Najdroższe dzielnice na świecie!

Zazwyczaj, szukamy mieszkania w jak najkorzystniejszej cenie. Ale są adresy, gdzie cena za metr to jedynie inwestycja na przyszłość. Zobaczcie najdroższe adresy i sprawdźcie, ile musielibyście pracować by kupić, choćby metr kwadratowy. Zaprawdę, tanio nie jest!

9. Molochnyy Pereulok, Moskwa (Rosja)

10. Ardmore Park, Singapur (Singapur)

Cena za metr: 94 000 złotych

Singapur jest miastem-państwem położonym na południowym krańcu Półwyspu Malajskiego. Jest to gospodarcze centrum Azji! Cena jest oczywiście uśredniona dla całej dzielnicy, ale o tym jak drogie jest to miejsce niech świadczy fakt, iż w kwietniu jeden z założycieli firmy Alibaba zapłacił 51 milionów dolarów za penthouse w tej ekskluzywnej dzielnicy. Dwupiętrowy apartament kosztował ostatecznie 40 tys. dolarów za metr.

 

Cena za metr: 120 070 złotych

Molochnyy Pereulok to głównie ulica Ostozhenka w stolicy Rosji, Moskwie. Znajdujące się przy niej domy oraz budynki zostały praktycznie wszystkie zbudowane po 2000 roku. Ta część jest uznawana za, drugie po Kremlu i Placu Czerwonym, centrum miasta.

8. Avenue des Palmiers, Saint-Tropez, (Francja)
 

Cena za metr: 153 660 złotych

Nie da się ukryć, iż ta lokalizacja jest jedną z najdroższych w całej Francji. Jeżeli chodzi o prywatny adres. Kwota jest tak ogromna ponieważ, praktycznie z każdego miejsca można widzieć wspaniałe morze. Ceny niektórych nieruchomości sięgają 70 tysięcy euro za metr. Nie mogą więc, dziwić kwoty wydawane na nieruchomości. A są liczone w milionach euro.

7. Quai d Orléans, Paryż, (Francja)
 

Cena za metr: 161 540 złotych

To właśnie przy tej ulicy mieszkała Brigitte Bardot! Lecz na cenę wpływa również historyczna zabudowa oraz wspaniały widok na cały Paryż. Nie bez znaczenia jest zapewne także odległość do katedry Notre Dame.

- Rok do roku, Wolseley Road potwierdza status najdroższej ulicy w Australii. - powiedział Shayne Harris, szef Savillis Australia, firmy zajmującej się branżą nieruchomościową.
 

Cena za metr: 173 360 za metr

"Najbardziej ekskluzywny kilometr w Australii." Najwyższą ceną w ciągu ostatnich paru lat, była sprzedaż willi za którą zapłacono 38 milionów dolarów. Wcześniej, w tej samej okolicy sprzedano nieruchomość o wartość 37 milionów dolarów.

- Rok do roku, Wolseley Road potwierdza status najdroższej ulicy w Australii. - powiedział Shayne Harris, szef Savillis Australia, firmy zajmującej się branżą nieruchomościową.

5. Chemin du Sémaphore, Nicea (Francja)
 

Cena za metr: 263 980 złotych

Kiedyś na tym półwyspie, znajdował się teren dla Belgijskiej rodziny królewskiej. Obecnie jest to miejsce, gdzie znajdują się nieruchomości należące do milionerów i potentatów finansowych. Między innymi współzałożyciela Microsoftu Paula Allena oraz rosyjskiego oligarchy Borysa Berezovskiego. W sierpniu zeszłego roku, 650 metrowy dom, został sprzedany za kwotę 37 milionów dolarów.

-To najdroższa transakcja na rynku nieruchomości z ostatnich 18 miesięcy! - twierdził w lipcu tego roku, Noel De Keyzer z Savillis.
 

Cena za metr: 394 000 złotych

2014 był rekordowym rokiem pod względem ruchu luksusowych nieruchomości. Raptem trzypokojowe mieszkanie (200 metrów) zostało sprzedane za 16 milionów dolarów.

- Łączna sprzedaż z nieruchomości w tym miejscu wyniosła 2,4 miliarda dolarów - zapewnia Jean-Claude Caputo, dyrektor zarządzający Savillis w obrębie Riwiery Francuskiej.

Cena za metr: 405 820 złotych

To najbardziej prestiżowa okolica do zamieszkania na Wyspach Brytyjskich i w całej Unii Europejskiej. Na potwierdzenie tych wniosków, można przytoczyć przykład sprzedaży nieruchomości. Luksusowy, 1500 metrowy penthouse, został sprzedany za zawrotną kwotę 140 milionów dolarów!

-To najdroższa transakcja na rynku nieruchomości z ostatnich 18 miesięcy! - twierdził w lipcu tego roku, Noel De Keyzer z Savillis.

O prestiżu tej dzielnicy może świadczyć fakt, iż na rynek wtórny w ciągu ostatnich pięciu lat powrócił jedynie jeden budynek. Za oszałamiającą kwotę 94 milionów dolarów.

 

- Nie ma lepszego i droższego adresu - mówi Kirk Henckels, dyrektor pośrednictwa prywatnego w fimie Stribling & Associates.
v

Cena za metr: 425 520 złotych

W XIX wieku, dzielnica ta była mekką arystokracji oraz śmietanki towarzyskiej. Obecnie, to właśnie tutaj znajduje się najwięcej ikonicznych budynków Nowego Jorku.

- Nie ma lepszego i droższego adresu - mówi Kirk Henckels, dyrektor pośrednictwa prywatnego w fimie Stribling & Associates.

Pod tym adresem możemy znaleźć także najdroższe sklepy, takie jak: Tiffany & Co, Versace, Armani oraz Gucci.

1. Peak Road, Hongkong (Chiny)
 

Cena za metr: 449 160 złotych

Największą transakcją przeprowadzoną na tym rynku, bez wątpienia była sprzedaż budynku za 5,1 miliarda dolarów. Ta posiadłość posiadająca 11 tysięcy metrów została sprzedana w lutym bieżącego roku i była to zdecydowanie najkosztowniejsza transakcja w sektorze nieruchomości w Hong Kongu.

Warto również zaznaczyć, iż najdroższą ulicą w Polsce jest warszawskie, Krakowskie Przedmieście. Średnia cena samego czynszu, wynosi około 4000 złotych za metr. Jeszcze, daleko jej do pierwszej dziesiątki...