Nowoczesna stodoła - Top 10 inspirujących projektów!

Cenisz sobie komfort i nowoczesny wygląd? Jesteś właścicielem wąskiej działki? Szukasz niezwykłego projektu domu? Jeśli tak, to te propozycje są właśnie dla ciebie! Oto dziesięć niezwykłych projektów, które nawiązują swoim wyglądem do stodoły!

E-171 WAX1070

Ekonomiczny 4 WAW1076

ZOBACZ PROJEKT >>>

Pierwszy projekt otwierający zestawienie to nietuzinkowa propozycja charakteryzującą się podłużną formą i dwuspadowym dachem. Niewielka szerokość budynku umożliwi lokalizację na wąskich działkach. Propozycja dla tych, którzy chcą osiągnąć atrakcyjny efekt niewielkim kosztem. Dom energooszczędny idealnie nada się dla 3-4 osobowej rodziny. Mimo prostego układu pomieszczeń wnętrze zapewnia poczucie komfortu. Duże, wysokie okna doświetlają pomieszczenia sprawiając, że wysoki salon oraz kuchnia pięknie się prezentują.

Powierzchnia użytkowa: 98,1 m2

Powierzchnia dachu: 223 m2

Wysokość domu: 6,21 m

Min. szer. działki: 16,15 m2

Technologia budowy: Ściany dwuwarstwowe z bloczków silikatowych oraz styropianu. Dach pokryty włókno-cementową płytą falistą. Elewacje pokryte tynkiem.

 

ZOBACZ PROJEKT >>>

Kameralny, interesujący dom parterowy. Sprawdzi się idealnie na wąskiej działce. Idealna propozycja dla inwestorów szukających domu o niskich kosztach eksploatacji. Projekt energooszczędny posiadający w standardzie instalację wentylacji mechanicznej oraz na wszystkich przegrodach izolacje termiczne. Na pewno spełni wymagania nawet 4-osobowej rodziny. Trzy sypialnie, duża kuchnia z wyspą i spiżarnią. Nowoczesna a zarazem uniwersalna forma sprawdzi się w każdym otoczeniu.

Fot. Domiporta.pl

 

Powierzchnia użytkowa: 88,7 m2

Powierzchnia dachu: 161,7 m2

Wysokość domu: 6,21 m

Min. szer. działki: 16,19 m2

Technologia budowy: Ściany dwuwarstwowe z bloczków silikatowych oraz styropianu. Elewacja pokryta tynkiem. Stropy drewniane. Dach pokryty włókno-cementową płytą falistą.

ZOBACZ PROJEKT >>>

"Z215" to projekt dla 3-4 osobowej rodziny. Klasyczna bryła budynku, wykończona nowoczesnymi detalami. Parter budynku to otwarta strefa dzienna z dużą przeszkloną ścianą oraz kominkiem, który oddziela jadalnię. Dodatkowo parter oferuję nam garaż oraz małą łazienkę. Poddasze domu to trzy duże sypialnie oraz łazienka. Nietuzinkowy układ pomieszczeń pozwala na ciekawe zagospodarowanie powierzchni. Mimo nowoczesnego wyglądu wnętrze zapewnia przytulną atmosferę oraz komfort.

Fot. Domiporta.pl

Powierzchnia użytkowa: 117,6 m2

Powierzchnia dachu: 196 m2

Wysokość domu: 8,05 m

Min. szer. działki: 16,76 m2

Technologia budowy: Ściany: gazobeton. Strop: gęstożebrowy. Dach: blachodachówka.

 
 

ZOBACZ PROJEKT >>>

Niepowtarzalny projekt nowoczesnego domu z elewacją klinkierową i dachem bezokapowym. Dom charakteryzuje się wieloma przeszklonymi elementami oraz nowoczesną formą. Na parterze znajduję się przestronny salon z otwartą kuchnią, gabinet, dwustanowiskowy garaż oraz kotłownia. Poddasze to trzy sypialnie, garderoba, łazienka oraz pralnia. Starannie wydzielone pomieszczenia zapewniają pełne wykorzystanie powierzchni domu. Ponadczasowa forma domu sprawdzi się w każdym otoczeniu oraz spełni wszelkie gusta.

Fot. Domiporta.pl

Powierzchnia użytkowa: 157,1 m2

Powierzchnia dachu: 182 m2

Wysokość domu: 9 m

Min. szer. działki:  21,99 m2

Technologia budowy: Ściany z bloczków silikatowych oraz wełny mineralnej. Elewacja pokryta tynkiem, cegłą klinkierową i panelami elewacyjnymi. Strop żelbetowy, wylewany. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną lub cementową.

 

ZOBACZ PROJEKT >>>

 

Kolejna propozycja, również została zaprojektowana z myślą o wąskiej działce oraz miłośnikach domów parterowych. Układ pomieszczeń zapewnia dwie sypialnie, gabinet, łazienkę, kuchnię oraz duży, doświetlony salon. Znalazło się nawet miejsce na pomieszczenie gospodarcze. Zewnętrzny wygląd został zainspirowany toskańskim stylem. Mimo zewnętrznej surowości, dom wygląda atrakcyjnie oraz świetnie wpasuję się w różnorodne otoczenie.

Fot. Domiporta.pl

Powierzchnia użytkowa: 123,6 m2

Powierzchnia dachu: 184,32 m2

Wysokość domu: 6,01 m

Min. szer. działki: 17,42 m2

Technologia budowy: Ściany: gazobeton, ceramika, silikaty. Dach: dachówka, blachodachówka.

