Słynny DJ - Moby - zajmuje się w wolnym czasie flippowaniem nieruchomości - zarabia na tym krocie

Gwiazda muzyki klubowej - Moby - jest nie tylko muzykiem, producentem, właścicielem wegańskiej kawiarni czy aktywnym wolontariuszem. Twórca zajmuje się również flippowaniem nieruchomości. Z zyskiem!

Flipping properties to znane na zachodzie działanie polegające na kupowaniu nieruchomości, przywracaniu im blasku oraz późniejszej korzystnej sprzedaży. Pisaliśmy szerzej o tym zagadnieniu tutaj.

Nieruchomości - hobby Moby'ego

Słynny DJ zajmuje się flippingiem nieruchomości od kilku lat. W 2014 roku muzyk zarobił na swojej działalności 6 milionów dolarów na czysto. Przebieg prac często zamieszcza na swoim oficjalnym FP. 

Muzyk poprzednio zakupił nieruchomość zwaną Wolf's Lair w Los Angeles. Za budynek zapłacił niemal 4 miliony dolarów, po czym wyremontował całość za kolejne 2 miliony. Budynek sprzedał za kwotę 12 milionów dolarów. 

Flipping properties

Następnie kupił dwa kolejne domy w celu flippowania. Pierwszy z nich właśnie trafił do sprzedaży za 4,5 miliona dolarów. Wspomniany dom został kupiony za 2,9 miliona dolarów, koszt remontu wraz z kupnem wyniósł 3,9 miliona. Jeżeli cena ofertowa będzie jednocześnie ceną transakcyjną to muzyk zarobi ponad pół miliona. 

Odnowiona posiadłość znajduje się w dzielnicy Los Feliz w Los Angeles pod adresem 5509 Red Oak Drive. Budynek został wybudowany w 1926 roku, a przez ostatnie dwa lata był modernizowany. 

Wnętrze posiadłości

Posiadłość ma 430 metrów kwadratowych powierzchni, umieszczona jest na działce o powierzchni 0,8 hektara. W trzech pomieszczeniach znajdują się kominki, a całość jest wykończona w nowoczesnym stylu. 

W środku można znaleźć między innymi pomieszczenie do SPA, pokój do uprawiania jogi oraz sauna. Na terenie posiadłości znajduje się także basen.