Najlepsze frytkownice do 500 zł: ranking modeli

Chrupiące frytki to pyszna przekąska lub dodatek do głównego dania. Lubią je zarówno dzieci, jak i dorośli. Choć często podawane są w restauracjach i barach typu fast food, można je łatwo przygotować w domu. Nie zawsze jednak będą smakować tak samo. Produkt odgrzany w kuchence mikrofalowej lub w piekarniku albo usmażony na patelni może odbiegać od wyobrażeń o idealnych frytkach. Żeby osiągnąć najlepsze efekty i cieszyć się złocistą, chrupiącą przekąską, dobrze zdecydować się na zakup frytkownicy Jaki model polecamy w cenie do 500 zł? Zobacz listę najlepszych urządzeń, które sprawdzą się w każdej kuchni!

Jak wybrać frytkownicę? Najważniejsze kwestie

 

 

Frytki są potrawą, której trudno się oprzeć - część osób jednak mocno je ogranicza, by na co dzień wybierać zdrowsze potrawy. Okazuje się jednak, że nie trzeba z nich całkiem rezygnować – kaloryczność frytek może być mniejsza, jeśli pozbędziesz się nadmiaru tłuszczu. Pomoże w tym air fryer – urządzenie nazywane też frytkownicą beztłuszczową lub niskotłuszczową. Dzięki nowym technologiom może poddawać obróbce termicznej różne produkty w alternatywny sposób. Zamiast dużej ilości oleju w tych urządzeniach korzysta się z gorącego powietrza. Odkąd udało się dopracować tę metodę, frytkownice beztłuszczowe zastąpiły te tradycyjne i to właśnie one królują w rankingach!

 

 

Co brać pod uwagę przy zakupie takiego sprzętu?

 

 

Zastanawiasz się, który model sprawdzi się w twojej kuchni? Zobacz najważniejsze parametry, którym warto się przyjrzeć!

 

  • Bezpieczeństwo – dobra frytkownica nie powinna stanowić dla nikogo zagrożenia. Warto szukać modeli, których obudowa się nie nagrzewa, olej nie pryska, a ułożenie na blacie i wyważenie jest na tyle stabilne, że nie sposób przypadkowo jej przewrócić.

 

  • Pojemność koszyka – im więcej mieści się w środku, tym większa szansa, że za jednym razem uda się przygotować porcję dla całej rodziny.

 

  • Wygodne sterowanie – sprzęt powinien być prosty w obsłudze. Odpowiednie rozmieszczenie przycisków i czytelny wyświetlacz to kluczowe sprawy.

 

  • Wygląd – może nie będzie gościć na stole codziennie. Dobrze jednak, żeby wybrana frytkownica pasowałem pod względem kolorystyki i stylu do pozostałych rzeczy w kuchni.

 

Polecane frytkownice – lista modeli

 

 

Tak jak wspomnieliśmy, w sklepach dominują frytkownice beztłuszczowe. Dlatego szukając idealnych modeli, skupiliśmy się właśnie na tym segmencie. Poniżej znajdziesz pięć najciekawszych urządzeń.

 

  • Frytkownica beztłuszczowa BLACK&DECKER BXAF5000E – model obsługujący aż osiem automatycznych programów do przygotowywania różnych potraw. Dzięki dużej pojemności, pomieści aż 1,2 kg ziemniakó Ciepłe powietrze jest rozprowadzane szybko i równomiernie.

 

  • Frytkownica beztłuszczowa MPM MFR-09 – produkt polskiej firmy MPM z sześcioma automatycznymi programami. Ma wbudowany timer, dzięki czemu można ustawić optymalny czas smażenia. O zakończeniu programu informuje sygnałem dźwiękowym. Duża stabilność urządzenia na blacie to zasługa gumowych nóżek.

 

  • Frytkownica niskotłuszczowa TEFAL EY505D15 – nowoczesne urządzenie z cyfrowym wyświetlaczem. Umożliwia ustawienie precyzyjnie czasu i temperatury przygotowywania posiłku. Po upływie wyznaczonego przedziału minut może się automatycznie wyłączyć lub przejść w tryb podtrzymywania ciepła. Kosz na frytki ma pojemność 1,2 kg.

 

  • Frytkownica niskotłuszczowa RUSSELL HOBBS 26510-56 – ten model może pochwalić się sześcioma automatycznymi programami. Frytkownicy można używać bez oleju lub z niewielką jego ilością, jeśli uważasz, że to podniesie walory smakowe potrawy. Temperaturę smażenia łatwo wyregulujesz do 200 stopni, a czas ustawisz za pomocą timera w przedziale do 60 minut.

 

  • Frytokwnica niskotłuszczowa PHILIPS HD9252/90 OVI mini – elegancki sprzęt pasujący do stylowo urządzonej kuchni. Frytkownica Philips wykorzystuje technologię Rapid Air, która sprawia, że potrawy są równo podsmażone z każdej strony, bez konieczności obrotu ich w trakcie przygotowania. Podświetlany wyświetlacz LED jest dobrze czytelny – nawet wieczorem i w nocy!

 

 

Sprawdź najlepsze frytkownice w sklepie MediaMarkt i zachwyć domowników chrupiącymi frytkami!