Nieruchomości Hiszpania

Nieziemskie krajobrazy, bogate dziedzictwo kulturowe, wyśmienita kuchnia i ciepły klimat - Hiszpania co roku przyciąga do siebie miliony osób. Nie chodzi jednak tylko o lazurowe plaże. Bezpieczne i strategiczne położenie Hiszpanii czynią ją interesującym kierunkiem inwestycyjnym. Wzrost zainteresowania tym obszarem jest coraz bardziej widoczny, a nieruchomości w Hiszpanii przyciągają takie marki jak Karl Lagerfeld.

Kto powinien rozważyć zakup nieruchomości w Hiszpanii?

 

Nabycie nieruchomości poza granicami Polski to ważna decyzja, która wymaga dokonania rzetelnej analizy własnych potrzeb i możliwości. Zasadniczo, taki zakup skierowany jest do osób, które posiadają odpowiednie środki finansowe i pomysł na dalsze działania związane z inwestycją.

 

Warto zaznaczyć, że to interesujący kierunek rozwoju zarówno dla tych, którzy szukają swojej prywatnej, wakacyjnej przestrzeni, jak i tych, którzy chcą zainwestować pieniądze w nowe, dochodowe projekty.

 

W obu tych przypadkach nieruchomości w Hiszpanii są odpowiednim polem do podjęcia działań.

Jakie korzyści niesie za sobą nabycie nieruchomości na terenie Hiszpanii?

 

Własny apartament w Costa Blanca, Costa del Sol, Costa Brava lub innym regionie Hiszpanii wiąże się z czerpaniem szeroko pojętych korzyści - niezależnie od tego czy zakup ma charakter inwestycyjny, czy prywatny.

 

Nabywcy prywatni zyskują niezależną przestrzeń urlopową, która nie wiąże się z ograniczeniami dotyczącymi dostępności, czasu pobytu czy wygórowanych kosztów wyjazdu. Własny apartament lub dom z dostępem do nowoczesnej infrastruktury turystycznej, do intrygującej kultury, wspaniałej kuchni, urzekającej przyrody i klimatu to perspektywa, która przyciąga i fascynuje.

 

Hiszpania obecnie doskonałe miejsce do inwestycji. Dotyczy to zarówno rynku pierwotnego, jak i rynku wtórnego. Rosnąca w siłę gospodarka to sygnał, że obszar nieruchomości będzie się rozwijać, a obecni nabywcy zyskają w przyszłości. Nowoczesne apartamenty i wille w tym słonecznym kraju mogą być przedmiotem prowadzenia wynajmu wakacyjnego lub długoterminowego. Inwestycję można traktować również jako lokatę kapitału.

Jak wygląda zakup nieruchomości? Hiszpania otwarta na zagranicznych inwestorów

 

Duże transakcje finansowe podejmowane na odległość i dokumentacja w języku obcym to elementy, które mogą skutecznie zniechęcić do zakupu.

 

Nie da się zaprzeczyć, że inwestycje na rynku nieruchomości wymagają dużych pokładów energii i czasu - nawet jeśli mają one miejsce w Polsce. W przypadku Hiszpanii proces ten jest utrudniony przez odległość i bariery językowe. Mogą one stanowić dość dużą przeszkodę, ponieważ aby zostać nabywcą jakiejkolwiek nieruchomości w tym kraju, wymagane jest wyrobienie numeru identyfikacji obcokrajowca (numer N.I.E.), otworzenie lokalnego konta bankowego, podpisanie umowy wstępnej oraz odbycie wizyty u notariusza.

 

Nie zmienia to faktu, że sam proces zakupu jest przyjazny dla nabywców z krajów europejskich. W zasadzie mogą oni kupić nieruchomość na zasadach podobnych do tych, które obowiązują obywateli Hiszpanii.

 

Tym, co zachęca Europejczyków do inwestowania w nieruchomości jest bardzo atrakcyjna oferta kredytu proponowana przez hiszpańskie banki. Kredyt hipoteczny można uzyskać na kwotę do 70% wartości nieruchomości i na maksymalnie 30 lat.

Oferty polskich pośredników jako forma pomocy przy zakupie nieruchomości

 

Międzynarodowe transakcje stają się standardem na rynku nieruchomościowym. W odpowiedzi na rosnące potrzeby inwestujących poza granicami Polski, powstały agencje, które na życzenie klienta przeprowadzają go przez cały proces zakupu - zaczynając od znalezienia oferty w atrakcyjnej cenie, aż po dokonanie wpisu do księgi wieczystej. Takie usługi cieszą się dużym zainteresowaniem.

