Róże, które pachną najpiękniej

Jeszcze kilka miesięcy i mnóstwo osób zacznie rozglądać się za idealnymi roślinami do swoich ogrodów. Klienci, którzy odwiedzają sklepy ogrodnicze coraz częściej poszukują róż, które charakteryzują się nie tylko pięknym wyglądem, ale również wyjątkowym zapachem. Jakie więc róże pachną najmocniej? W jakie odmiany warto zainwestować, by cieszyć się niezwykłym aromatem? Na te oraz na wiele więcej innych pytań zainteresowani z pewnością znajdą odpowiedzi w poniższym artykule. 

Intensywny kolor, subtelny wygląd i niesamowity zapach

 

 

Te kwiaty cieszą się ogromną popularnością wśród klientów. Coraz więcej osób, które decydują się samodzielnie stworzyć wymarzony ogród wybiera róże, gdyż słyną z efektownego wyglądu, mocnych kolorów i pięknego zapachu. Na rynku jest tak wiele odmian, że każdy zainteresowany nie powinien mieć problemu z wyborem najlepszych róż do własnego ogrodu. Warto jednak wiedzieć, które z nich wyróżniają się intensywnym zapachem, by móc wiosną, latem, a niekiedy jeszcze z początkiem jesieni napawać się subtelną wonią kwiatów w swoim ogrodzie. Warto wiedzieć, iż nie wszystkie róże pachną tak samo mocno. Są odmiany których zapach jest bardziej lub mniej intensywny. Na rynku można znaleźć róże, które mimo pięknego wyglądu, nie zachwycają zapachem. Dobrze więc przed złożeniem zamówienia lub przed zakupem konkretnych kwiatów poznać określone gatunki i dowiedzieć się o nich, jak najwięcej. I nie trzeba się martwić, że do takich róż trzeba mieć odpowiednią rękę do kwiatów. Ogromnym plusem róż jest to również to, że bez problemu można kilka ich odmian łączyć ze sobą, by stworzyć w ogrodzie ciekawą, niepowtarzalną kompozycję.

 

 

Ogromny wybór pachnących róż

 

 

Jak wspomniano powyżej, na rynku jest olbrzymi wybór różnorodnych odmian róż. Osoby, które interesują się tego rodzaju kwiatami bez problemu już rozróżniają róże historyczne oraz róże angielskie, które słyną nie tylko z zachwycającego wyglądu, ale również z pięknego zapachu. Bardzo często w naszych przydomowych ogrodach można właśnie spotkać takie róże. Małe główki, które efektywnie kwitną i mają intensywny kolor słyną również z mocnego zapachu. Jak można go określić? Ten zapach jest niezwykle intensywny i trwały, podobnie jak kolor takich róż (czerwień, róż). Osoby, które są zainteresowane takimi różami w swoich ogrodach z pewnością powinni wybrać odmiany kwiatów takie jak np.:

                    

               * różę francuską, 

               * różę damasceńską, 

               * różę stulistną.  

 

Te odmiany nie tylko nadzwyczajnie pachną, ale również efektownie się prezentują i co najważniejsze, są niezwykle trwałe. Przy odpowiedniej pielęgnacji (właściwym nawadnianiu, dodaniu odpowiednich nawozów i regularnym przycinaniu), można mieć pewność, że będą kwitnąć przez wiele lat i tym samym zachwycać wyjątkową wonią. Nawet nieprzychylne warunki pogodowe, mróz i niskie temperatury nie sprawią, że róża utraci swoją woń. Nic więc dziwnego, że hodowcy takich róż starają się coraz częściej znaleźć im o wiele więcej zastosować. Z płatków takich róż tworzy się rozmaite zapachy, naprawy, płyny itp., a także dodaje się je jako ozdoby do napojów oraz do dań. 

 

Róże, które warto poznać

 

 

Na rozmaitych giełdach ogrodniczych, w sklepach internetowych, na których można zamówić kwiaty, jak i w popularnych marketach, które w okresie wiosennych oferują różnorodną roślinność można znaleźć również róże angielskie. Czym .charakteryzują się te kwiaty? Pełne, rozłożyste płatki, ciekawa kolorystyka i to co dla wielu osób najważniejsze, niesamowity zapach. Klienci, którzy szukają właśnie takich kwiatów powinni zwrócić uwagę na odmiany typu róż: 

 

               * Ausgold,

               * Ausbord, 

               * Ausblush

 

Są osoby, którym zależy na tym, by kupić kwiaty o odpowiednim rozmiarze, kształcie oraz kolorze. Tym bardziej, że jest w czym wybierać. Poznanie róż kulistych, rozetowych, czy też odmian, które wymagają określonej pielęgnacji, wymaga sporo czasu. Warto więc na bieżąco śledzić Poradnik ogrodniczy, by dowiedzieć się, jak i kiedy sadzić określone odmiany róż i w jaki sposób o nie odpowiednio zadbać, by móc dłużej cieszyć się ich wyjątkowym wyglądem i pięknym zapachem. Przed ich posadzeniem dobrze też wybrać odpowiednie miejsce. Nie wszystkie róże bowiem uwielbiają cień, nie wszystkie tez kwitną w pełnym słońcu. Dzięki zastosowaniu się do dobrych rad, można mieć pewność, że nawet kilka krzaków pięknych róż jest w stanie całkowicie odmienić nasz ogród i zachwycać mieszkańców piękną wonią. Takie pachnące róże z pewnością idealnie sprawdzą się nie tylko w naturalnych ogrodach w stylu skandynawskim, czy rustykalnym. Wiele z nich świetnie prezentuje się również na balkonach i tarasach.