Tanie mieszkania w Warszawie. Odkryli na mapie "strefy niskich cen"

Te osiem ulic zaznaczonych na mapie Warszawy, może dla wielu osób szukających mieszkania stworzyć prawdziwą mapę skarbów. Tutaj cena za metr kwadratowy nieruchomości - na tle Śródmieścia lub Wilanowa - wydaje się prawdziwą okazją.

Warszawa jest miastem, które przyciąga dużą uwagę młodych osób, poszukujących swojej pierwszej nieruchomości. Ceny mieszkań i domów w stolicy dla wielu są barierą. Redakcja "Super Expressu" przeanalizowała dane i stworzyła ranking ulic z najkorzystniejszymi ofertami cenowymi za metr kwadratowy.

 

Ranking uwzględnia różne czynniki, takie jak dostępność do infrastruktury, bliskość terenów rekreacyjnych, a także udogodnienia komunikacyjne. 

 

Zanim przejdziemy do wykazu ulic, które dają szansę na tańsze zakupy, warto wspomnieć o najbardziej ekskluzywnych dzielnicach, będących poza zasięgiem dla wielu potencjalnych kupców. Wśród nich znajduje się Śródmieście, gdzie ceny nieruchomości mogą sięgać aż 22 349 zł za metr kwadratowy, Wilanów, gdzie cena za metr kwadratowy mieszkania wynosi średnio 15 333 zł i Żoliborz. Tu ceny mieszkań oscylują wokół 20 989 zł za metr kwadratowy.

Dzielnice Warszawy, które wybierają studenci i rodziny

Jeśli chodzi o najbardziej przystępne cenowo dzielnice, warto wspomnieć o Białołęce, która cieszy się popularnością wśród młodych osób i rodzin z dziećmi. Ta okolica jest również atrakcyjna dla studentów, którzy często wynajmują mieszkania w tym rejonie. Kolejną dzielnicą o atrakcyjnych cenach jest Rembertów, doceniany przez mieszkańców za kameralny charakter i obfitość zieleni - piszą autorzy analizy. 

 

Wawer również jest uważany za jedną z najtańszych dzielnic. A ma czym przekonać potencjalnych mieszkańców: dużą ilością terenów zielonych, ciszą, spokojem, wysokim poziomem bezpieczeństwa. Nic więc dziwnego, że dzielnica przyciąga zwłaszcza rodziny z dziećmi. Warto pamiętać, że te dzielnice są oddalone od centrum miasta. Niemniej jednak rozwinięta sieć komunikacji miejskiej sprawia, że podróżowanie do centrum nie powinno stanowić większego problemu.

Tu kupisz tańsze mieszkania

Jakie zatem ulice warto wziąć pod uwagę planując zakup mieszkania w stolicy? Dziennik wymienia ich osiem. Wraz z ceną za metr kwadratowy mieszkania. Polecić warto więc:

 

ulicę Ostoja - 8706 zł / m²;
ulicę Traszki - 8802 zł / m²;
ulicę Tymotki - 8824 zł / m²;
ulicę Długi Kąt - 8824 zł / m²;
ulicę Cytrusową - 8849 zł / m²;
ulicę Rajgrasową - 8853 zł / m²;
ulicę Zielony Zagajnik - 8857 zł / m²;
ulicę Obrębową - 8867 zł / m².

 

Ci, którzy chcą kupić mieszkanie w Warszawie, mają twardy orzech do zgryzienia. Tanie mieszkania są bowiem dość daleko od centrum. Dla wielu kupujących kryterium ceny może jednak okazać się najważniejsze.