 

Dzięki wiedzy na temat zależności obejmujących rynek, agent jest w stanie ułatwić znalezienie zadowalającej oferty, wskazać idealne miejsce spełniające oczekiwania klientów i przyspieszyć finalizację transakcji.

 

Aspekty prawne i niezbędne działania związane z zakupem, w dużym stopniu zależą od tego, jaki typ nieruchomości interesuje klienta. Inne reguły dotyczą rynku wtórnego, inne obejmują nowe nieruchomości z rynku pierwotnego. Zadaniem agenta jest doprowadzenie procesu do końca i dopasowanie działań do wymogów prawnych.

 

Dobrym przykładem tego typu działalności jest polska agencja nieruchomości La Única, która od lat zajmuje się przeprowadzaniem klientów przez proces nabycia rezydencji. Lata doświadczenia sprawiają, że pracownicy dobrze znają procesy zachodzące na hiszpańskim rynku.

Nowe inwestycje na rynku w Hiszpanii

 

O tym, że rynek w Hiszpanii nieustannie się rozwija, świadczy rosnące zainteresowanie tym obszarem dużych marek. Coraz częściej znane, światowe projekty powstają właśnie w kraju słońca. W najnowszych ofertach i wiadomościach na temat przedsięwzięć w Hiszpanii pojawiła się informacja o innowacyjnym projekcie.

 

Pierwsze luksusowe nieruchomości sygnowane marką Karl Lagerfeld

 

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych luksusowych marek na świecie wchodzi na hiszpański rynek nieruchomości ze swoim premierowym projektem deweloperskim o komercyjnej nazwie „Karl Lagerfeld Villas Marbella”.

 

Kompleks będzie się składał z pięciu imponujących willi położonych w prestiżowej lokalizacji na terenie słynnego kurortu Marbella na Costa del Sol. Warto podkreślić, że marka Karl Lagerfeld ma już doświadczenie w promowaniu przedsięwzięć deweloperskich m.in. na Tajwanie, ale będzie to jej debiut na rynku nieruchomości w Hiszpanii.

 

Co kryje się pod nazwą?

 

Znany dom modowy, kontynuujący działalność swojego założyciela, zamierza wnieść do tej  inwestycji deweloperskiej odwieczną pasję do designu, architektury i innowacji. Od strony wykonawczej projekt poprowadzi posiadający niekwestionowanie wysoką pozycję na rynku nieruchomości w Hiszpanii deweloper Sierra Blanca Estates, natomiast kierownictwo kreatywne, branding i promocję zapewni sam dom Karl Lagerfeld, przy wsparciu studia The One Atelier.

 

Jak wypowiadają się o projekcie osoby za niego odpowiedzialne?

 

„Jesteśmy zachwyceni, że wizja Karla dotycząca luksusu bez sztuczności oraz jego pasji do architektury została urzeczywistniona w tym bezprecedensowym projekcie deweloperskim w Hiszpanii”. - mówi Pier Paolo Righi, dyrektor generalny domu Karl Lagerfeld. „Wille te nie tylko oznaczają ekscytującą ekspansję marki Lagerfeld w świat nieruchomości, ale także ucieleśniają wysoki poziom zrównoważonego rozwoju, do którego aspiruje nasz brand”.

 

„Jako liderzy rynku luksusowych nieruchomości w Hiszpanii, w szczególności na Costa del Sol, z wielką satysfakcją wniesiemy poprzez ten jedyny w swoim rodzaju projekt, we współpracy z firmą Karl Lagerfeld, swój wkład w rozwój Marbelli jako jednego z najbardziej ekskluzywnych kurortów na świecie”. - dodaje Carlos Rodriguez, dyrektor generalny Sierra Blanca Estates.

 

„Cieszymy się z współpracy z domem Karl Lagerfeld i z niecierpliwością czekamy na realizację tego wyjątkowego projektu na rynku nieruchomości w Hiszpanii. Ta luksusowa inwestycja stanie się nowym paradygmatem w rozwoju rynku premium opartym o dbałość o środowisko naturalne i zachowanie cech krajobrazu, przy jednoczesnym zachowaniu podstawowych cech nieruchomości luksusowej”. – wyjaśnia Michele Galli, CEO The One Atelier.

Otoczenie jako wartość wyróżniająca

 

W skład tego ekskluzywnego kompleksu nieruchomości wejdzie pięć willi, które razem będą stanowić rajską enklawę, unikalnie ukształtowaną przez nowoczesną architekturę wykorzystująca wielki atut Hiszpanii – słońce, czyli światło naturalne, aby poprzez grę cieni, odbić, natężenia i koloru, nadać niepowtarzalnego charakteru tej inwestycji.

