Targi Mieszkaniowe Nowy DOM Nowe MIESZKANIE - Gdynia

Szukasz mieszkania? kredytu? urządzasz mieszkanie? Na targach Mieszkaniowych Murator EXPO znajdziesz wszystko czego potrzebujesz: mieszkania od deweloperów i. z drugiej ręki, bezpłatną pomoc kredytową, porady architektów wnętrz i stylistów.

W dniach 2 i 3 września w Gdynia ARENIE swoją ofertę zaprezentują deweloperzy, pośrednicy w obrocie nieruchomościami i doradcy kredytowi. Sytuacja na rynku nieruchomości mieszkaniowych skłania do zakupu, jest w czym wybierać: wolnych lokali jest dużo a o kredyt hipoteczny nie trudniej niż przed rokiem. Popyt na nieruchomości wciąż jest bardzo duży, ale duża jest też podaż, wobec tego firmy starają się wyróżniać swoje inwestycje w każdy możliwy sposób. Wszyscy wystawcy deklarują chęć negocjacji i legitymują się specjalnymi, targowymi programami rabatowymi czy unikalnymi ofertami: niższe ceny, bonusy w postaci garażu w cenie, balkonu lub innego pomieszczenia, wykończenie pod klucz, wyposażenie AGD, aranżacja wnętrza… każdy znajdzie coś dla siebie.

Obok bogatej oferty wystawców i propozycji programowych na odwiedzających czeka też blisko 150-stronicowy bezpłatny katalog Trójmiejskie Inwestycje Mieszkaniowe z obszernym działem prezentującym inwestycje mieszkaniowe, dokładnymi informacjami o lokalizacji, cenie, metrażu i terminie zakończenia budowy. W informacji targowej tuż przy wejściu na targi i w biurze targów pracownicy służą pomocą wszystkim, którzy wśród tysięcy ofert chcą znaleźć tę jedyną.

Finanse…

Wrzesień, czyli koniec wakacji i początek roku szkolnego to doskonały czas na zakup mieszkania. Tym lepszy, że 22 lipca (ze sporym opóźnieniem) wdrożone zostały zapisy unijnej dyrektywy MCD, która wprowadza lepszą ochronę konsumentów zaciągających kredyt na mieszkanie i gwarantuje m.in.: prawo do rezygnacji z podpisanej umowy (14 dni od jej zawarcia), daje możliwość wcześniejszej spłaty bez dodatkowych opłat (prowizja za wcześniejszą spłatę tylko przez 3 lata) a co najważniejsze w przypadku braku spłaty kredytu, to klient, a nie bank sprzedaje nieruchomość. Warto w takim razie odwiedzić targi, wybrać mieszkanie i rozpocząć procedurę:zbadać swoją zdolność kredytową i dowiedzieć się gdzie i jak otrzymać kredyt „szyty na miarę”.

Potężna porcja dobrze sprawdzonej wiedzy czeka na wszystkich zainteresowanych zakupem mieszkania na wynajem - 2 września o 13.00. Inwestowanie w mieszkania na wynajem zaczęło zyskiwać na popularności. Niektórzy deweloperzy twierdzą nawet, że 30-40% ich klientów to inwestorzy. Najpewniej dla wielu liczy się przede wszystkim to, że przeciętna rentowność wynajmu mieszkania jest obecnie 3-4 razy wyższa niż oprocentowanie bankowej lokaty. Jednak inwestowanie w mieszkania na wynajem nie jest pozbawione ryzyka. Czym powinny kierować się osoby decydujące się na tego typu inwestycję? Kiedy jest ona najkorzystniejsza, a równocześnie najbezpieczniejsza? będzie się można dowiedzieć od uczestników blisko dwugodzinnej targowej debaty:

Inwestowanie w mieszkania na wynajem – w jakie, gdzie i za ile?

Prelegenci: Barbara Wodzińska szefowa pomorskiego oddziału Stowarzyszenia Mieszkanicznik, Artur Kaźmierczak prezes Mzuri Investments, Magdalena Miązek dyrektor biura zarządzania najmem w BGK Nieruchomości, Ewy Nowicka dyrektor sprzedaży w firmie Euro Styl czy Marii Kreft z Dom&House Nieruchomości. Debatę poprowadzi Marek Wielgo, redaktor naczelny serwisu Muratorplus.pl.

Gdynia Miasto otwarte i nowoczesne

W tym roku, po raz pierwszy, w ramach partnerskiej współpracy z Miastem Gdynia równolegle z Targami odbywa się, pod egidą Towarzystwa Urbanistów Polskich, konferencja „Mieszkanie – Osiedle – Miasto. Zespoły mieszkaniowe we współczesnych strukturach miejskich”. Planowanie przestrzeni miejskich, a szczególnie wpisywanie osiedli mieszkaniowych w istniejącą tkankę miasta jest niezwykle ważne, dla jakości życia mieszkańców, dla klimatu i atmosfery miasta. Współgospodarzem konferencji jest Miasto Gdynia.

Kształtowanie miasta i jego rozwój niesie ze sobą odpowiedzialność za związek przestrzeni osobistej i wspólnej, a także wpływa na zachowania społeczne. Organizatorzy konferencji: Towarzystwo Urbanistów Polskich i Murator EXPO założyli odejście od schematu, opartego na szeregu wygłaszanych referatów, na rzecz cyklu moderowanych debat z udziałem kluczowych reprezentantów środowisk zaangażowanych w proces projektowania i realizacji współczesnych miast. Tym samym uczestnicy spotkania będą mogli aktywnie brać udział w dyskusji, zabierając głos w polemikach i odnosząc się do wypowiedzi poszczególnych panelistów. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Konferencja, z udziałem włodarzy Gdyni i pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka, odbędzie się w dniu 1 września w Gdyńskiej Szkole Filmowej. W trakcie konferencji zaplanowano cztery spotkania tematyczne:

Współczesne mieszkanie, tzn. jakie? Nowe inwestycje mieszkaniowe w tkance współczesnego miasta, a także Wpływ programu Mieszkanie+ na przestrzeń miasta, oraz debatę Miasto polskie w perspektywie zmian ideowych w urbanistyce - refleksja nad dorobkiem Kongresów Urbanistyki Polskiej. Zaproszenie do udziału w panelach dyskusyjnych konferencji przyjęli: Ryszard Gruda, Zbigniew Maćków, Mariusz Ścisło,Jacek Droszcz, Zbigniew Reszka i Maciej Hawrylak oraz główny architekt Hossy - Marcin Woyciechowski.

Spotkania będą kontynuowane w Gdynia ARENIE. Na scenie głównej Targów Mieszkaniowych Nowy DOM Nowe MIESZKANIE, 2 września, odbędzie się spotkanie dla szerokiej publiczności pod hasłem: budować dla ludzi, wzbogacać miasto na przykładzie najlepszych gdyńskich inwestycji, w którym wezmą udział przedstawiciele firmy Euro Styl: Rafał Degutis i Łukasz Rayss. Omówione zostaną projekty dwóch osiedli: IDEA w Gdańsku oraz Beauforta w Gdyni.W debacie wezmą udział: dr Karolina Krośnicka, dr Tomasz Majda oraz prof. Piotr Lorens.