Najdroższy dom w Stanach - jego cena spadła o 62 miliony dolarów, a i tak nikt nie chce go kupić

Budynek został oddany do użytku pod koniec 2016 roku i już w styczniu następnego kwartału trafił do sprzedaży za 250 milionów dolarów. Ogromna rezydencja położona w Bel Air ponownie trafiła na rynek.

O tym niezwykłym budynku, pisaliśmy już w styczniu zeszłego roku - Najdroższy dom USA wystawiony na sprzedaż

Bruce Makowsky

W 2017 roku oferta sprzedaży domu była najwyższą kwotą ofertową podaną na rynku. 250 milionów dolarów to mocno ponad miliard złotych! Niezwykła posiadłość znajduje się w dzielnicy Los Angeles - Bel Air.

Budynek oferował Bruce Makowsky, zwany również jako "spec king". Na swój przydomek zapracował dostarczając najdroższe domy w Beverly Hills. Jedną z jego realizacji był budynek nabyty przez twórcę gry Minecraft - Markusa Perssona - kupiony za kwotę 70 milionów dolarów

Najdroższy dom w Stanach

Dom ma łącznie 12 sypialni typu master (pokoje bogato wyposażone wraz z łazienkami i garderobą), 21 łazienek oraz całe mnóstwo udogodnień. W tym kino urządzone w klimacie filmów o Jamesie Bondzie (koszt wyposażenia - 2 miliony dolarów), ścianę pełną cukierków, za pomocą której możemy tworzyć dowolne kombinacje deserów (koszt 200 tysięcy dolarów).

 

Sprawdź za darmo średnie ceny nieruchomości w swojej okolicy >>> 

W posiadłości znajduje się również lądowisko dla helikoptera wraz ze śmigłowcem. Garaż to praktycznie temat na osobny akapit. Znajdują się w nim ekskluzywne samochody, niektóre można zdobyć jedynie dzięki transakcji kupna domu.

Wśród modeli można znaleźć takie cuda jak: Pagani Huayra, Mercedesa “Von Krieger” z 1936 roku, Ferrari 488 czy Rolls Royce’a Dawn. Kupując ten dom, nie tylko otrzymamy auta, helikopter i minikręgielnie. W cenie jest również siódemka pracowników opłaconych już z góry na dwa lata (w tym szef kuchni i masażysta). 

Luksus przez duże L

Posiadłość posiada 3,5 tysiąca metrów powierzchni oraz 1500 metrów kwadratowych samych tarasów, ponadto budynek jest pełen dzieł sztuki. Sama kolekcja samochodów jest szacowana na 30 milionów dolarów. 

Z rezydencji rozpościera się wspaniały widok na Los Angeles. Cena za rezydencję w Bel Air wynosi obecnie 188 milionów dolarów, czyli około 672 milionów złotych. Za pośrednictwo odpowiada agencja Hilton & Hyland. 

Kupiec powinien się znaleźć całkiem szybko, lecz to czy ktoś zamieszka w rezydencji na stałe nie jest takie oczywiste. Posiadłość może skończyć identycznie jak apartamenty w najwyższym budynku świata - Burdż Chalifa, czyli będzie stała pusta przez większość czasu. 

Na rynku międzynarodowych nieruchomości istnieje segment klientów ultra-bogatych. Dla nich posiadanie nieruchomości jest związane z prestiżem. Nabywając odpowiednie nieruchomości budują swój wizerunek. 

- dodaje Bartłomiej Baranowski, analityk rynku nieruchomości serwisu Domiporta.pl. 

 

Zdjęcie główne: zdjęcie ofertowe / 924belair.com

Źródło: Hilton & Hyland