, który może dopasować wkład do aranżacji swojego salonu.

Defro daje także możliwość zamówienia wkładu kominkowego z płaszczem wodnym. Takie urządzenie jest w stanie nie tylko nadać niezwykłego uroku wnętrzom i stanowić dodatkowe źródło ciepła. Przede wszystkim może podgrzać ciepłą wodę do kąpieli i ogrzać instalację grzewczą w domu przez co stanowi główne i jedyne źródło ogrzewania.

Marzysz o kominku w swoim domu? To prostsze niż myślisz! Dodatkowe źródło ciepła okaże się nieocenione w okresach przejściowych i zimą, gdy za oknem pojawi się biały puch. Przytulna atmosfera umili zaś chwile spędzone w gronie najbliższych lub z książką i gorącą herbatą w kubku!