Najbardziej przyjazne psom biuro na świecie znajduje się w Ohio

Magazyn "Inc." co roku prezentuje wykaz dziesięciu najbardziej kreatywnie zaprojektowanych biur na świecie. W 2019 roku za jedno z najlepszych miejsc do pracy uznane zostało biuro firmy Bark w mieście Columbus w stanie Ohio, które nazywane jest także "najbardziej przyjaznym psom biurem na świecie".

Miejsca do odpoczynku w formie piętrowych łóżek czy wewnętrzny "plac zabaw" dla psów i ich właścicieli to cechy biura w Columbus w Ohio w Stanach Zjednoczonych. Wnętrze zaprojektowane przez firmę architektoniczną NBBJ miało odzwierciedlać całą ideę firmy Bark, która zajmuje się produkcją zabawek i smakołyków dla psów. Dodatkowo, jak zaznacza "Inc.", firma nazywana "najbardziej przyjaznym psom biurem na świecie" musiała wykreować przestrzeń odpowiednią dla swoich 200 pracowników oraz około 50 psów, które niemal każdego dnia pojawiają się w pracy.

Zobacz wideo
 
Plac zabaw dla zwierząt i miejsca wypoczynkowe w "najbardziej przyjaznym psom biurze na świecie"

Architekci z NBBJ postanowili stworzyć przyjemne środowisko pracy, które będzie odzwierciedleniem misji i marki firmy Bark. W zleceniu najważniejsze było przygotowanie przestrzeni, która będzie przystosowana nie tylko dla potrzeb pracowników, ale też ich zwierząt. Osoby zatrudnione w Bark mogą do pracy przychodzić ze swoimi psami, dlatego też pomieszczenia biura musiały zostać zaprojektowane tak, by "były odporne na brudne łapki". Dodatkowo musiały stanowić ciekawą przestrzeń dla zwierząt, które nie muszą nudzić się nawet wtedy, gdy ich właściciele są zajęci pracą.

 

W firmie nie ma typowego pomieszczenia biurowego jak open space, a pracownicy mają do wyboru kilka pokoi, które są dopasowane do ich potrzeb pracy czy osobistych preferencji. Mogą korzystać nie tylko z biurek stacjonarnych, ale pracować też w niekonwencjonalnych miejscach, jakimi są "barki wypoczynkowe" przypominające piętrowe łóżka. Innymi pomieszczeniami są salony, gdzie znajdują się wygodne fotele, kanapy i rośliny, gdzie pieski i pracownicy mogą poczuć się jak w domu. Osoby, które nie mają problemów z koncentracją, mogą przenieść się z pracą do "salonu pracy i zabawy", która jest jak plac zabaw dla piesków - zwierzaki mogą tu biegać po rampie, wślizgiwać się do kryjówek i korzystać z wielu zabawek.

W urządzaniu wnętrza wykorzystane zostały wytrzymałe i oszczędne materiały, które uwzględniały nieprzewidywalne zachowanie zwierząt oraz dawały możliwość zastąpienia niewielkim kosztem uszkodzonych przedmiotów na nowe. Wszystkie stanowiska pracy mają dodatkowe miejsca dla czworonogów (wnęki, legowiska), które mogą odpoczywać w pobliżu. Większość mebli dodatkowo ma różne zakamarki, w których lubią chować się zwierzęta, a fotele i kanapy wykonane są z materiałów ułatwiających ich czyszczenie. Podłogi "odporne na brudne łapki" wykonane są m.in. z paneli winylowych oraz betonu. Dodatkowymi udogodnieniami są patio oraz taras na dachu. Przed biurem znajduje się także park dla psów, gdzie zwierzaki mogą się wybiegać.

Biuro Bark mieści się na powierzchni 2044 metrów kwadratowych na dwóch piętrach jednego z większych biurowców, które również zostało zaprojektowane przez amerykańską firmę NBBJ. W Ohio znajduje się jeden z oddziałów firmy, której główna siedziba znajduje się w Nowym Jorku. Filia w Columbus zajmuje się głównie działem Barkbox, która przygotowuje skrzynki z psimi gadżetami dla swoich klientów.