Leszek Czarnecki pozbędzie się udziałów w LC Corp

Leszek Czarnecki - szósty najbogatszy Polak według zestawienia Forbes najprawdopodobniej pozbędzie się wszystkich akcji jednego z największych deweloperów w Polsce, LC Corp.

Choć LC Corp specjalizuje się bardziej w nieruchomościach biznesowych to posiada też pełną gamę inwestycji mieszkaniowych. Najbardziej znaną inwestycją LC Corp jest wrocławski Sky Tower. 

Notowania na giełdzie

W poniedziałkowe popołudnie do inwestorów i brokerów trafiła informacja o tym że grupa podmiotów kontrolowanych przez Leszka Czarneckiego podpisała z konsorcjum domów maklerskich umowę pośrednictwa w sprzedaży akcji dewelopera. Tylko ta informacja spowodowała wzrost notowań spółki o 7%!

Zgodnie z informacjami podanymi przez stronę oficjalną inwestora, Leszek Czarnecki ma 51,19 proc. udziału w akcjonariacie LC Corp. 

Szacunki

Leszek Czarnecki zostanie w tym momencie bez spółki deweloperskiej, ale w jego kieszeni pojawi się przynajmniej pół miliarda złotych. Ponadto biznesmen zadeklarował, że przez trzy lata nie podejmie działalności deweloperskiej w Polsce, zrezygnuje z zasiadania w radzie nadzorczej giełdowego dewelopera i nie wypowie umowy z 2013 r. odraczającej płatność przez LC Corp za akcje Sky Tower.