 

Na elementy dekoracyjne dla fasady każdego z domów zostały wybrane takie materiały jak drewno czy odblaskowy syntetyczny materiał ceramiczny ozdobiony pyłem koloru białego złota. Pozwoli to na nadanie tym wyjątkowym willom nowoczesnego designu oraz znacząco wyróżni je spośród innych obiektów zaliczanych do klasy luksusowych nieruchomości w całej Hiszpanii.

 

Krajobraz, to kluczowy element, który uzupełnia, a w zasadzie decyduje o niepowtarzalnym charakterze tego projektu. Miejsce wybrane pod budowę zapewnia widoki na morski horyzont oraz wykorzysta geometryczną objętość występującej tu bujnej roślinności. Główną ideą jest stworzenie idyllicznej atmosfery.

 

Priorytetem architektów krajobrazu w „Karl Lagerfeld Villas Marbella” jest połączenie kolorów i zapachów inspirowanych ogrodami najczęściej odwiedzanymi przez samego Karla Lagerfielda za jego życia.  

 

Parter każdego domu będzie ażurowy, przejrzysty - dzięki czemu zniwelują się wizualne granice między wnętrzem a otaczającą te piękne nieruchomości przyrodą, otwierając każde pomieszczenie na niesamowity krajobraz śródziemnomorskiej Hiszpanii. Przestrzeń zostanie wykończona czarno-białą posadzką, jako szczególny ukłon w stronę osoby samego Karla Lagerfelda.

 

Szczegóły techniczne

 

Koncepcja pięciu ekskluzywnych rezydencji, różniących się od siebie, lecz spójnych dzięki unikatowemu stylowi Karla Lagerfelda, została zrealizowana w taki sposób, aby były one jak najbardziej zintegrowane z naturalnym krajobrazem i pięknem wybrzeża Marbelli.

 

Istniejący krajobraz będzie niczym projektowane za życia przez Karla Lagefelda piękne okrycie dla projektowanych nieruchomości, idealnie uzupełniając harmonijną architekturę. Domy, zgodnie najnowszym trendem zauważalnym przy budowie nieruchomości w Hiszpanii, zostaną wzniesione przy użyciu mieszanki konstrukcji drewnianych oraz wysoce izolacyjnych i innowacyjnych materiałów.

 

Każda z tych rezydencji będzie zorientowana w taki sposób, aby zoptymalizować jej ekspozycję na słońce i unikalny krajobraz tego regionu Hiszpanii. Dzięki tej zasadzie architektonicznej, każda nieruchomość będzie miała swój własny, oryginalny kształt i indywidualny charakter, pomimo tego, że wszystkie będą podążać za tym samym schematem, który zakłada, że strefy mieszkalne znajdujące się na parterze, będą jasne i przejrzyste, ale jednocześnie dobrze chronione przed nadmiernym promieniowaniem.

 

Strefy wypoczynkowe na pierwszym poziomie będą wyposażone w inteligentny system modulowanych okien, współgrających z otaczającą wille bujną roślinnością będącą naturalną barierą i filtrem zarazem, które będą regulować dopływ do wnętrz nieruchomości zarówno odpowiedniej ilości ciepła, światła i powietrza.

 

Charakterystyczne dla nieruchomości w Hiszpanii duże patia i tarasy, a także dachy, będą pokryte roślinnością, dzięki czemu każda z willi będzie mogła „oddychać” w naturalny sposób, podczas gdy panele słoneczne będą pomagać redukować ogólne zużycie energii.

 

Systemy mechaniczne, jak również odpowiednie systemy do zarządzania i kontroli optymalnego zużycia energii, będą wykorzystywać energię geotermalną. Podobnie, każda willa będzie posiadała zbiornik do odzyskiwania wody deszczowej, który zasili system nawadniania roślinności czy oczka wodne znajdujące się na terenie tej luksusowej nieruchomości.

 

W całości projektu firmy Karl Lagerfeld w Hiszpanii zajmie powierzchnię 9.670 m2. Natomiast powierzchnie samych domów wyniosą odpowiednio 660 m2, 695 m2, 705 m2, 805 m2 i 845 m2.

 

W wyniku realizacji tego unikalnego kompleksu zostanie w praktyce zastosowany koncept nasycania zielenią obszarów zurbanizowanych poprzez zasadzenie łącznie 300 - 350 nowych drzew, co przyczyni się do zwiększenia bioróżnorodności tego obszaru przy jednoczesnym zmniejszeniu emisji CO2.