Tutaj mieszkał szkocki Robin Hood. Zamek Duchray wystawiony na sprzedaż - co za widoki

Zamek Duchray jest znany jako była siedziba szkockiego Robin Hooda. Lecz to nie jedyna jego zaleta. Trudno o bardziej malowniczą okolicę. Miejsce wycięte jak z legendy. Zobaczcie sami.

Robert Roy MacGregor był szkockim zbójnikiem z XVIII wieku. Przywarła do niego łatka szkockiego Robin Hooda ze względu na awanturniczy styl życia i zbójnicką działalność. 

Zamek Duchray

Obecnie posiadłość jest zaadaptowana na luksusowy pensjonat, a łatka byłej siedziby Robin Hooda gwarantuje stały dopływ nowych klientów. Lecz nawet bez niej pensjonat nie narzekałby na brak zainteresowania. Wszystko z powodu pięknego wnętrza oraz malowniczej okolicy.

Posiadłość znajduje się około 30 kilometrów od Glasgow. Oferta poza zamkiem obejmuje 32 hektary ziemi, część z niej jest wydzielona z Parku Narodowego Królowej Elżbiety. Ponadto właściciel zamku otrzymuje prawo do połowu łososi w rzeczce na swoim terenie. 

Posiadłość Robin Hooda

Pierwsze wzmianki o zamku pojawiły się około 1509 roku, gdy na obecnym terenie zbudowano domek myśliwski dla króla Jakuba IV. Z czasem tereny oraz budynek trafiły w ręce klanu Graham. 

W 1969 roku w zamku ukrywał się Robert Roy MacGregor i od tamtej pory zamek jest z tego powodu szerzej znany. Budynek na przestrzeni wieków popadał w ruinę i dopiero w 1825 roku przeszedł gruntowny remont. Obecnymi właścicielami są Oliver i Frances Bigwood prowadzący w nim pensjonat. 

Żyć jak król

Nieruchomość jest zamkiem wybudowany w stylu późnego gotyku, ale zaadaptowanego do dzisiejszych potrzeb. Znajduje się w niej 6 pięknych sypialni z łazienkami oraz hol wejściowy z recepcją. 

Ponadto w budynku znajduje się szatnia, jadalnia, kuchnia oraz pomieszczenia gospodarcze. Na terenie posiadłość znajdują się również stajnie oraz kort tenisowy. 

Cena za nieruchomość wynosi 1,5 miliona funtów szterlingów czyli około 7 milionów złotych. 

Źródło: rightmove.co.uk