To jeszcze nie czas na "Last Christmas", ale na najem domku na sylwestra już tak

Zainteresowanie najmem apartamentów w miejscowościach wypoczynkowych w okresie świątecznym jest większe niż rok temu - wynika z danych firmy Sun & Snow, która zarządza wynajmem ponad dwóch tysięcy apartamentów. Wpływ na to ma epidemia koronawirusa.

Święta Bożego Narodzenia najczęściej spędza się w gronie rodzinnym, to nie brakuje chętnych na spędzenie ich w bardziej kameralny sposób. Od wielu lat ceny górskich apartamentów w tym szczególnym okresie należą do najwyższych w sezonie. W tym roku chętnych jest więcej, niż rok temu.

Święta poza domem - bo bezpieczniej

Firma Sun & Snow, która zarządza wynajmem ponad 2 tys. apartamentów w Polsce, poinformowała, że na okres świąteczny przybywa rezerwacji znacznie szybciej niż w roku ubiegłym. Oczywiście, nie sposób przewidzieć, jak rosnąca liczba zarażonych wpłynie na obostrzenia w tym okresie. I związane z tym zainteresowanie.  

 

W poprzednim sezonie zimowym średnie obłożenie w górskich apartamentach Sun & Snow w święta Bożego Narodzenia wyniosło około 77 proc. Bardzo dobre wyniki notował Karpacz - 85 proc. i Zakopane - 86 proc. Na zwiększone zainteresowanie rodzinnym najmem apartamentów w ośrodkach wypoczynkowych może mieć wpływ epidemia koronawirusa. 

 

>>> Eleganckie i ciekawe kolekcje mebli znajdziesz na Abra Meble <<<

 

- Apartamenty, które oferujemy są przestronne, mają zwykle taras czy ładny balkon oraz przede wszystkim aneks kuchenny. Odwiedzający nas mają ze sobą również znacznie mniejszy kontakt niż w obiektach hotelowych, gdzie wspólne przestrzenie i oferta gastronomiczna wpisane są na stałe w architekturę takich ośrodków. Od samego początku obecnej trudnej sytuacji wprowadziliśmy też wszystkie zalecane przez rząd i sanepid środki bezpieczeństwa – mówi Karolina Orłowska, dyrektor Operacyjna Sun & Snow. 

Ponadto, wiele dotychczasowych ośrodków i hoteli, w związku z coraz poważniejszymi ograniczeniami spowodowanymi epidemią, ogłasza rezygnację z dużych imprez sylwestrowych. To może być kolejny powód, dla którego wynajmujący poszukają miejsca do zabawy, ale w bardziej bezpiecznym i kameralnym środowisku. 

Ile to kosztuje

Święta poza domem, to wybór nie dla każdego, ale cieszy się coraz większą popularnością. Wśród zalet takiego świętowania można wymienić brak konieczności sprzątania czy gotowania. Ale niestety nie jest to tania przyjemność. 

Jak policzyła dziennikarka serwisu totalmoney.pl - Anna Serafin - organizacja wyjazdowych świąt Bożego Narodzenia w 2019 roku może kosztować od ponad trzech tysięcy do nawet ośmiu tysięcy za pięć nocy. Wszystko zależy oczywiście od standardu i lokalizacji. Dużo drożej będzie np. w Zakopanem, a taniej Beskidach czy Kotlinie Kłodzkiej.