Modny ogród — sprawdź najnowsze trendy ogrodowe na 2022 rok!

Przebywanie na świeżym powietrzu, gdzie oprócz tlenu nie brakuje też przestrzeni, to jeden z najlepszych sposobów na relaks. Trawnik, kwiaty, zieleń, idealnie nadają się do wypoczynku.

 

Warto jednak wiedzieć jakie rośliny, krzewy, a nawet zioła warto posadzić w ogrodzie, by nasze działo utrzymało trendy ogrodowe na 2022 rok.

Piękne kwiaty to jedno, ale skąd czerpać inspiracje ogrodowe i jakie ostatecznie gatunki roślin wybrać. Czy projektanci mogą podpowiedzieć nam jakieś ciekawe kompozycje?

Pamiętajcie o ogrodach. Jakie rośliny wybrać

 

Jakie są trendy? Według ekspertów w tym roku wyjątkowo sprawdzają się ogrody wertykalne. To idealne miejsce dla wielu roślin ozdobnych, szczególnie tych, które lubią się piąć i nie boją się słońca. Modny ogród w roku 2022 korzysta też z inspiracji naturą. Coraz popularniejsze są dzikie ogrody, w których część pozostawiamy naturze - nie przycinamy tak często kwiatów i pozwalamy przyrodzie wybrać niektóre rośliny, które w naszym ogrodzie "posadzi". Możemy zdecydować się też na łąkę kwietną, sprzedawcy, w tym też ci internetowi, mają gotowe zestaw nasion, z których wyrosną bujne i różnorodne rośliny zgodne z najnowszymi trendami.

 

Modny ogród korzysta też z naturalnych materiałów. Urok ogrodów świetnie podkreślą też wrzosy.

 

Warto zainwestować też d odpowiednie w odpowiednie meble, bez względu, czy myślimy o dużym ogrodzie przy domy, czy małym - na tarasie lub balkonie.

 

Trendy w zieleni. Natura w sercu ogrodu i na balkonach

 

O o ile duże przestrzenie staną się najlepiej dobranym do uprawy warzyw, to mniejsze powierzchnie świetnie nadadzą się do posadzenia ziół. Odpowiednio dobrane ucieszą nas nie tylko kolorem, ale i zapachem.

 

Nie zapomnijmy tylko o odpowiednich doniczkach i nawodnieniu. Nie wszędzie możemy bowiem polegać wyłączanie na pomocy natury w postaci deszczu. Zioła uprawiać można też w specjalnych pojemnikach.

 

Dobrze dobierzmy też glebę, a nawet najmniejszy ogród stanie się drugim sercem naszego domu. Nie zasłaniajmy też dostępu do światła.

Przytulne wakacje między drzewami. Nowości w ogrodnictwie

Osoby, które mają do dyspozycji naprawdę dużą przestrzeń, często sadzą na swojej posesji drzewa. W ogrodach, które tak świetne pozwalają odpocząć od codziennego zgiełku, miejsce znajdują głównie gatunki owocowe.

 

Urządzanie ogrodu w pewnym sensie nie różni się od urządzania wnętrza. I tu musimy meble, w przypadku których sprawdzi się styl retro. Mówiąc to mamy na myśli przede wszystkim użycie energetycznych kolorów retro lub ogród, który utrzymuje styl japandi.

 

Do ogrodu możemy też wstawić meble z wikliny - naturalne materiały kochają przecież naturalne środowisko. Sprawdzą się tu też tkaniny, bardziej jednak w domach, które mają chociaż częściowe zadaszeniem nad ogrodem.

 

W tym sezonie modne są również proste domki ogrodowe, które nie tylko wzbogacając kompozycję ogrodu, ale również można je wykorzystać użytkowo. Jako składzik na narzędzia bądź jako miejsce zabaw dla dzieci. 

domiporta
Domek na narzędzia Ognik
Sprawdź

Trend na rok 2022 dopuszcza też połączenia stylu. Minimalizm można wzmocnić bardziej charakterystycznymi dodatkami. Tak jak w tradycyjnych wnętrzach. Dozwolone jest też utrzymanie ogrodu w stylu retro. Modne jest też wykorzystanie jasnego drewna.

 

Najlepiej zainspirować się rozwiązaniami, które pozwolą nam wykreować najbardziej przyjazne otoczenie.

 

Warto też zadbać o odpowiednie narzędzia, które pozwolą utrzymać roślinki w świetnym stanie, dbać o warzywa czy odpowiedni stan krzewów. Obecność roślin dobrze na nas wpłynie. W końcu ten typ hobby to jeden z najpopularniejszych sposobów spędzania czasu w Polsce. Spędzanie czasu na wolnym powietrzu pozwoli nam nie tylko zadbać o zdrowie, ale podnieść wartość naszej nieruchomości. Nic też nie przykuwa uwagi przechodniów i sąsiadów, jak zadbana roślinność w naszym sąsiedztwie. O lepsze połączenie zdrowego stylu życia i pięknego środowiska naprawdę trudno.

 

Zdjęcie główne: Ignacio Correia on Unsplash