W Poznaniu pojawił się nowy pomysł na zamieszkanie. Pomysł na nowy Sołacz

Wychodząc naprzeciw klientom, których oczekiwania wykraczają poza zamknięte i strzeżone blokowiska czy położone z dala od metropolii osiedla domków jedno lub wielorodzinnych, w samym sercu zielonego Sołacza realizowana jest kameralna inwestycja nowych, ekskluzywnych domów w prestiżowym miejscu Poznania.

Wszystkim poznaniakom (i nie tylko) Sołacz kojarzy się z położoną w dolinie rzeki Bogdanki oazą ciszy i spokoju. Jest to jedna z najstarszych i najpiękniejszych dzielnic miasta. Posiada doskonałe połączenia komunikacyjne ze ścisłym centrum miasta. W bliskim otoczeniu znajduje się kilka kompleksów zieleni: Park Sołacki, Park Wodziczki oraz tereny wokół jeziora Rusałka, które są wymarzonym miejscem dla amatorów aktywnego wypoczynku i rekreacji na łonie natury.

Nie bez znaczenia pozostają także dla potencjalnych klientów inne atrybuty lokalizacji, takie jak bliskie sąsiedztwo najlepszych w Poznaniu prywatnych przedszkoli i szkół, Uniwersytetu Przyrodniczego czy wykwintnych restauracji i stylowych kawiarni pomieszczonych pośród zabytkowej, niskiej zabudowy. Co do samej inwestycji, przyszli mieszkańcy domów przy ul. Grudzieniec nabędą piękne, praktycznie zaprojektowane dwupoziomowe mieszkania składające się z kilkunastu pomieszczeń, z własnym ogrodem. Na parterze znajduje się kuchnia, obszerny salon z jadalnią, której wymiary pozwolą zmieścić przy jednym dużym stole do 14 osób oraz toaleta z wydzieloną pralnią. Piętro tworzą trzy sypialnie, dwie łazienki, garderoba oraz pomieszczenie gospodarcze. Wszystkie domy znajdują się na osiedlu z wygodnymi drogami wewnętrznymi, parkingiem, domofonem z kamerą i nowoczesnym systemem oświetlenia. Otoczone są zielenią zaprojektowaną tak, by dopełniała inwestycję w prosty do utrzymania sposób. Komfort i estetykę zwiększają podświetlane trawniki.

Dla słynących z oszczędności i gospodarności Wielkopolan dodatkowym plusem inwestycji są realnie niższe koszty eksploatacji, remontów i ogrzewania w porównaniu z domami starszego typu, które do niedawna stanowiły jedyną alternatywę dla osób chcących mieszkać w domu blisko centrum Poznania. Aby mieszkanie w tym miejscu było wyłącznie przyjemnością, o odśnieżanie, przydomową zieleń, odnawianie elewacji oraz sprawność domofonów czy bramy wjazdowej zadba profesjonalny zarządca nieruchomości. Nowy na poznańskim rynku deweloper - „Norsk Development” sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu - postawił sobie za cel budowanie nowych, ekskluzywnych domów w prestiżowych i niezwykle atrakcyjnych lokalizacjach w centrach dużych miast. Współpracuje z najlepszymi architektami, projektantami zieleni i dostawcami rozwiązań dla inteligentnych domów, stawiając na najwyższą funkcjonalność i oryginalną estetykę oferowanych domów. Proponuje rozwiązania charakterystyczne dla skandynawskiego wzornictwa: nowoczesny minimalizm, drewniane wykończenia, przeszklone powierzchnie i ergonomiczny układ wszystkich pomieszczeń.

Zadbano również o zagospodarowanie wspólnej przestrzeni osiedla oraz rozwiązania gwarantujące zachowanie jak największej prywatności. Zamierzeniem inwestora jest aby Klienci otrzymali solidny, spełniający marzenia i komfortowy dom na długie lata, a nawet pokolenia.