Małe jest... energooszczędne! [TOP-10]

Marzycie o swoim własnym domku, ale posiadacie niewielkich rozmiarów działkę? A dodatkowo pragniecie, aby dom był energooszczędny? Da się zrobić! Zobaczcie projekty domków w standardzie NF40, do 100 metrów powierzchni. Idealne rozwiązanie nawet na małą działkę!

OO-40-20-V3 - 82m2

Najmniejszy z oferowanych projektów, posiada raptem 82 metry powierzchni. Jest też najbardziej skrajną kreacją architektury modernistycznej w tym zestawieniu. Piękno i prostota idzie w parze z budownictwem pasywnym. Dom idealnie nadaje się dla rodziny 2+1, dzięki swojej niedużej objętości wpasuje się w każdy rodzaj działki.

 

Projekt przewiduje posadowienie budynku na ławach fundamentowych. Projekt bardzo funkcjonalny i oszczędny w formie co pozwala zrealizować go stosunkowo niewielkimi kosztami.

Zx105 - 85,7 m2

Dom z zacięciem do modernizmu, lecz jego bryła jest przełamana różnymi fakturami, dzięki czemu elewacja żyje. Wnętrze jest bardziej przestronne niż w poprzednim budynku, ponieważ powierzchnia nie jest rozbita na dwa piętra.

 

Projekt posiada wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, zwiększoną termoizolacyjność przegród, kolektory słoneczne, wydajne ekologiczne źródło ogrzewania oraz dodatkowe rozwiązania niwelujące mostki cieplne.

Teo 2 - 86,7 m2

Projekt domu TEO, jest czerpiącym garściami z tradycyjnej dwuspadowej zabudowy, projektem energooszczędnym. Na jego stosunkowo niewielkiej powierzchni zmieszczono i rozplanowano bogaty program gospodarczy dla maksymalnie czteroosobowej rodziny. Dzięki zwartej bryle budynku, jego ocieplenie jest dużo łatwiejsze.

 

Garaż może być dostawiony do głównej bryły domu nawet po jego wybudowaniu. Takie rozwiązanie powoduje zmniejszenie strat ciepła, a co za tym idzie polepsza bilans energetyczny budynku.

Jagoda - 87,14 m2

Interesujący, bardzo funkcjonalny dom o niewielkich gabarytach, dopasowany do potrzeb 4-osobowej rodziny. Projekt idealnie sprawdzi się na działce z wjazdem od południa. Na parterze zlokalizowano część dzienną: salon, jadalnię i kuchnię, zaś na poddaszu trzy sypialnie i oraz łazienkę. Jest to projekt energooszczędny, prosty i tani w realizacji. Stylistyka projektu to połączenie tradycyjnej bryły z nowoczesnym wykończeniem elewacji.

Neo- 90 m2

Oto przykład budynku parterowego lecz z użytkowym poddaszem. Bryła tego budynku to archetyp budynku jednorodzinnego, przykryty dwuspadowym dachem. Materiał elewacji można dostosować do swoich preferencji. Dom jednocześnie pokazuje jak dobrze można podzielić nawet niedużych rozmiarów lokal na część oficjalną i prywatną.

Z273 - 92,4 m2

Projekt domku o prostej bryle. Dzięki temu, pasuje praktycznie do każdego regionu w kraju. Idealny dla samotnej osoby bądź pary emerytów szukających spokoju. W przypadku rodziny, pozostaje uzupełnić projekt o plan zagospodarowania poddasza.

 

Projekt posiada wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, zwiększoną termoizolacyjność przegród, kolektory słoneczne, wydajne ekologiczne źródło ogrzewania oraz dodatkowe rozwiązania niwelujące mostki cieplne.

Z177 - 92,9 m2

Idealny dom dla małżeństwa z dwójką bądź trójką dzieci. Pokój na parterze można również wykorzystywać w formie gabinetu bądź hobby-roomu. Dla gospodarzy domu przewidzainy jest sporych rozmiarów master bedroom, który poza sypialnią posiada oddzielną łazienkę oraz miejsce na garderobę.

Heban - 93,57 m2

Heban to dom parterowy utrzymany w stylu bungalow. Cechą charakterystyczną tego typu zabudowy jest maksymalne wykorzystanie powierzchni użytkowej, a zaletą wygodne mieszkanie na jednym poziomie, bez schodów i skosów. Bryłę charakteryzuje prostota, duże przeszklenia, wysoki sufit w salonie oraz częściowo zadaszony taras. Jest to dom idealny dla 4-osobowej rodziny ceniącej komfort. W projekcie istnieje wyraźny podział na część dzienną i nocną. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, łazienka, zamknięta kuchnia oraz salon z wysokim sufitem, dzięki czemu część dzienna zyskuje wyjątkową przestrzeń. Heban jest projektem energooszczędnym, który idealnie wpisuje się na działki z wjazdem od południa. W domu znajduje się spore pomieszczenie gospodarcze z przeznaczeniem na kotłownię.

Zeo 2 - 94,6 m2

Niewielki dom przewidziany dla rodziny 2+1 bądź 2+2. Na parterze znajduje się część gospodarcza domu oraz jadalnia połączona z kuchnia i salonem. Natomiast na drugim piętrze są urządzone sypialnie dla dzieci i rodziców. Na górze jest również łazienka. Dodatkowo, sypialnia dla rodziców jest wyposażona w sporych rozmiarów garderobę.

Amol - 96,6 m2

Największy dom w naszym zestawieniu. Wyjatkowy, nie tylko z powodu swoich rozmiarów. Kompaktowo zaprojektowany jest prosty i tani w budowie. Amol jest projektem bardzo funkcjonalnym. Architekt zastosował szereg zabiegów, mających na celu optyczne powiększenie części dziennej: kuchnia otwarta na salon, okna typu porte-fenetre. Zadbano również o tzw. schowki: spiżarnia przy kuchni, szafa w wiatrołapie oraz w holu, które czynią dom praktycznym. Na poddaszu znajdują się trzy sypialnie oraz łazienka. W domu znajduje się dość spore pomieszczenie gospodarcze, które dodatkowo może pełnić funkcję pralni, przy założeniu, że dom będzie ogrzewany gazem, olejem lub pompą ciepła.