Nowoczesny dom w otoczeniu natury na końcu świata - kup dom na wyspie Skye

Każdy marzy czasami o wyprowadzce w bardziej dzikie tereny. A gdyby połączyć możliwość mieszkania na uboczu z nowoczesną stylistyką? Obecna oferta gwarantuje jedno i drugie, a koszt nie jest duży!

Niezwykła posiadłość znajduje się na szkockiej wyspie Skye. Mimo iż wnętrze gwarantuje najwyższą jakość wykonania, to z zewnątrz nie wszystko jest oczywiste. Budynek łatwo przegapić jadąc samochodem. 

Dom pośrodku niczego

Sporych rozmiarów dom wtapia się w otoczenie i przypomina stodołę. Pokryty lokalnym drewnem nie odróżnia się od pozostałych na wyspie zabudowań, choć jego wnętrze utrzymane jest w nowoczesnym stylu. 

Budynek znajduje się na wyspie Skye, dokładniej na obszarze nazywanym "The Sleat" - czyli "ogród Skye". Z jego wnętrze rozpościera się widok na piękne wyspy Rhum i Canna.

Posiadłość na wyspie Skye

Dom składa się z dwóch pięter i posiada łącznie 4 sypialnie. Na parterze znajdują się 3 nieduże sypialnie oraz dwie łazienki (w tym, jedna wyposażona w wannę). Całość uzupełnia salon z funkcją jadalnie połączony z aneksem kuchennym i wyjściem na taras. 

Drugie piętro to strefa prywatna gospodarzy. Znajduje się tutaj kolejny salon z pięknym widokiem oraz miejsce do pracy - gabinet. Jedynym prywatnym pomieszczeniem na tym poziomie jest duża sypialnia typu master, wyposażona w sporą garderobę oraz komfortowo urządzoną łazienkę. 

Korzystna oferta

Za projekt domu odpowiada ceniona w Anglii architektka - Mary Arnold-Forster. Obecnie dom można kupić za jedyne 545 tysięcy funtów, czyli ponad 2,6 miliona złotych. Biorąc pod uwagę jakoś wykończenia oraz wartość nieruchomości na Wyspach jest to niezwykle korzystna oferta. 

Dom obecnie jest wynajmowany letnikom za 900 funtów za tydzień. Obłożenie jest dość duże, zwłaszcza w sezonach letnich. Nic nie stoi na przeszkodzie traktować domu w charakterze inwestycyjnym. 

Źródło: rightmove.co.uk