 

ZOBACZ PROJEKT >>>

Projekt "Z232 Modern" to świetny przykład domu, który spełni oczekiwania o nowoczesnym, ale wygodnym i przytulnym wnętrzu. Parter domu został podzielony na salon połączony z kuchnią, łazienkę oraz garaż. Użytkowe poddasze to umiejętnie wydzielona przestrzeń zapewniająca maksymalny komfort. Powierzchnia poddasza została podzielona na trzy przestronne sypialnie, z czego jedna posiada własną garderobę oraz łazienkę. Stworzono, także pomieszczenie gospodarcze, które można zaaranżować według indywidualnych potrzeb. Dom będzie pięknie się prezentował i spełniał wszystkie postawione mu wymagania.

Fot. Domiporta.pl

Powierzchnia użytkowa: 110,3 m2

Wysokość domu: 6,98 m

Min. szer. działki: 22,34 m2

Technologia budowy: Ściany: gazobeton ceramika silikaty. Strop: betonowy gęstożebrowy. Dach: dachówka blachodachówka, blacha.

 

ZOBACZ PROJEKT >>>

 

Jeśli marzycie o nowoczesnym projekcie małego domu z poddaszem użytkowym to trafiliście w dziesiątkę. Parter zapewnia przestronny salon oraz kuchnię. Dodatkowo w układzie wnętrza zawarto garderobę przy wejściu oraz spiżarnię przy kuchni. Poddasze podzielono na trzy sypialnię, dwie łazienki oraz garderobę. Na wyższej kondygnacji znajdziemy taras, na którym możemy wypoczywać w słoneczne popołudnia. Stosunkowo niewielka powierzchnia budynku spełni wymagania nawet 3-4 osobowej rodziny.

Fot. Domiporta.pl

Powierzchnia użytkowa: 121,2 m2

Powierzchnia dachu: 152 m2

Wysokość domu: 9 m

Min. szer. działki: 22,4 m2

Technologia budowy: Ściany: bloczek silikatowy + wełna mineralna. Elewacja: tynk, cegła kliknierowa ręcznie formowana, systemowy panel elewacyjny. Strop: żelbetowe wylewane. Schody: systemowe. Dach: dachówka ceramiczna lub cementowa.

 

ZOBACZ PROJEKT >>>

Nowoczesny dom z półpiętrowym salonem to kolejna wyróżniająca się propozycja. Parter znajduje się w częściowym podpiwniczeniu, co sprawdzi się w upalne dni. Trzy pokoje na parterze, salon, kuchnia oraz łazienka to optymalna liczba pomieszczeń, tak aby zachować komfort użytkowania. Okno pociągnięto maksymalnie do góry tak, by zapewnić mocno oświetlony salon. Półpiętro to trzy pokoje mogące pełnić funkcje zarówno sypialni jak i gabinetów. Projekt pozwala na maksymalne wykorzystanie i uwydatnienie atutów budynku.

Fot. Domiporta.pl

Powierzchnia użytkowa: 152,1 m2

Powierzchnia dachu: 188,08 m2

Wysokość domu: 5,79 m

Min. szer. działki: 22,06 m2

Technologia budowy: Ściany: gazobeton, ceramika, silikaty. Strop: betonowy, gęstożebrowy. Dach: dachówka, blachodachówka, blacha.

 

ZOBACZ PROJEKT >>>

Jedna z ostatnich pozycji to projekt o bliźniaczej zabudowie, charakteryzujący się prostą bryłą oraz nowoczesnym wykończeniem. Na parterze znalazło się miejsce na garaż, salon z otwartą kuchnią, łazienkę oraz pomieszczenie gospodarcze, które możemy wykorzystać zgodnie z naszymi potrzebami. Użytkowe poddasze to trzy przestronne sypialnie i duża łazienka, w której znajdzie się miejsce zarówno na wannę jak i prysznic. Liczne przeszklenia umieszczone w całym budynku idealnie doświetlają pomieszczenia, zapewniając komfort użytkowania. Dom sprawdzi się, w każdym otoczeniu i aranżacji.

Fot. Domiporta.pl

Powierzchnia użytkowa: 134,1 m2

Powierzchnia dachu: 107,33 m2

Wysokość domu: 9,33 m

Min. szer. działki: 24,35 m2

Technologia budowy: Ściany: szkielet drewniany. Strop: drewniany. Dach: dachówka, blachodachówka.

 

ZOBACZ PROJEKT >>>

Ostatni projekt to nowoczesny, prosty budynek z bezokapowym dachem dwuspadowym. Czytelny i funkcjonalny układ pomieszczeń to mocny punkt projektu. W części dziennej zaplanowano salon z jadalnią oraz półotwartą kuchnię. Uzupełniająco dodano do niej, także spiżarnię. Druga część domu to dwie sypialnie, WC oraz łazienka. Atutem domu jest garaż umieszczony w bryle. Projekt oferuję niespodziankę w formie możliwości zaadaptowania poddasza, w celu zapewnienia dodatkowych pomieszczeń.

Fot. Domiporta.pl

Powierzchnia użytkowa: 107,1 m2

Powierzchnia dachu: 185 m2

Wysokość domu: 7,4 m

Min. szer. działki: 23 m2

Technologia budowy: Ściany: 25 cm ceramika + 18 cm styropian. Strop: wylewany żelbetowy. Pokrycie dachowe: dachówka cementowa. Stolarka okienna: drewniana. Wykończenie zewnętrzne: płytki klinkierowe lub kamień.