Urlop? No to czas na remont! Co Polacy najczęściej odnawiają?

Każdy dom i mieszkanie wymagają stałych napraw eksploatacyjnych, a raz na jakiś czas należy wnętrze odnowić. Mimo iż 70 proc. ankietowanych doświadczyło wzrostu cen w ostatnich miesiącach, to zainteresowanie remontem nie słabnie. Co najczęściej odnawiamy? Odpowiadamy!

Serwis Oferteo.pl przygotował specjalny raport dotyczący remontowych preferencji Polaków na podstawie analizy zachowań swoich użytkowników. Wynika z niego wiele ciekawych wniosków. 

Top - odmalowanie wnętrza

Wśród prac remontowych najczęściej zlecanymi były prace malarskie. 73 proc. ankietowanych wybierało ten typ prac. Wysoko uplasowały się też pochodne usługi, czyli tynkowanie (47 proc.) oraz montaż płyt gipsowo-kartonowych (47 proc.).

Wynik nie powinien dziwić, ponieważ wszystkie te prace nie są aż tak czasochłonne, jak inne wymienione w raporcie. Ponadto efekt malowania czy dodania ścianki działowej znacząco odmienia wygląd wnętrza. A przecież na tym najczęściej najbardziej zależy zlecającym. 

Wakacje z pędzlem w dłoni

Polacy najczęściej remontują mieszkania w wakacje, można zakładać, że robią to często w trakcie trwania urlopu. Wybór tej pory roku nie powinien zaskakiwać, ciepła pogoda sprzyja wszelkim remontom. Brak wilgoci w powietrzu i wysoka temperatura ułatwiają schnięcie ścian po malowaniu czy wysychanie klejów i zapraw. 

 

 

W analizowanych przez Oferteo miesiącach widać wzrost zainteresowania remontami w porze letniej. Do podobnych wniosków można dojść analizując badania przeprowadzone swego czasu przez Nest Bank. Wynika z nich, że Polacy remontują mieszkania najczęściej w czerwcu, lipcu i sierpniu. 

Co ciekawe, nie jesteśmy mistrzami planowania naprzód. Większość z nas planuje remonty praktycznie z dnia na dzień i jest gotów je rozpocząć natychmiast. Takiej odpowiedzi udzieliło 40 proc. ankietowanych. Zaledwie 17 proc. podjęło się poszukiwania ekipy remontowej z miesięcznym wyprzedzeniem. 

A na kwartał do przodu pomyślał o tym zaledwie co piąty ankietowany (21 proc.).