Wiktor Juszczenko na konferencji Polski Rynek Mieszkaniowy 2017!

Wiktor Juszczenko, przywódca "Pomarańczowej Rewolucji" na Ukrainie i były prezydent tego kraju otworzy 11. edycję konferencji "Polski Rynek Mieszkaniowy 2017", która odbędzie się 23-24 października w Warszawie.

Rynek nieruchomości mieszkaniowych odgrywa szczególną rolę w gospodarce każdego kraju. Mieszkanie jest dobrem pierwszej potrzeby, jednak jak każdy inny towar podlega normalnym regułom gry rynkowej, co często rodzi pytania o rolę państwa w zapewnianiu swoim obywatelom dachu nad głową. Koniunktura na rynku nieruchomości ma bezpośredni wpływ na cały szereg innych gałęzi gospodarki - branżę materiałów budowlanych, firmy wykonawcze i remontowo-wykończeniowe, producentów mebli, artykułów gospodarstwa domowego i wiele innych.

Duży popyt na kredyty hipoteczne oznacza dobre czasy dla banków, które są jednymi z największych stymulatorów całej gospodarki. Jak wielki wpływ rynek ten może mieć  na całą gospodarkę światową pokazało globalne spowolnienie gospodarcze w latach 2008-2010, które wywołało pęknięcie bańki kredytowej w na rynku mieszkaniowym USA. Utrzymywanie równowagi w „mieszkaniówce” szczególnie ważne jest w państwach rozwijających się, w których podaż często nie jest w stanie dorównać gwałtownie rosnącemu popytowi.

Właśnie dlatego tegoroczną edycję PRM uświetni wykład Wiktora Juszczenki - jednego z najwybitniejszych współczesnych ekonomistów, byłego prezydenta, premiera i prezesa Narodowego Banku Ukrainy. Jego wystąpienie o wszystko mówiącym tytule „Zmiany polityczno-ekonomiczne w regionie Europy Środkowej i ich konsekwencje na gospodarkę wybranych krajów. Ich spodziewany wpływ na aktywność inwestorów, w tym działających na rynku nieruchomości” nie będzie jedynym mocnym punktem tegorocznej konferencji - w październiku po raz pierwszy szerzej omówione zostaną takie nowe zjawiska, jak fuzje i przejęcia na rynku mieszkaniowym, perspektywy dla dynamicznie rozwijającego się segmentu condo- i aparthoteli wakacyjnychczy alternatywne instrumenty finansowe w działalności deweloperów.

W gronie potwierdzonych uczestników dyskusji i prezentacji znajdą się m. in. Anna Kicińska, partner w EY Polska, Grzegorz Kiełpsz, przewodniczący rady nadzorczej Dom Development, Michał Kubicki, prezes zarząduUnimax Development, Przemysław Kucharski, partner w Baker McKenzie Polska, Bartłomiej Pawlak, wiceprezes BGK Nieruchomości, Michał Sapota, prezes Murapol i wielu innych.

Podczas obu dni konferencji biorący w niej udział będą mieli możliwość wymiany doświadczeń, nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz zapoznania się z najnowszymi trendami na rynku. Dzięki specjalnemu programowi Match Maker można umówić się na indywidualne spotkanie ze wszystkimi uczestnikami konferencji, blisko 300 najważniejszymi osobami w naszym sektorze mieszkaniowym- przedstawicielami deweloperów, banków, agencji nieruchomości, firm pośrednictwa finansowego i analitykami rynkowymi.

Źródło: biznesowi.pl