Prawdziwe mieszkanie Carrie Bradshaw z "Seksu w wielkim mieście" udostępnione

Zapewne tysiące fanek serialu "Seks w wielkim mieście" chciałoby się poczuć jak Carrie Bradshaw w jej mieszkaniu na Upper East Side w Nowym Jorku. Teraz będzie taka możliwość, ale tylko przez chwilę. Platforma najmu krótkoterminowego Airbnb przygotowała dla swoich klientów skrupulatnie odtworzone mieszkanie głównej bohaterki serialu i wystawiła jako ofertę.   

Zdecydowana większość serialowych mieszkań i  apartamentów to niestety jedynie atrapy, wybudowane w studiu. Tam samo było z mieszkaniem wspomnianej Carrie. Ale Airbnb przygotował nie lada gratkę. Zaadaptował jedno z mieszkań w dzielnicy Manhattan, tak by wiernie odtwarzał mieszkanie głównej bohaterki "Seksu w wielkim mieście". 

Mieszkać jak Carrie

W momencie największej popularności (mniej więcej na początku nowego millenium), wnętrza serialu cieszyły się nie mniejszym zainteresowaniem widzek, niż same perypetie bohaterek. Producenci mebli i dodatków wnętrzarskich udostępniali wiele stylowych dodatków, które można było zobaczyć w serialu. 

 

Jednocześnie, wielu ekspertów i mieszkańców Nowego Jorku zwracało uwagę, że mieszkanie takie, jakim dysponuje główna bohaterka musiało kosztować fortunę i za jej serialowe wynagrodzenie felietonistki w czasopiśmie "New York Observer" nie mogłaby sobie pozwolić na wynajem tak mieszkania w tej dzielnicy. Podobne oskarżenia nie są nowością. To samo fani zarzucali serialowi "Przyjaciele". 

Sprytna promocja

Jak przekazał serwis Airbnb, odpowiedzialny za całą ofertę, jest to jedynie akcja promocyjna serialu "And Just Like That...", który jest kontynuacją "Seksu w wielkim mieście". Niestety, niewiele fanek załapie się na tę atrakcyjną ofertę. Słynne mieszkanie zostanie udostępnione na wynajem jedynie na dwie noce - 12 i 13 listopada br. Koszt najmu jest zaskakująco niski, bo wyniósł bowiem 23 dolary, czyli ok. 93 złote. Za tyle trudno znaleźć nocleg w Krakowie. 

- Minęło ponad 20 lat, odkąd Carrie Bradshaw wkroczyła w nasze życie, a teraz po raz pierwszy odtworzyliśmy jej kultowe mieszkanie z "Seksu w wielkim mieście" na Airbnb - można przeczytać na oficjalnym instagramowym koncie Airbnb.

 

Zdjęcie główne: Screen z Instagram / wikipedia / Gryffindor